Jak by to bylo s platbou hypotéky bez finančního příjmu?

marlen02
5. únor 2014

Zdravím.
Nevím kam položit otázku tak to zkusím zde. Já jsem na mateřské a manžel pracuje, platíme hypotéku. Jak by to bylo kdyby manžel přišel o práci a neměli bychom na placení hypotéky? Doplatila by nám sociálka na bydlení,nebo by nám řekli ať dům, který je vlastně banky, prodáme? Zase si říkám, že je jedno jestli nám přispějí na hypotéku nebo na nájem ne? Děkuji za rady 🙂

marlen02
autor
5. únor 2014

@buldrik jj přesně tak..... manžel už v tomto okrese nechce pracovat, stojí to tu za...., začínáme si zvykat na to že nebude doma, bude to sice těžké hlavně pro děti ale nebude to snad navždy, kdyby to člověk věděl dříve tak by jsme tady ten domek nestavěli, ale to je co by kdyby, nejsme zase ti co by jen plakali a nechali se litovat, už jsme se za tu dobu co jsme spolu museli s pár věcma poprat.... manžel to trochu špatně nese, ale zvykne si a třeba si najde něco co ho bude bavit 🙂 v květnu bude maturovat (dělá si druhou maturu) a pak snad něco klapne 🙂

kristyn.g
5. únor 2014

@chris_n aha ja myslela že už to máš sjednáno

@marlen02 není zač, držím palce at to vyjde, ze začátku bude mít manžel kdyžtak podporu a příp odstupné 😉

kristyn.g
5. únor 2014

@marlen02 ty jo, dvě matury to je dobrej! snad to s prací dopadne dobře, já před dvěma lety taky byla bez práce a hledala jsem půl roku (v Praze) a to jsem neměla ani korunu od pracáku protože jsem předtím podnikala ... takže vím jaké je to strašné a frustrující.

marlen02
autor
5. únor 2014

@kristyn.g jj je to težké v dnešní době, člověk chce pracovat ale práci si najít je fakt fuška, říká se že ten kdo chce si práci najde ale bohužel tady u nás to tak není až pravda. Manžel si dělá školu jako specializaci pro svou práci, takže to možná dělá zbytečně, ale letos už končí tak to dodělá, na vysokou jít bohužel už nechce, i když mu ta škola jde levou zadní 🙂. Taky se měj hezky a štěstí v životě 🙂

tonyakika
11. bře 2014

@marlen02-určitě vyhledat finančního poradce/kyni a at Vám zajistí příjmy ve výši hypotéky,je také důležité zajistit děti,kdyby se Vám nedej bože něco stalo,aby hypotéční úvěr nepadl na ně!Nevím jak velký máte úvěr,ale zkušenost na jednoho dospělého a dítě k zajištění hypo ve výši 1,5milionu,pobyt v nemocnici,denní odškodné,trvalé následky,pracovní neschopnost,smrt-nastaveno tak aby pokrylo příjem 22.000 tak pojistka vyšla na 1.200 měsíčně,je to individuální,každý je v jiné situaci a tak každému padne jiné řešení.Jinak pojištění k hypotéce od banky-NIKDY!!!Si vemte že v tom máte možná smrt a pojištění schopnosti splácet,ale to platí jen na nějakou dobu,podle podmínek a dejme tomu že ze splátky Vám jde 300kč na takové pojištění,tak si to zpočítejte za rok a za celou dobu splácení,raději budu mít nižší splátku a bokem si budu hradit pojištění kde mám vše a pro celou rodinu,sice dražší ale pojištění proti všemu.Určitě bych si dala pozor na neznámé pojišťovny,navíc finanční poradce Vám může zajistit obchodní slevu.Pokud Vám tento rok končí fixace úrokové sazby,je nejvyšší čas to začít řešit a opět doporučuji finančního poradce,už z důvodu toho že se vyzná a zhruba ví v které bance by Vám vyhověli a kdyby jste chodili z jedné banky do druhé tak v každé kde požádáte tak se zapisuje do registru na pul roku a v další bance to uvidí jako zamítnuto a nezrefinancují.No je to na dlouhé povídání.Asi budu muset založit diskuzi.Kdykoliv se na mě obratte s dotyzi,ráda zodpovím pokud budu vědět.Hezký večer

