• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

28. února 2014 
Jaa, nikdy se ti nestalo, že ti krev při ms protekla na kalhotky, něco ušpinila? Taky jsi ty kalhotky nebo prostěradlo hned vyhodila, protože to je fuuuuj, infekční a nehygienické? asi ne, že? Já jsem třeba kalhotky po něhodě spláchla studenou vodou, krev z toho jde bezvadně, a pak je při příležitosti hodila do pračky. Podobně bych to viděla s látkovýma vložkama. Mmch lidi dost často používaj právě kombinaci kalíšek + látkové vložky.
Když už jsme tak naturalističtí :sweat_smile: ...
21. kvě 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak to nevím jaká je u látkových vložek praxe, ale ošetřené to nějak bude, stejně jako u plínek. Jen jsem se na to neptala, takže opravdu nevím, kecala bych.
No my teď taky perem v normálním prášku, ale při mimču hodlám přejít na něco jiného, na eko nebo sliz.
21. kvě 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, troufám si tvrdit, že mám ms dost dlouho a nezažila jsem vložku, která by byla "friendly" k pokožce, skvěle suchá. Ono v hycu, pár hodin na koženkovém sedadle... :sweat_smile: Látkovky jsou na omak mnohem příjemnější.... čímž neříkám, že je koupím, až se mi upraví cyklus, jedu v kalíšku + občas slipovka.

Jaký je problém se slizem?
21. kvě 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem přečetlá pár stránek debaty :wink:

...menstruační kalíšek .. to si upřímně vůbec neumím představit, já raději více investovala do antiko.při které MS není :grinning: :grinning: a i když používám látkové plenky, tak do vložek bych určitě nešla, pořád mi to přijde rozdílné - prát i pokaděné plínky po miminku anebo krvavé vložky.... ale nikomu to neberu :wink:
21. kvě 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
janey: Já taky tak. Hlavně dřív, když ještě byly takové ty dementní vložky co blbě držely, to byla co chvíli nehoda.
21. kvě 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabka.Souhlas. :wink:
21. kvě 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabka: No tak HA po které není Ms bych si nedala ani omylem. to radši ten kalíšek. Neničí to zdraví a je to ekologické.
Hele, a když používáš látkové plínky tak když se mimčo pokadí tak je nepereš? Nějak mi to nedává smysl? :confused:
21. kvě 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebo to myslíš tak, že kakání ok, ale krev ne. :sweat_smile:
21. kvě 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabka, jo, nemít ms, to bych si někdy přála... Bohužel jsme tak naprogramované, takže radši budu šetrná ke svému tělu než si ho huntovat nějakým antiko svinstvem :grinning: taky jsem ke kalíšku byla skeptická, ale je to bezvadný pocit, jako bych ms neměla. Občas se ho stavím vylít na záchod :grinning: žádné takové jak s vložkou, člověk se pohnul, něco teče, sakra, nebo s tamponem (těm jsem nevěřila, měla bych nervy, jesi protečou, nebo ještě ne...)

andelka: tak tak. Si pamatuju, jak jsem se jako menší, čerstvá vyděšená puberťačka každé ráno ploužila do koupelny, přepírala a pak schovávala před rodičema :grinning:
21. kvě 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak nevím,co by na ten sliz řekla moje pračka...Jestli je to na bázi levných aviváží,co ucpávají odtoky,tak to v automatce nemá,co dělat.Dříve se to smělo dávat jen do klas.praček.Jinak Lovela je taky eko a pro mimča.
21. kvě 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jinak látkovky bomba :grinning: hlavně látkuje MM, toho to baví asi víc :wink: investice celkově tak 6000tis., pereme v Lovele na 60, asi těch 6týdnů jsem žehlila -ale jen čtvercovky, máme +-10kalhotových plínek a ty nežehlím nikdy, u některých to ani nedoporučují. čas strávený s praním a věšením je celkem relax, lepší než shánět papírovky v akci. ty sice taky používáme, většinou na noc, protože se malá už nebudí a dost čůrá, nebo když jedem někam na déle. každopádně to vyjde ve výsledku levněji a pokud vydrží i na další mimi, tak ušetříme ještě víc :wink:

