Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak vyplnit daň z nemovitosti? Byt koupený před svatbou

linnhe
6. únor 2014

Ahoj holky, sice pozdě, ale přece. Musím odevzdat daňové přiznání k nemovitosti, jenže nevíme s manželem jak to vyplnit. Byt jsme totiž koupili jako svobodní a nyní jsme manželé. Musíme každý vyplnit přiznání za sebe za půlku nemovitosti. Nebo to můžu vyplnit jen já za celý byt? Manžel už pak nic přiznávat nemusí? Děkuji za odpovědi.

fifina86
6. únor 2014

Vyplni jede z vas,za celou nemovitost.Je to stejne jako byste manzele nebyli..

martiska36
6. únor 2014

Podává jeden z manželů za celou nemovitost. Ale jestli si s tím nevíte rady, tak bych vzala formulář a šla si posypat hlavu popelem na příslušný FU, začala omluvnou větou a vyplnila s úřednicí na místě. Rovnou si odneseš složenku na pokutu ( v Brně se dává tuším 500 za pozdní podání), tu by Ti stejně poslali, tak to budeš mít za sebou.

ladaa20
10. únor 2014

a nemovitost jste koupili kdy dan přiznani se podava hned po koupi jak je to na vas převedene takze pokud jste ji koupili ted tak pokuta nebude,ale pokud loni tak jste uz přiznani podavali nebo ne?pokud ano a řešiš,že po svatbě musiš podat nove tak to nemusiš jen nahlasiš změny Jestli jste ji kupovali jako svobodni kupovali jste ji pul na pul nebo je psana jen na jednoho z vas? V tom připadě podava přiznani tenkoho to je.to ze jste se vzali neznamena,že je nem aut obou pokud je před svatbou psana jen na jednohotak aby byla po svatbě na oba musi ten 1 pulku darovat druhemu a pak se podava to dan přiznanikaždy za sebe nebo to lze napsat,že je to SJM ale dan bude platit jeden

Sem začni psát odpověď...

Odešli