marlen02
autor
12. bře 2014

@tonyakika jejda děkuji za vyčerpávající odpověď 🙂 podařilo se nám prodat pozemek takže peníze chceme poslat na hypotéku, aby se co nejdřív překlenuli z úroků, máme totiž překlenovací úvěr. Doba splácení se hned stáhla z 30 ti na 12 let. Manžel pojistku má úrazovou a životní, má náročné povolání (teda zatím). Jinak řešíme co dál. Naštěstí máme v záloze ještě naše penzijka kde už je taky něco naspořeno aspoň tak na dva roky žití kdyby něco. Takže zatím to máme takto vyřešeno a jakmile manžel v květnu dodělá školu poohlédne se po jiném zaměstnání 🙂

blahova_andrea
12. bře 2014

příspěvek na bydlení na hypotéku rozhodně nedostanete. to sociálku nezajímá. jak už tu bylo napsáno, pokud nebudete mít na placení, tak vám řeknou ať prodáte nemovitost i s hypotékou. problém by jste rozhodně museli řešit jinak než žádat stát o příspěvek.
a můžu se zeptat proč řešíš případ, že nebude mít manžel práci? zatím ji má, dělá školu...ono to vypadá, že ho vyhodí? přece pokud máte hypotéku, tak určitě nedá výpověď sám, když nebude mít nic jiného, ne? 😅

laurital
12. bře 2014

@blahova_andrea Nejsem fanda ceskeho socialniho systemu, ale uznej sama, ze je absurdita, ze spouste lidem stat prispiva nemalou castkou na najem a tem zodpovednym, kteri si pred porizenim rodiny vzali hypo, da v pripade problemu..nic.U nas jsou proste ve vyhode nezodpovedni hazarderi 😖

blahova_andrea
12. bře 2014

@laurital no je fakt, že taky nechápu proč je to nastavené tak, jak je. jen vím, že to tak prostě je. že když jsem byla jako nezodpovědný hazardér žádat příspěvek já, tak se paní pořádně vyptávala a upozorňovala právě na hypotéku...asi mě chtěla rovnou vycedit ze síta, abych to když tak nepodávala zbytečně. přeci jen to papírování pro nás i pro ně. navíc si nemyslím, že každý kdo nemá hypotéku je nezodpovědný. hodně lidí do ní nejde právě z toho důvodu, že nemají jisté zaměstnání a příjmy a prostě se bojí řešit situaci, že na splátky mít nebudou a přijdou i o peníze i o nemovitost. další skupina má zase smůlu, protože se prostě ani se smyslem pro zodpovědnost nevejdou bankám do tabulek a hypotéku nedostanou, i kdyby se na hlavu stavěli.

laurital
12. bře 2014

@blahova_andrea Nejisty prijem ma v soucasne dobe vetsina populace.Jen me irituje, ze nekterym socialka plati velkou cast najmu a druzi, byt kolikrat prispivaji do soc. systemu nemalou castkou, v pripade problemu utrou,

blahova_andrea
12. bře 2014

@laurital ano...v tom se rozhodně nehádám. náš systém rozhodně není spravedlivý. moji rodiče třeba nikdy na nic nedosáhli. ani na dávky ani na hypotéku. všechno jim vždy uteklo o pár korun nebo stovek. prostě fakt ta střední střída a ve všem ostrouhali a snažit se mohli jak chtěli. vzhledem k tomu, jak to zatím vedu já...obávám se, že dopadnu stejně. nikdy nic svého mít nebudu a věčně se budu jen třást nad příchodem dalšího stěhování ☹

laurital
12. bře 2014

@blahova_andrea A o tom ja mluvim, o obycejnych lidech, kteri rozhodne nemaji prumerny plat a i kdyz makaji cely zivot jak barevni, nikdo jim nepomuze.

