Daňové přiznání, nejprve přijde vyrozumnění, pak peníze?

miri77
9. dub 2014

Ahojky zdravím všechny,taky sme s manželem podali papíry,asi kolem 20.3 ale nikdo nám neřekl co bude dál,jen od známého víme že nejprve přijde jěště dopis zda máme nárok či ne a až pak peníze.Chtěla sem se zeptat jestli to tak probíhá opravdu nebo ne? podávali sme to poprvé 🙂 .díky všem za odpovědi

lv
9. dub 2014

ano, jistě, prvně nejaké rozhodnutí o přiznáná dávky, na to mají 30dnů a pak do dalších 30ti dnů peníze..

maximka33
9. dub 2014

Asi nevím, jakou dávku, když děláte daňové přiznání. pokud vám mají vracet, tak to rovnou vrátí na účet, když jim ho tam napíšete a podepíšete.

miri77
autor
9. dub 2014

číslo učtu sem napsala tak snad jo,....Iv takže 60 dnu jo????

lv
9. dub 2014

@miri77 a o co jsi zadala? Je to az 60dnu, muže to byt i dřív, jasné..pokud Dane, tak by měli perijit rovnou v dubnové výplatě muže, pokud je zaměstnaný a není OSVČ, tam nevím.

miri77
autor
9. dub 2014

je zaměstananec a šlo o daně,dávali jsme to na finančák

lv
9. dub 2014

@miri77 jo tak to ve výplatě bude

zamilovanadonej
9. dub 2014

@miri77 To ve výplatě nebude, pochopila jsem že jste dávali přímo na finančák? Pokud ano, žádný dopis nepřijde, a peníze vyplatí do 2.5.2014

miri77
autor
9. dub 2014

děkuju zamilovanadonej 🙂

j.a.n.i
9. dub 2014

@miri77 Pokud budete mít DP dobře, tak žádný papír nepřijde a přijdou rovnou peníze, pokud byste to měli blbě a finančák to upravoval, tak pak dopis chodí a je myslím možné odvolání či nějaké doložení skutečností, už přesně nevím, jednou mi takhle před lety neuznali dar - přišel jim málo dokladovaný, ale nehodlala jsem to kvůli pár korunám řešit.

miri77
autor
11. dub 2014

tak záhada vyřešena 🙂 přesně tak j.a.n.i včera nám přišel dopis že jim chybí ještě 3 papíry 😎 takže jim je v pondělí neseme a hlavně si je zkontrolují hned a my budem aspoň vedět líp na čem jsme....děkuju Vám všem za rady

j.a.n.i
11. dub 2014

@miri77 Tak příště doporučuju vyplnit mail, mě tyhle žádosti o papíry posílá paní mailem (taky dost často něco zapomenu).