Dá se vyjít se 6000 Kč rodiče+miminko?

berunka
10. dub 2007

Ahojky maminky.Chtěla bych se zeptat na jednu praktickou otazku.Urcite vzhledem k vasim zkusenostem nebude těžká.
Dá se vyjít s 6000,-Kč rodiče + miminko?Když tedy počítám,že už jsou zaplacené takové věci jako nájem,hypoteka a poplatky a těch 6000,- by mělo být jen na chod domácnosti (jídlo,oblečení pro mimi).
Dá se s tím vyjít?Děkuji moc za všechny odpovědi.

nunacek
12. kvě 2009

Když někdo bydlí s rodičema, tak je to určitě výhodnější finančně a rodinnému rozpočtu s malým miminkem to pomůže. Rodiče většinou s ledasčím vypomůžou... 😅 Ale není nad vlastní bydlení! 😉

andelka
12. kvě 2009

Jo jo, kvůli vlastnímu hnízdu se člověk i rád uskromní, zvlášť, když chce do něj přivést mládě 🙂

janeyzelvicka
12. kvě 2009

Koukám, že se řeší bydlení s rodiči.
Já nad tím nikdy neuvažovala, že bych u nich zůstala i s mužem po svatbě (jednak je to technicky nemožné, myslím ale vztahově) a i naši byli vždycky zastáncem toho postavit se na vlastní nohy. Osamostatnit se. Sami by nechtěli, abych jim "visela na krku".
Ale manželovi rodiče o nás měli trochu jiné představy, mysleli, že tam budem bydlet. Tím jsme je asi zklamali, ale já nikdy nikomu nic neslibovala a vím, že by to nedělalo dobrotu. Už tak tam jsou dvě generace, ještě čtyři, hrůza...
Na druhou stranu, pokud si někdo zavede dobrá pravidla a vyhovuje si, proč ne. Kamarádka má taky dvojčata a její tchýně jí hodně pomáhá.
Rodiče vypomůžou, ale pak si to někdy vynahradí spoustou rad... takhle se navštívíme, když nám to vyhovuje 🙂

jaa
12. kvě 2009

Ahojky.
Moje kamarádka,co má taky 4 děti,tak bydlela dokud měla jen dvě u rodiču v domě.Pak se odstěhovala a koupila si svuj byt asi 30km daleko.
Ted mají děti 4 a každý víkend a celé prázdniny tráví u rodiču.Ještě tam přijede její bratr,který má také 4 děti....Já se ji divím,že ji to baví se někomu pořád přizpusobovat a neustále se přesouvat.Mám ráda svuj klid a soukromí.Třeba do ložnice nám nesmí,ani holky,pokud nezavoláme,že jsme vzhuru a,že mužou. 😉
Je to opravdu o toleranci a o povaze sdílet bydlení s rodiči.Já bych to třeba nikdy nechtěla.Byly by rozbroje.Stačilo mi to 2měs.po svatbě u tchýně.To byl děs....Člověk se šel koupat a za chvíli už tchýně posílala manžela,abych vypla vodu...,že je drahá....abych vypla topení.....zavírala dveře.....A,největší šok byl jeden spol.ručník pro všechny....to jsem už udělala bordel.Pak po mě ,jako po těhotné chtěla v zimě,abych s ní ve sklepě prala ve studené vodě....No a skončila jsem v nemocnici se super zánětem moč.cest.Na infuzích.....My měli doma automatku a oni mizernou pračku+ ždímačku.A to prádlo se muselo máchat a ždímat...No,tot moje soužití s rodiči...Děkuji,ale už nikdy víc...
Minulý rok nám řekli,že si postaví na zahradě mini domek a my,že pujdem do jejich domu..Tak to jsem taky rezolutně odmítla...Byl by u nás pořád někdo vlezlý.....