tonyakika
13. bře 2014

@marlen02
super,výborně a přesto Vám doporučuji vyhledat kvalitního poradce,nic za něj neplatíte,k fixačnímu období Vám určitě najde ty nejlepší úrokové sazby na trhu k refinancování.Tak přeji ať vše vychází 🙂

pavlinaoo
13. bře 2014

@tonyakika Myslíte tedy podle vaší zprávy, že když fixace hypo. končí v říjnu 2014, je už čas teď to řešit? Ja myslela, že až 3 měsíce před koncem. Děkuji

tonyakika
13. bře 2014

@pavlinaoo
určitě, nechte si vyjet různé nabídky a porovnávejte,ono v některých bankách existuje dopředné refinancování,to znamená že Vám úrok zarezervují až na rok,někde i déle.Je dobré mít v ruce nabídky s úrokovými sazbami,protože jestli například máte účet u české spořitelny a chcete refinancovat tam ale třeba v KB Vám nabídnou nižší úrok,tak na základě návrhu z KB (nižším úrokem) Vám dají stejnou úrokovou sazbu i ve spořitelně.Takže hlídat to a zjišťovat už teď co nejdřív,protože od dubna jdou úrokové sazby nahoru,nevím přesně jak,každá banka jinak a budou se pomali předhánět.Třeba úvěry ze stavebního spoření se zvednou a budou kolem 7mi procent za to budou lákat lidi na vyšší úrok na zhodnocení na stavebku,musí to přeci někde nabrat,takže v podstatě se nic nezmění.Co já vím tak třeba českomoravská stavební spořitelna bude nabízet úvěry bez akontace.Bude toho hodně moc.Tak at se daří najít nejnižší úrok k fixaci 🙂 kdyby jste nevěděli,ráda poradím 🙂

petule22
16. bře 2014

@tonyakika musíte ale rozlišovat úvěry u CMSS(bez zástavy do 500 tisíc), kde ano, budeme nabízet i bez akontace ale zatím tahle informace není oficiální a úvěry, tedy meziúvěry se zástavou, tam rozhodně zatím o žádném zvyšování úrokové sazby nevím a už vůbec není pravda že půjdou nahoru úroky u spoření? Právě naopak, od dubna jdou úroky u stavebek dolů...těžko říci co bude za pár měsíců ale od dubna se nic z toho co píšete nechystá, a pokud ano, tak jste teda o krok dopředu před námi co jsme u nich zaměstnaní 🙂

tonyakika
17. bře 2014

@petule22
Samosdřejmě záleží jaký úvěr je zvolen,spolupracuji s liškou a vím že se úrok na stavebním spoření zvyšuje na kolem 5ti procent ,ale na úvěru ze stavebního spoření kolem 7mi procent.Ano těžko říct co bude za pár měsíců ale v dubnu tedy změny budou,informace asi teprve dostanete.Každopádně jsem ráda že jste reagovala,jelikož ráda sbírám informace a že jich neni málo od všech bank a spořitelen,také pojištoven a investičních společností. 🙂

petule22
17. bře 2014

@tonyakika opravdu nevím pro jakou společnost pracujete, ale my už infa dávno dostali skrz změny od dubna a dáváte zcestné informace. Stavební spoření se nezvyšuje, naopak se snižuje!!!! 5 % které udáváte je samozřejmě hrubý úrok, zahrnuto i se státní podporou. Doted bylo 5,4 v hrubém, což bylo 2,1 % po 6 ti letech plus státní podpora, ted bude 1,8 % po 6 ti letech plus státní podpora, při otočení smluv možnost vysokými vklady dosáhnout prémie. Ale!!! žádné zvyšování úročení na stavebním spoření není a nebude! Navíc vysoké zhodncení je nutno upozornit je při pravidelném vkladu, u flexiny je to méně. Takže informace teprve nedostaneme, nýmbrž by bylo asi potřeba, aby jste si podmínky SS pořádně pročetla....neberte to nějak špatně, myslím to v dobrém, ale myslím že v tomto směru mám já informace nejpřesnější.

tonyakika
17. bře 2014

@petule22
tak to mám asi špatné info,bylo mi řečeno a to od člověka který je v ČMSS už asi 10let,že úrok z úvěru SS bude přes 7%.Špatně to neberu,napsala jsem že ráda sbírám info.Určitě nejsem tip abych se dohadovala s někým kdo dělá přímo v ČMSS.Svoji společnost zmiňovat nebudu,jelikož je to proti pravidlům Modrý Koník ( reklama )
Děkuji za opravu.

petule22
17. bře 2014

@tonyakika pozor, neplést si úrok ze stavebního spoření a úrok z úvěru, úrok z úvěru může být i těch 7 procent, stejně tak ale méně jak tři 😉 😉