Jak se počítá průměrná mzda?

zabbkakvak
21. únor 2018

Zdravim,jak se počítá průměrná mzda?Jen s odpracovaneho období nebo i s neschopenky?Díky

priefi
21. únor 2018

@zabbkakvak neni prumerna mzda jako prumerna mzda. Nicmene z neschopenky se nepocita. Pokud prumerna mzda pro DPN, pocita se prumer z predchoziho odpracovaneho kvartalu, pokud ppm, pocita se za poslednich 12 celych odpracovanych mesicu bez dpn

zabbkakvak
autor
21. únor 2018

@priefi sestera chce úvěr ale zjistila že je těhotná a v práci už nemůže pracovat tak půjde na neschopenku a pak hned na mateřskou.Tak jestli jí budou počítat průměr s toho co měla předtím odpracováno.

priefi
21. únor 2018

@zabbkakvak dpn se do prumeru nepocita 😉 otazka je, zda ji budou chtit dat uver, kdyz nastoupi na md 😉 neznam podminky uveru, ktery chce a pak zda banka chce dolozit prumerny vydelek vseobecne, anebo za urcite obdobi... vse zalezi od podminek uveru. Pokud napr.budou chtit prumernou mzdu za posl.6m a ona tech 6m bude na dpn, tak si nejsem jista, jak se to resi 😉 vice informaci by ji mohla rici jeji mzdovka 😉

viki999
21. únor 2018

Já bych se tu přifařila s dotazem ohledně průměrné m(a)zdy 🙂 na ppm, vím že se počítá za posledních 12 měsíců a že neschopenka se nezapočítává, ale zajímalo by mě od kdy se počítá těch 12 měsíců? Je to 12 měsíců před termínem porodu (což asi spíš ne), nebo od plánovaného nástupu na MD nebo od kdy?
Díky 🙂

priefi
21. únor 2018

@viki999 poslednich 12 m pred nastupem na ppm, ale s dpn se to posouva na 12 m pred nastupem na dpn (teda mam pocit, ze mi to tak mzdovka vysvetlovala, kdyz jsem kalkulovala)

viki999
21. únor 2018

@priefi Aha, já to chápala tak, že se to pořád bude počítat ze stejného období, akorát že za dobu co jsem na pn nebudu mít příjem, ale ani odpracovaný hodiny, takže mi to s tím průměrem vlastně nepohne.. díky 🙂

viki999
21. únor 2018

@priefi Tak jsem to ještě hledala a to co píšeš je pro případ, kdy bych v těch 12 měsících neměla žádný základ, nebo alespoň 7 dní, kterými se dá dělit..
Já jsem do začátku ledna pracovala a na MD/PPM budu nastupovat někdy v červnu.. takže to (naštěstí) není můj případ 🙂
Každopádně ještě jednou děkuju, alespoň jsem o něco chytřejší..

priefi
21. únor 2018

@viki999 nemas vubec zac 😊