Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Investiční fond Amundii Rentirer 3s, máte zkusenost?

lajochova84
2. říj 2019

Recenze na firmu Amundi nic moc, ale našla jsem jen jiné fondy, než rentier 3s. Chci spořit do fondů, ale nepřijít o peníze, samozřejmě. Co máte vy?

alena2109
2. říj 2019

@lajochova84 pokud chceš spořit do fondů, tak ti nikdo nikdy neslíbí že o pěníze nepřijdeš. Zisk není nikdy jistý a ztráty také ne. Samozřejmě jsou fondy konzervativní a naopak hodně dynamické a na základě toho je také připisován případný zisk/ztráta. Nejdříve doporučím si zjistit co to je fond, co můžeš získat, ztratit. Pak pokud s tím budeš v pohodě, tak si říct na jak dlouho chceš spořit a jestli jednorázově případně pravidelně a jaké riziko jsi ochotna přijmout. Potom se obrátit na společnost, která je prověřená a ví co prodává..😉

dandaa
3. říj 2019

Mám Amundi několik let a vzdy jsem na fondech vydělala. Jen je potřeba je denně sledovat. Mám vždy období kdy tam posílám peníze a sleduji, potom zase ne. Letos bych řekla, že se jim daří.

lajochova84
autor
3. říj 2019

@dandaa Opravdu moc díky za přínosný komentář (což myslím vážně) zrovna jsem podepsala smlouvu. Já to teda právě moc sledovat nechci, ale vzhledem k tomu, že jsem duší statistik, asi budu 🙂 a můžu se zeptat jaký fond máte?

lajochova84
autor
3. říj 2019

@alena2109 Já se ale ptala přímo na tenhle fond. Byl mi nabídnuty finančním poradcem. Protože jsem četla špatně recenze na Amundi jako takové. Ale je těžko soudit podle nějakých recenzí. Za prvé je může psát kdo chce. Za druhé každý, kdo si chce postěžovat, udělá to na netu. Myslím, že jen mizivé procento těch, kterým to vydělává bude hledat diskuzi na netu, aby to tam napsali. Asi jste to myslela dobře, ale váš komentář je mi byl k prdu (bez urážky, neberte si to příliš osobně)

alena2109
3. říj 2019

@lajochova84 já se neurazím, nebojte 🙂 ale pokud dáte peníze do fondu a v žádném případě nechcete o peníze přijít, tak to přeji hodně štěstí 🙂 hlavně aktuálně máte 100% v akciích, takže počítejte s tím, že fond bude hodně kolísat a můžete být klidně nějakou dobu v záporných číslech. Ale to vás jistě finanční poradce všechno řekl 😉

dandaa
3. říj 2019

@lajochova84 zjistím přesně jaký to je. Posílala jsem jen menší částky, vždy co bylo navíc a několikrát vydělala pár tisíc navíc. Člověk se na to nesmí moc vázat a jak jsem psala, občas na to mrknout.

janasv3
1. čer 2020

@dandaa fondy a denně sledovat? Proč?

janasv3
1. čer 2020

@lajochova84 Asi ukládáte do fondu pravidelný částky. Letos se hodí nakoupit i něco dynamického do portfolia.