Existuje finanční příspěvek do doby, než se mimi narodí?

verushe20
22. črc 2014

Ahojte, mám takový dotaz ještě něž půjdu na sociálku. Chodila jsem na brigádu ale už jsem tam skončila, čili už nedostanu žádnou výplatu a nárok na rodičovský příspěvek a porodné mám až se miminko narodí což je cca za měsíc ale než mi ty dávky vyřídí může trvat ještě dlouho že? Tak se chci zeptat jestli existuje nějaký příspěvek do té doby něž se mimi narodí jelikož už nemám z čeho žít... A ještě by mě zajímalo jestli si už teď můžu zažádat o příspěvek na bydlení, smlouvu mám od 1.května... díky za jakoukoliv odpověď, nemám se na toho totiž v mém okolí koho zeptat a ani to s nikým velice rozebírat nechci. Díky

misel2410
22. črc 2014

Zkus si tam zavolat ale myslím, že tě zklamu. Já jsem byla dneska taky zjišťovat jestli by mě něco dali (bydlím sama v podnájmu, žádný přítel) a paní se mnou strávila asi minutu. U hmotné nouze i jednorázové pomoci je zajímalo, jaký příjem jsem měla minulé tři měsíce ne momentální situace 😖 ikdyž jsem měla ted příjem 6.000 nájem 7.000+ další výdaje na základní vybavení bytu 12.000 za lednici a pračku to je nezajímalo. Potom nechápu účel téhle dávky. 3 měsíce tě nechaj zdechat hlady a pak teprve můžeš přijít. Příspěvek na bydlení ti dají také až po třech měsících kdy máš odbydleno s trvalákem tzn. bydlíš tam od května takže příspěvek by ti měli dát v srpnu

verushe20
autor
22. črc 2014

@misel2410 😖 tak to je blbé teda, a říkáš teda stačí tam první zavolat a zeptat se jj? Nechce se mi kvůli zeptání tak zbytečně jezdit..

misel2410
22. črc 2014

jojo myslím,že stačí. Jen jí lehce nastiň situaci řekni jí tvoje příjmy a ona ti hned řekne. Ušetříš si tim případnej promeškanej čas a nervy 😀 paní mě řekla že když jsem měla min. 3 měsíce příjem 10,000 že nemám nárok. Prý bych musela mít příjem třeba jen 2-3 tisíce. Mrkni na tyhle stránky. Je to srozumitelně a vše pohromadě a máš tam i kalkulačky http://socialni-davky-2014.eu/

diskaverde
22. črc 2014

ahoj, ja riesim podobnu situaciu. je to tak ako ovori misel. je to za minule 3 mesiace.
tu si mozes vypocitat na co mas narok. a su tam aj ine davky, skus na to kuknut
http://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-byd...

chris_n
22. črc 2014

@verushe20 no já myslím, že jestli máš nárok na mateřskou, tak by si jí už brzo měla dostat ne? Nastupuje se 6 týdnů před termínem porodu, takže něco by si měla dostat ještě před narozením (pokud se mimčo narodí v termínu). U ostatních dávek to bude asi tak, jak píšou holky.

verushe20
autor
22. črc 2014

@chris_n já nárok na mateřskou nemám, loni jsem maturovala a měla jsem přes rok do této chvíle jen brigádu tím pádem jsem byla vedená na ÚP. 😖

chris_n
22. črc 2014

@verushe20 tak rovnou dostáváš rodičák. Takže ten by si měla taky už mít asi vyřízený

verushe20
autor
22. črc 2014

@chris_n na ten mám nárok prý až se mimi narodí...

chris_n
22. črc 2014

@verushe20 no, tak ale vyřídit papíry se nemůžou dřív? pak jen nahlásit, co a jak?

verushe20
autor
22. črc 2014

@misel2410 A ještě mám strach z jedné věci, že když mám smlouvu až od 1.května čili platím nájem až od tohoto datumu tak mi řeknou že musím počkat až na 3.čtvrtletí protože mi v tom 2.čtvrtletí chybí jakkdyby zaplacený nájem za duben. Chápeš mě?

