Jak podat daňové přiznání na mateřské?

lucipech
9. únor 2015

Ahoj chci se zeptat minulý rok jsem do května pracovala, pak nástup na mateřskou a v prosinci mi začala rodičovská. Učetní mi řekla, že daňové si musím udělat sama, že ona mi dá jen podklady za dobu co jsem pracovala. Musím do daňového uvést i mateřskou a rodičovskou nebo tam dám jen údaje za dobu co jsem pracovala? Nikdy jsem daňové nepodávala, ale tam ani kolonka o mateřské a rodičovské není, takže stačí tam napsat jen těch 5 měsíců co jsem pracovala? A potřebuji nějaké potvrzení od sociálky kvůli té mateřské?

lenoulinkaa
9. led 2017

@monulinecka Nevím o limitu a odvedená zálohová daň by se v RZD nebo v daňovém přiznání měla vrátit. Daňový bonus na dítě lze vyplatit: poplatník má příjmy podle § 6 až § 9 ZDP alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy platné k počátku roku, pro rok 2016 činí tedy tato částka 59.400 Kč. Do těchto příjmů se nepočítají příjmy osvobozené od daně a příjmy zdaněné srážkovou daní,

monulinecka
17. led 2017

Tak xe ta brigada se nepocita? To je tech 9800 KC tak Ted jsem z Toho jelen. Z ni jsem neodvedla Nic byla to dohoda o provedeni peace....

smoulinka88
18. led 2017

Ahoj holky, mohu take pridat dotaz? Od poloviny prosince 2015 do 4.7.2016 jsem byla na nemocenske, kvuli rizikovemu tehu. Pak jsem hned nastoupila na materskou. Ma cenu si delat danove priznani za rok 2016? Vrati se mi neco?

inka987
19. led 2017

Jestli jste neměla ani proplacenou dovolenou, tak jste nezaplatila žádnou daň a není co vracet.

monikatip
23. led 2017

Prosím o radu. Jak podat daňové přiznání za rok 2016 když jsem byla do května na neschopence, následovala mateřská a prosinec rodicak? Odpis na děti jen 3 měsíce potom převedeny na manžela. A třetí dítě se narodilo v červnu. Zaměstnavatel proplatit dovolenou za rok 2016. A odpis hypotéky můžu dávat nebo jak to je? Vůbec se vtom neorientuje. Moc děkuji zkušeným🙂

lenoulinkaa
24. led 2017

@monikatip můžete si požádat o RZD zaměstnavatele, ale asi tam moc vratka na dani nebude. Asi jen něco málo za čerpanou dovolenou. Úroky z úvěru nemá cenu uplatňovat, není z čeho. Ať si je uplatní jiný účastník úvěrové smlouvy. Daňové přiznání bych nepodávala pokud není povinnost. Protože jestli jste měla vyplacen daňový bonus a neměla celkově vyděláno 59.400,- tak byste musela vracet.

jajina12
25. led 2017

Ahoj holky, prosím o radu...
V roce 2016 jsem byla na mateřské, poté na rodičáku a mezitím mi byla proplacena od zaměstnavatele dovolená.
V roce 2016 jsem pracovala na Dohodu o provedení práce (pouze srážková daň) - u jiného zaměstnavatele než u kterého mám podepsáno "růžové prohlášení".
Mám povinnost podat daňové přiznání? Dle mého ne a požádala bych o roční zúčtování zaměstnavatele s tím, že Dohodu oznamovat nemusím. Je to tak správně??
Moc děkuji 🙂

lenoulinkaa
25. led 2017

@jajina12 srážková daň lze vrátit, podala bych daňové přiznání.

frndafrrr
25. led 2017

Prijdu si jako tele, ale musim,podat danove priznani,kdyz jsem byla az na 1den v tomto roce na nemocenske a pak na materske dovolene?Pripadne dusledky?Diky

inka987
27. led 2017

Podle toho co píšete, není z čeho platit daň, podávat nemusíte

frndafrrr
27. led 2017

@inka987 Super,dekuji. 🙂

dejana79
2. únor 2017

Ahoj holky,moc prosím o radu.V roce 2016 jsem byla na rizikovém těhu do začátku února a pak hned od toho února na mateřské do cca poloviny srpna,pak hne rodičák,ale i tak jsem měla čerpání dovolené něco přes měsíc,ale k tomu jsem měla i ten rodičák.Mylíte,že má smysl něco podávat? Pro mě je každá koruna dobrá,jsem s holkama sama.Moc děkuji za odpověď 🙂

betelgeuzz
2. únor 2017

@dejana79 z toho čerpání dovolené se odvádí daň, takže tu by ti měli vrátit. Kolik to je, zjistíš na výplatní pásce. Ale to roční zúčování by ti měla udělat účetní, zavolej jí, jestli ti to udělá. A ještě si spočítej, kolik ti ta dovolená v (hrubým) + mateřská dělá, pokud míň jak 68tis, může si tě manžel odečíst z daní.