cirrusa
13. kvě 2009

Tak my bydlíme s tchýní a se švagrem a nemůžu si nijak stěžovat..Jasně, najdou se občas i tmavší chvíle, ale jsem ráda, že tu jsme, finančně je to nesrovnatelné (než jsem se vdala, platila jsem nájem v garsonce se vším všudy 6500, částku, kterou platíme teď nebudu radši ani říkat 😀 ), pomoc taky velká...Ono je to o tom jak je člověk přizpůsobivý ( já jsem paličák a tchýně taky, tak to občas zaskřípe), jak je schopný dát pevné mantinely společného žití (což se nám myslím povedlo relativně dobře)a jak je ve finále tolerantní (když někdo občas vaše mantinely překročí 😀 )...Shrnuto, podtrženo, není to vždy ideál, ale výhody ve velkém převyšují a neměnila bych...

chersi
13. kvě 2009

Souhlasím v cirrusou.
cirrusa : Jak to přijala zchýně tvé těhotenství. já porád přemýšlím až se nám zadaří jak to manželovým rodičům řekneme, mám obavy, jak to vezmou.

jaa
13. kvě 2009

citru.JJ.Jsou to jistě finanční výhody,které převyšují.Jenže není tchýně,jako tchýně.A jsem si jistá,že my by jsme u nich ještě platili za ně. 😕 A už bych byla dávno rozvedená.Stačí mi ty poznámky,když tam jsme....moooc brzy sedí,moc brzy stojí,dlouho se kojí,nemá čepici.......Není nad své soukromí 🙂 A,hlavně si dělat vše po svém.....Sama se rozhodnout,kdy vytřu,kdy se vykoupu,kdy pujdu vařit.....ne,aby mi to do nekonečna někdo diktoval....Jsem taky paličák,ale tchýně a tch,jsou větší.....
Zatím mimčo jen čekáš.Ono se to soužití ,jestli si budete vyhovovat,projeví,až se narodí...Tak přeji pevné nervíky. 😉

chersi
13. kvě 2009

takhle žije spousta rodin, dřív se stavěli pouze dvougenerační domy.

jaa
13. kvě 2009

chersi.Už zase tolik,ne.Vetšinou se snaží mladí bydlet sami.Ale dříve to bylo jiné.Navíc je rozdíl bydlet v dvougen.domě s vlastním vchodem,nebo v bytě.
Fakt je to o toleranci...

jaa
13. kvě 2009

Já byla strašně ráda,že bydlíme ve vlastním.I,když první byt byl ve staré bytovce s cikány. 🙂

chersi
13. kvě 2009

jaa: my jsme se snažili o svůj byt, ale nevyšel, díky realitce veškerý našetřená korunky propadly, tak jsme vymysleli práve tu moznost predelat patro.

hupcza
13. kvě 2009

cher: to je trošku jiné, když je dvougenerační domk se dvěma bj a nebo mají jeden byt a v něm jen svůj pokojík 😉

co jste dělali s tou rk?

jaa
13. kvě 2009

chersi.Tak to jo.Patro je fain. 😉

chersi
13. kvě 2009

RK - zamluvená byt - penezitá záloha, blojovací smlouva. Ale nevysel na poprvé uver, a paní co nám ho vybehavala zacala delat problémy, tak jsme si nasli na doporuceni jneho pana, hypo byla prikleplá, ale makerka nám odmítla dát odhadci dokumenty (originály) k dispozici na 1 den. a tak vse padlo, pak jsem si sehnala cislo na majitele bytu a ptala se ho jak se k nim realitka chovala a oni vse srazili na nasi chybu, ze jsme s nimi nekomunikovali a najednou opustili smlouvu. Chteli jsme podat i trestni oznameni ale pak nam doslo ze by to bylo zbytecne. a proto jsme se rozhodli po dlouhem reseni a premyslene o tom ze predelame patro v domě, samozřejmě protoze jsou majitele manželovy rodice tak prozatim s jejich souhlasem, pak se t a1/2 domu napisem na nas.

nunacek
13. kvě 2009

U nás ve městě je paní, má 4 dcery, každá holka má jiného tatínka (paní ty tatínky ani všechny jaksi nezná, takže alimenty veškeré žádné, snad jen od jednoho tatínka je má). Ona dělá servírku, bydlí v podnájmu. Nechápu, jak dokáže vyjít s penězma pro sebe a 4 děti...

hupcza
13. kvě 2009

cher - mm..tak to je pech
takové rk pak kazí trh a vezou se s tím všichni 😠
ale té zálohy byste se měli domoci - pokud máte nějaké podklady o její nečinnosti - třeba urgence apod.

chersi
14. kvě 2009

hupcza: právě že vše probíhalo přes telefony, maily obcas - ty penize uz nikdy neuvidime, ale je to za nami a proto zaciname znovu

nunacek
14. kvě 2009

chersi: Smůlu jste si vybrali, tak teď už bude jen lépe 😉 Předěláte si patro v domku a bude se vám krásně bydlet 😉

popelka.miri
14. kvě 2009

Ahoj holky 🙂 Dneska jsem se byla optat na bytovém družstvu, jaké mám vyúčtování za min.rok a potěšili mě..dobírám 5700 kč 🙂 ..tak aspoň nějaké peníze navíc..A ze sociálky mě taky docela potěšili, už jsem se bála. Na www.výplata-výpočet soc.příplatku je totiž kalkulačka pro výpočet soc. příplatku a na bydlení apodle toho mi vyšlo, že dostanu mnohem míň a na byt nic a v reálu jsem dostala právě na bydlení nejvíc, tak tomu fakt nerozumím 😒 Jenže za tři měsíce mi udělají nové dávky a o tohle všechno se mi to zase sníží.. 🙄

nunacek
14. kvě 2009

popelka: Tak to je super, taková sumička potěší 😉 Ty budoucí snížené dávky ovšem budou asi nepříjemné ☹

popelka.miri
14. kvě 2009

Nunacek, ono si nevybereš, ale nechápu, proč ministerstvo dává na net takovéhle tabulky, když očividně špatně počítají..No a bomba byla, když mi ex řekl, že se teď budu mít dobře!! 😠 Na sociálce mu to normálně řeknou, když se zeptal na to jaké mám dávky 😠

nunacek
14. kvě 2009

Fakt mu to řeknou? To smí? 😕

popelka.miri
14. kvě 2009

Nunacek, ja nevím, podle mě, když jsme rozvedení a oni to ví, tak by neměli 🙄 , to máš jako s bytovým družstvem..Tam mu taky řeknou, kolik dobírám. Já tam dnes přišla a řekla jsem jestli už mají vyúčtování a ona jen mrkla do pc a ani se neptala jestli jsem nájemník!! To jsou přece osobní údaje!! A jestli se ex dozví i tomhle dobírání, tak už můžu čekat cokoli 🙄

andelka
14. kvě 2009

My zas nějak doplácíme na plyně, což nechápu, protože nemám pocit, že by se víc vařilo 😕
popelka: to je bezva, penízky se vždycky hodí 🙂 Akorát teda ten systém je divný, ale je to už asi úřední klasika no a to chování - podle mě by mu neměli říkat vůbec nic a na byťáku by si taky měli dávat větší bacha.

popelka.miri
14. kvě 2009

Andelka, já taky doplácela za plyn letos a loni ne a vařím stejně a zálohy se mi taky loni zvedly 😒 Ale největší doplatek jsem měla za elektriku 1500 a loni jen 300 a taky jsem si zvýšila zálohy..Je to hrůza!! V roce 2001 jsem platila jen byťáku 1990 kč a dneska 4600 ,což je děs a to nepočítám elekt. a plyn 😒

andelka
14. kvě 2009

popelka: No taky mě to zaskočilo. Jinak my platíme za byt (nájem a všechno kolem) necelých 6 000. A taky si pamatuju, že ještě před pár lety to bylo mnohem míň. 😒

janeyzelvicka
15. kvě 2009

Andělko a jak velký máte byt?

andelka
15. kvě 2009

janey: 2+1

hupcza
15. kvě 2009

cher: no ....a rezervačku (předpokládám, že ji máte uzavřenou) máte postavenou jak ...třeba to jde 😉
když tak písni do ip

janeyzelvicka
15. kvě 2009

Anděl tak to máte ještě fajn, my máme 1+1 a platíme za byt a všechno kolem 7800. A to rozhodně není pěkný byt v pěkné lokaliě...