verushe20
autor
22. črc 2014

@chris_n No jenže v tom papíře chcou mít vyplněné jméno dítě, narození, rodné číslo... takže to tam musím dát stejně až se narodí 😒

misel2410
22. črc 2014

@verushe20 chápu ale tohle taky moc neovládám. Sama jsem zvědavá jak si vyběhám příspěvek na bydlení já bydlím v novém od 1.července a nevím jak doložit všechny ty platby a mám stres abych něco neudělala teď špatně a pak by mě řekli pápá 😀

verushe20
autor
22. črc 2014

@misel2410 je to tam banda kreténů na těch úřadech, člověk si musí pro těch pár blbých tisícovek fakt vyběhat a nastresovat se... já už sem tam byla myslím v květnu se ptat na ten příspěvek a baba mi řekla, že na to mám nárok až po 3 měsících. Ještě by mě zajímalo jestli mi zpětně teda vrátí za nájem,vodu,elektrinu a popelnice... Můžu se zeptat kolik máš nájem a jak velký byt?

misel2410
22. črc 2014

No měli by ti to dát zpětně 🙂 ikdyž nechápu,proč až po třech měsících. Mám garsonku (1+kk zní líp) 30m2 a nájem se vším všudy 7.080 kč na brno ještě slušný. Ještě uvidím, kolik budu mít nedoplatky za rok, jelikož muj domácí ani já jsem nevěděla kolik si mám nastavit za vodu a elektřinu 😀 nervy celej rok

verushe20
autor
22. črc 2014

@misel2410 To máme stejně, já mám také 1+kk, je to byt mojí mamky a když jsem tam došla v květnu s tou smlouvou na které sem měla napsané celkově 6500 tak se baba na mě dívala jako kdyby jak si to jako představuju tolik moc peněz když je byt mojí matky.. Tak jsme nájem snížily na 2000+500 voda+1000 elektřina, celkem to dělá 3500 + 580 za popelnice , tak uvidím kolik stát vysolí 😒

misel2410
22. črc 2014

a co jim je potom, kolik tvoje mamka chce za nájem? Naschvál bych si tam napsala hodně teoreticky ti podle mě nemůžou diktovat kolik by jsi měla mít nájem, ikdyž je to tvoje mamka...No já mám nájem za 4.800 elektřina 600 studená voda 150 teplá 500 a topení 700 takže je možný že za rok budu dlužit všem majlant. Taky nechápu co to je za domácího když neví kolik tam má nastavit 😠

misel2410
22. črc 2014

a taky jak potom řeší případný přeplatky nebo nedoplatky. Protože když máš přeplatek a dostáváš příspěvek na bydlení musíš jim něco navalit zpátky a teoreticky by ti měli něco přidat na nedoplatky ale nevím nevím

diskaverde
22. črc 2014

verushe s tym prispevkom to zavisi od tvojej vyplaty, cim nizsia tym vyssi prispevok a od vysky najmu, cim nizsi tym nizsi prispevok. takze s maminou si to daj naspat tak ako si to mala. a kukni este na ten odkaz co som posielala na kalkulacku, tam si to presne vypocitas. inak ja sa tento tyzden chystam zajst na socialku, tam je zdarma poradna a su tam vraj mili, tak vam dam potom vediet co som vybavila.
aj ked so mnou to bude tazke lebo este nemam trvaly pobyt ale narok na neho uz mam...

helcenka
23. črc 2014

@verushe20 - a co zkusit příspěvek, který se nazývá Mimořádná okamžitá pomoc - tam je 5 situací, které tak lze vyřešit, myslím, že do bodu č. 1 by jsi se mohla vejít: -
1. Nejsou plněny podmínky pro poskytnutí opakovaných dávek, ale v případě neposkytnutí pomoci osobě hrozí vážná újma na zdraví. Dávku lze poskytnout v částce, která doplní příjem osoby do výše existenčního minima (v případě nezaopatřeného dítěte do životního minima).
- což by mohlo být, že tě vystěhujou, nebudeš mít co jíst, ohrožená budeš ty i miminko... Nevím přesně, jestli by ses do toho vešla, ale určitě by ti měly poradit. Alespoň tady u nás jsou všichni docela v pohodě a poradí...