Dá se skloubit pořízení dítěte s hypotékou?

finlay
20. srp 2011

Ahoj maminy,
zajímal by mě váš názor - dá se skloubit pořízení dítěte a hypotéka? Pro co se rozhodnout, když chce člověk bydlet a zároveň si chce pořídit mimčo? Dá se zvládnout oboje najednou? 😒

berenika39
20. srp 2011

ahoj, to ti asi nikdo v diksusi neporadí...to je strašně obecné.Záleží na tom, jak jste na tom, jaké máte priority, nejde srovnávat hypka a mimčo. Záleží na tom, jak jste ochotní slevit ze svého standardu, někdo se uskorvní, někdo ne. Dá se zvládnout oboje, určitě,ale .....to musíte vyřešit vy sami. Můžeš být doma tři roky, můžeš brzo pracovat. Můžeš mít hypku na deset let a 20 tisíc nebo na 30 let a deset tisíc.......to je tolik aspektů, že někdy to jde,někdy hůř....
Jsem spíš proto, nejdřív vyřešit podmínky pro příchod miminka, ale ne vždycky je ta možnost a čas.

andelka
20. srp 2011

Záleží jak velkou hypotéku byste měli, na jak dlouho by byl "výpadek" tvého příjmu, jak moc velký by byl, jak jste zvyklí žít komfortně, jestli máte našetřeno...my jsme si pořídili byt a hypotéku v té chvíli, kdy jsme zjistili že čekáme miminko, takže hypotéka a dítě byly zároveň. A není problém. Nemáme ji vysokou, využili jsme půjčku od státu, máme celkem nízké splátky, takže nás to nebudí ze spaní... určitě to skloubit jde, většina lidí to takhle má, vždyť bydlet se musí a děti se nedají odložit o 20let, než se to splatí 😅

finlay
autor
20. srp 2011

@andelka jakou půjčku od státu? To si taky můžu požádat?

andelka
20. srp 2011

@finlay no už jsou to skoro dva roky, ale snad to ještě je, po krizi čachrovali s tím, jestli do toho dají peníze nebo ne, ale myslím že dali, protože to je podpora rodin a dost to lidi využívali. Je to ze státního fondu rozvoje bydlení - úvěr pro mladé nebo tak nějak se to jmenovalo, dalo se půjčit 300tisíc na 20let s 2% úrokem a za každé dítě narozené po uzavření smlouvy se odečítalo 30tisíc. Zkombinovali jsme to s úvěrem ze stavebka. Podmínka byla tuším, že muselo jít o manžele kde aspoň jeden měl být mladší 36let nebo o pár mající aspoň jedno nezletilé dítě. Už si to nepamatuju přesně, my jsme manželé byli. A ani jeden nesmí mít nemovitost, to jsme teda neměli. Vyřizuje se to buď v Praze nebo Olomouci. Stránky tehdy byly www.sfrb tecka cz
Dalo se to použít na koupi bytu nebo i domu, myslím že i na stavbu...je to tam popsané.
-----------------------------------------------------------------
Aktualizace od admina (únor 2012):
Státní fond rozvoje bydlení nás informoval, že v roce 2012 na otevření programu "Úvěr 300" nemá finance.
V budoucnu se samozřejmě bude snažit zajistit finance na podporu mladých, ale tento rok nemůže pro tyto účely čerpat ze státního rozpočtu žádné finanční prostředky.

finlay
autor
21. srp 2011

@andelka My jsme taky manželé, a je nám 24. Takže tohle bysme taky splňovali. Ted jsem ale na ty stránky koukala, a píšou tam, že to pro letošek zastavují k březnu příjem žádostí. Tak nevím, jestli je pak možno příští rok to zkusit nebo už to úplně zrušili 😖

andelka
21. srp 2011

@finlay asi už vyčerpali peníze. Snad by to mělo příští rok jít. My jsme žádali v říjnu a taky jsem se už tehdy báli, aby nám to vzali. Ono se to fakt vyplatí, protože takové podmínky žádná banka nemá. Máme celkově půjčku 800tisíc a platíme 4.500 splátky měsíčně, což je v pohodě.

finlay
autor
21. srp 2011

a oni nabízí i tolik peněz? Já myslela, že nejvíc je tam 300tis.

finlay
autor
21. srp 2011

@andelka a oni nabízí i tolik peněz? Já myslela, že nejvíc je tam 300tis.

andelka
21. srp 2011

@finlay ne ne, my jsme to zkombinovali s úvěrem, tak dohromady máme jakoby hypo 800tis.

zabula
30. srp 2011

myslím že dá,my tedy máme uvěr,a ne malý,ten je prý lepší,já bych si hypotéku v životě nevzala,a mame dvě děti a ted se snažíme o třetí 😎 a zároven souhlasím s holkama výše 😉

elisvelie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andelka
12. pro 2012

Ty brďo, teď čtu aktualizaci admina že půjčka se už nedává..to jsme teda vychytali akorát. Už nám 60 tis. odpustili když máme dvě děti 🙂