dejana79
2. únor 2017

@betelgeuzz Děkuji moc 🙂 Jupí,zavolám účetní v práci,je tam nějaká nová,tak snad bude rozumná 🙂

tereza1316
14. únor 2017

Ahoj, jen bych se Vás potřebovala zeptat na podání daňového přiznání. Minulý rok jsem pracovala do 17. 10. 2016 pak jsem byla do 23. 12. na neschopence a potom do konce roku na mateřské. Predpokladam že tedy daňové přiznání musím podat sama nebo nemusim podávat vůbec? Nemám s tím žádnou zkušenost tak prosím o radu. Děkuji

anna159
15. únor 2017

@tereza1316 ja myslim, ze urcite musíš, pracovala jsi. Ja jsem cely 2016 byla ma mateřské a zaměstnavatel mi jen proplatil dovolenou za 2015, coz bylo vic jak 6000kc a taky musim delat, podle me bys mela kontaktovat bývalého zaměstnavatele a domluvit se s ním, pokud budeš delat sama, potřebuješ potvrzení o zdanitelnych příjmech......

adula000
15. únor 2017

@tereza1316 zaměstnavatel by ti jej měl udělat. Já byla v pracovním poměru do konce září, potom jsem nastoupila na mateřkou a taky mi jej samozřejmě udělali.

tereza1316
15. únor 2017

@anna159
@adula000 Dekuju vam moc za odpovědi, jenže to budu muset určitě osobně podepsat a já mám dva dny do porodu. A zaměstnaní v Praze a bydlime ted v Pardubicích. Tak nevim jak to udělám.

betelgeuzz
15. únor 2017

@tereza1316 zavolej tam a zkus se domluvit. Nevím, kdy ty papíry odevzdává, třeba by to šlo podepsat i později. POkud to nepůjde, požádej o potvrzení příjmů a uděláš si daňové přiznání sama. Není to tak těžké. Něco ti určitě vrátí, tak to za to stojí.

adula000
15. únor 2017

@tereza1316 tak to si požádej o potvrzení o zdanitelných příjmech, je to fakt jednoduché a kdybys nevěděla, tak na finančáku ti poradí.

anna159
15. únor 2017

@tereza1316 ja jsem v Itálii a zaměstnavatel v Pze, poslal mi vše, vyplnila jsem to a dnes mu to poslala zpátky, poda to za me. Zkus se domluvit, to vyplnění fakt neni těžký.

xpila
15. únor 2017

@anna159 Daňové přiznání podávat nemusí. Ale je to samozřejmě výhodnější, pokud ho podá. Nicméně povinnost nemá.

@tereza1316 Písemně požádej zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daní - dnes je termín. Musí ti to udělat.

anna159
15. únor 2017

@xpila jo, pletu si pojmy.

veronikamajer
15. únor 2017

Prosím o radu.
Byla jsem od 1. Leden do 16. Února na nemocenské dovolené. Od 17. Února jsem byla na peněžité pomoci v mateřství a pak jsem hned nastoupila na rodičovský příspěvek. Musím dát daňové přiznání? Děkuji za odpověď.

inka987
16. únor 2017

Nemusíš, není důvod. Pokud bys dostala proplacenou dovolenou, tak můžeš a vrátí se ti daň.

montyska
19. únor 2017

Také požádám o radu...Za r. 2016 jsem odpracovala pouze jeden den v lednu,poté jsem nastoupila na nemocenskou a byla na ni do začátku července,od toho července až do konce roku jsem byla na mateřské. Volala mi účetní ze zaměstnání,ze si sama musím zpracovat daňové přiznání,nebot si uplatňuji odečet úroků ze stavebního spoření...Skutečně si ho musím zpracovat sama? A má to vůbec cenu? 😀 A pokud ano,budu potřebovat tedy že sociálky přehled příjmů po dobu mateřské? Moc dekuji

valeriem
20. únor 2017

Skoda, ze uz je po 15.2. ☹ mate zdanitelny prijem za ten 1 den v lednu. Z vyplatnice byste mohla vycist, jestli mate odvedenou zalohuu na dan. Ale to nepredpokladam, musela byste za ten jeden den mit teeeda hodne velky prijem. Nemate ani z ceho uplatnit odecet na uroky. Kdyby bylo pred 15.2., tak vam poradim, at si to nechate vyuctovat u vasi mzdove bez uroku. Takhle si ho podejte sama. Potrebujete z vaseho zamestnani vystavit Potvrzeni o zdanitelnych prijmech. A vyplnit priznani 1 oboustranna A4. Kdybyste potrebovala poradit, napiste mi soukromou zpravu 😉

lenoulinkaa
20. únor 2017

@montyska Za jeden den nemáte asi co moc uplatnit. A jestli jste měla podepsaného poplatníka daně, tak jste určitě žádnou zálohovou daň neodvedla. Takže ani asi nebude mít z čeho vracet a je zbytečné se s přiznáním dělat. To uvidíte na Potvrzení o zdanitelných příjmech, jestli byla nějaká daň odvedená. A úroky, ty ať si uplatní jiný účastník smlouvy.

kytttyna
7. bře 2017

Prosím rychlou radu. V 2016 jsem pracovala jen do konce unora. Pote jsem byla nezaměstnana a 25.5. Jsem nastoupila na materskou a v prosinci na rodicak. Podle vypoctu dane od zamestnavatele za ty dva odpracovane mesice mam preplatek na dani 90 kc. Za UP, PPM a RP se dane neplati tak teoreticky mi nemaji co vracet navic krom tech 90 kc. Chapu to dobre? Jde mi o to zda podavat priznani ci se na to muzu vybodnout.😕

lenoulinkaa
8. bře 2017

@kytttyna Záleží na tom, jakou jsi měla výplatu... Podle toho, že píšeš, že 90 Kč, tak bys musela mít hodně nízkou výplatu (ani ne 11 tisíc hrubého), že by si odvedla tak málo daně. Potom asi nemá cenu, tak malou částkou zabývat.