a jak jste psali o té vlně... měli jsme i vlnáčky, na omak jemnoučké, vůbec nekoušou, akorát se nám moc nelíbily na malém miminku vzhledově, tak jsme prodali :wink:
21. kvě 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, to bychom mohli polemizovat, co je nehygieničtější, jesi krev, nebo kakání. ve stolici jsou odpadní látky z těla, ne? a krev je prostě krev, bakterie se do ní dostávají až na vzduchu... sama o sobě ta krev infekční není.
21. kvě 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaa a víš, z čeho se sliz skládá?
21. kvě 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
A,je myslím rozdíl mezi totálně špinavou vložkou od krve jen trošku špinavých kalhotek.A v loni,když jsem málem vykrvácela z MS,tak jsem vyhodila matraci taky.A kalhotek v té době vyletělo do koše nepočítaně.
gabka: Taky to tak plánuju. :slight_smile: Vlňáčky uvidím, asi zaúkoluju švagrovou, ať naplete.
janay.Menstruační krev a krev,není to samé..
A,co ten sliz???
21. kvě 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
janey já to nemyslela z hygienického hlediska. samozřejmě více baterií je přirozeně ve stolici. ale rozpadající se krev a sraženiny je zase perfektní místo, kde se daří infekci.

a samozřejmě že pokaděné plínky peru - přeperu trochu ručně a pak v pračce. akorát ty vložky by se mi trošku příčily... je to jen můj pocit. samo když mi dříve vložka "ujela" tak jsem nehody na kalhotkách taky přepírala...
já jsem pro tampony a k nim slipovku a častěji chodím na WC - když už. ale jak jsem psala, měla jsem ted skoro rok antik. která se užívá nepřetržite, protože jsem kvůli zdraví neměla doporučeno rok otěhotnět. :wink:
21. kvě 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak z matrace jde blbě všecko. A moje kalhotky po některých nehodách nebyly rozhodně trošku špinavé. To byly regulérně červené přebarvené :grinning: :grinning: ale dobře, nebudem tu polemizovat.
Jinak jsem koukala ted na lovelu, ta moje teda eko rozhodně není... hehe, mám ji už asi rok, furt nechce dojít :grinning: (obrovský balík v AKCI!!! :grinning: :grinning: )
janey: Pochybuju. Už ten název zní divně :grinning:
jaa: To je ale asi jinej případ, že? Někdo třeba ani moc slinou MS nemá, tak proč by si nemohl tu dobu zpříjemnit příjemnou eko látkovkou. :wink:
jaa a jaký je teda rozdíl mezi ms krví a normální krví? Jestli se nepletu, ms krev je odlupující se děložní výstelka. Čili kdyby se mi před 14 dny povedlo otěhotnět, v té krevní výstelce by se usadilo nové mimi. Ne?

Sliz je soda + mýdlo. Rozpustí se.
21. kvě 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eko látkovky přenechám jiným. :grinning: :grinning: :grinning:

Z čeho je ten sliz???
21. kvě 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bych se asi bála, že látkovka proteče - stejně jako látkové plínky a i když píšou,že svrchní kalhotky promokavé nejsou, tak jsou :grinning:
21. kvě 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabka: Tak mě se zas víc "příč" to kakání. To bude tím, že na MS krev jsem zvyklá už, kdežto s kakáním miminka jsem ještě neměla moc tu čest a když, tak se o to staral někdo jinej. :sweat_smile: Jinak já střídám tampony s vložkama,a často je měním.
No já už jsem přes rok bez HA a neotěhotněla jsem. Akorát se z ní ten rok pořád vzpamatovávám. :unamused:
Sliz viz výše, soda + mýdlo + voda. Jaa, proč ho odsuzuješ, říkáš, že je to beztak na bázi levných aviváží, když ani nevíš, z čeho se skládá?
janey právě že krev je krev a MS krev je včetně té sliznice dělohy - takže to není čistá krev.
21. kvě 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mýdlo by do automatky nemělo vůbec přijít.

Přesně ,jak píšeš.Ms krev je děložní výstelka,která se ti hromadí 21dní v místě,kde je jiné PH,kde žijí jisté prospěšné i neprospěšné bekterie.To v žílách ne.
21. kvě 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabka to je fakt, to bych se možná taky bála... a taky že se mi to bude posouvat, když je to na knoflíky. Já jsem po některých ms zážitcích už asi moc paranoidní :confounded: :confounded:
21. kvě 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
janey: Dyť říkám, že už ten název zní divně. :grinning:
21. kvě 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko na kakání si zvykneš ... a to rychle :grinning: :grinning: :grinning: já měla štěstí a po HA otěh.napoprvé. ted teda zas končím a doufám že hned nebudu v tom :slight_smile:

janey a ten sliz je fakt slizký? vypere to plínky dobře? že bych zkusila. my akorát 1xpoužili vzorek mýdlových ořechů a nic moc :unamused:
21. kvě 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tchána bratr je gynekolog a moje máti dětská sestra.Tak vím,že Ms,není to samé,jako krev.
21. kvě 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek