Dá se vyžít s 5000 když jsem sama?

lavazza2
11. dub 2019

Ahoj holky a kluci. Chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tím, že po zaplacení všeho potřebného z výplaty (nájem,měsíčník,splátka půjčky) by dokázal žít sám za 5000 na jídlo, drogerii, oblečení? Bohužel jsem teď zažila dost drsný rozchod (nebudu se rozepisovat, ale spravit už to nepůjde) a musím se z bytu co je bývalého přítele odstěhovat. Nevím jestli psát bohudík nebo bohužel ale neměli jsme ještě děti, takže jsem si našla spolubydlení a vzala si menší půjčku s nízkou splátkou abych mohla zaplatit první nájem a kauci a měla i něco v rezervě, jelikož by to můj plat sice pokryl ale už bych neměla z čeho ten měsíc žít. Jo to v podstatě poprvé co teď pojedu sama za sebe, takže mám strach ať to zvládnu, jelikož jsem i dost psychicky z rozchodu na dně...Děkuji za případné reakce

hezz17
11. dub 2019

5000 po zaplacení všeho, by mi jen pro mě určitě stacilo

novamamina
11. dub 2019

@lavazza2 pokud bys měla 5000 jen opravdu pro svou potřebu, tak si myslím že s nějakým uskomnenim ano. I záleží jestli jezdíš hodně autem (benzín), nebo máš litacku a tal

kajalka
11. dub 2019

My jsme na cca 6000 4 členná rodina. Takže já bych si sama vyskakovala. Ale kamarádka má sama pro sebe dvacku a stěžuje si, jak má furt málo 🤷🏻‍♀️

elesse
11. dub 2019

Na velke rozhazovani to neni, ale zit se za to urcite da. Zvladnes to👍

urtica
11. dub 2019

Určitě dá, na koleji jsem takto fungovala s 3000,- a bylo v tom i cestovné - byť už je to 10 let...

lavazza2
autor
11. dub 2019

@novamamina Nene autem nejezdím, jen kupuju měsíčník za 500,- a můžu jezdit po celém městě MHD

lavazza2
autor
11. dub 2019

@kajalka Tak to nechápu 😨 já mít 20000 jen na útratu tak si žiju jako prase v žitě.. ale zase jestli je kamarádka zvyklá na trochu vyšší životní standart a kupuje věci které běžný člověk s minimální mzdou ne, tak se to dá pochopit

lencamat
11. dub 2019

Pokud si sama a nemas dite tak si myslim ze 5000kc na mesic mas super.My jsme 4 osoby a mame 8000kc na jidlo a da se to.I kdyz vse se zdrazuje.

karakalka
11. dub 2019

Já jednu dobu měla pro sebe a své 2 děti 3000,-Kč na měsíc a musela jsem vyjít. Takže za 5000,- Kč sama bych si žila jako královna. 🙂

drep
11. dub 2019

Já před sedmi lety na vš měla 4000 a šlo to úplně v pohodě

urtica
11. dub 2019

@lavazza2 Já to s tou dvackou docela chápu - prostě, na lepší se velice rychle zvyká (vlastní zkušenost po nástupu do práce, kdy jsem žila nějakou dobu sama a nájem měla za babku)...ale pokud to vyžadují okolnosti, dokáže se uskromnit skoro každý a s tou částkou, co jsi napsala, to lze - byť to třeba není na značkovou kosmetiku a exkluzivní dovolenou.

lavazza2
autor
11. dub 2019

@karakalka
@drep
@lencamat
@urtica
@elesse
@hezz17
Moc děkuju za názory. Sice vím že s psychikou budu ted dost bojovat a tesknit po někom s kým jsem byla x let, ale toto mi aspon trochu pomohlo.. Šéf má v plánu mi přidat až rozjede nový projekt, což sice nebude asi hned ale doufám že se to zlepší

malanoha
11. dub 2019

Tak na dovolenou na Maledivach z toho asi nenasetris, ani na luxusni kosmetiku nebo kazdodenni stravovani v restauracich to nejspis nebude, ale na bezne potreby urcite jo... Kolikrat za tuhle castku musi vyjit cela rodina. Ja bych to vubec nevidela cerne.

petka345
11. dub 2019

@kajalka Je to o tom jak se kdo dokáže uskromnit 😉 já bych 5tisíci taky v poho vyžila, pokud však lady potřebuje jít obden v restauraci třeba to jen tak plácám, tak pak jí bude i ta dvacka málo. Je to o člověku 🙂

lavazza2
autor
11. dub 2019

@malanoha Já jsem si na luxus nebo obědy v restauracích nikdy moc nepotrpěla.. spíš jsme se s bývalým partnerem taky snažili neutrácet za hlouposti, maximálně jednou za čas pizza..Ale spíš jsem vždycky vařila obědy o víkendu a přes týden to byla spíš studená kuchyně na večeři.. a obědy do práce jsem vařila pro oba doma

merope
11. dub 2019

Když jsem četla nadpis, myslea jsem, že to je se vším všudy. Sice se zdražuje, ale já takhle když jsem si výdaje psala, tak jsem utrácela 8000 bez jakéhokoli šetření - obědy v restauracích, nákupy, divadla, blbosti, cestování, návštěvy babičky v Německu. Nebyly v tom jen klasické zahraniční dovolené.

zuzanka_13
12. dub 2019

@lavazza2 pokud by to fakt bylo po odečtu všech výdajů za bydlení a pravidelně platby (inkaso, telefon, atd), tak pokud budeš rozumně uvažovat a přemýšlet za co utrácís, tak nevidím problém i něco málo posetrit.

teeerez
12. dub 2019

Myslim, ze je solidni sance aby ti z toho i neco malo zbyvalo "do rezervy" 🙂 Zvlast jestli nejsi jeste naladena na to chodit po barech... Kdybys nahodou vychazela tezko, vzdycky si muzes malicko vypomoci na nejake jednorazove brigade 🙂

makronka222
12. dub 2019

Jasne, ze vystacis. Hlavne mas cas, muzes si najit beigadu na par veceru. Lepsi makat a privydelat si, nez se doma pul dne uzirat

martiniquest
2. kvě 2019

Pokud se uskromnis, na jidlo ti staci 2tis. Takze zbyvaji 3 na obleceni, kosmetiku, zabavu. Myslim, ze se to da. Nauci te to setrit. Ja mam ted na svoje kapesne a benzin 2500 a lehke to neni (byla jsem zvykla na 10tis), ale aspon si nekolikrat rozmyslim, nez koupim nejakou blbost jako driv.

andyskarsgard
18. zář 2020

Ty jo já po zaplacení všeho měla na měsíc na jídlo a ostatní věci 200 Kč a žila jsem tak rok. A dalo se to.

mautiii
18. zář 2020

5 tisíc po zaplaceni všeho úplně. Pohodě

loylii
18. zář 2020

@lavazza2 a doporučuji do budoucna dávat bokem, i kdyby na spořící účet fixní částku. Třeba 500.- Pak se nestane, ze když potřebuješ takový částky jako na nájem dopredu musíš si brát půjčku.... Já to dělám tak, když mi přijde výplata nebo mateřská, hned přesunu určitou částku na spořící účet. Trvá to asi minutu. V mobilu. Výhoda je, ze pokud potřebuješ peníze a nemas, můžeš si zas během minuty na ten svůj běžný účet, kterým platis zas něco poslat. Funguje to i o víkendu.

loylii
18. zář 2020

@andyskarsgard to není ani na jeden rohlik denně? Co si jedla? Nemělo tam byt 2tis?

jako_mala_holka
18. zář 2020

Ja jednu dobu zila i tak, ze jsem mela na den cca 50kc a taky jsem to prezila, kdyz zit tak treba nekolik let si nedokazu predstavit... urcite to zvladnes

andyskarsgard
18. zář 2020

@loylii nejedla jsem nic, jedno jablko za den.. Prostě nebo jsem měla kousek chleba na týden.. Mělo tam být 200. Bylo to ale v roce 2009.
Chodila jsem na střední, a na brigádu kde jsem dostala 2900, vše po škole.. A platila jsem si sama privát (ubytování) to mě stálo 2700. Ptz jsem v 18 letech odešla od rodičů ptz se to tam nedalo. Ty se semnou několik let nebavili. Atd..

loylii
18. zář 2020

@andyskarsgard to ale po tom není správně srovnání. Jist jedno jablko denně nebo kousek chleba na týden zavání anorexií a na to se autorka příspěvku nepta. Ale zda se dá vyzit “kvalitně” s 5000.- na měsíc.