Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

denny1610
15. led 2013

Kolik je váš rozpočet na měsíc určený pro jídlo? Ceny jdou nahoru, mladí lidé zakládají rodinu. Zadarmo tady nejsme, za vše platíme. Máte třeba určenou nějakou část pěnez na jídlo, na měsíc? Pokud ano, dejte tady vědět, jaký je váš rozpočet na měsíc určený na jídlo a hlavně pro kolikačlenou rodinu. Možná tato diskuze pomůže jiným mamkám ukázat. že se dá žít i s menším rozpočtem na jídlo a bez výčitek, že svým dětem nedávají to 100% co by měli (v kvalitě stravy).

kaja2016
15. srp 2017

@brunetka11 Me to prijde malo vyzivne. Myslim, ze je dobre, aby ve snidani byl nejaky mlecny produkt, cerealie a ovoce. Tak kdyz uz se dokopu neco upect, tak se snazim, aby to byla nejaka tvarohova buchta, z celozrne mouky a jeste s ovocem. Ja treba davam i orisky, dcerka alergii nema. Babovka je podle me neco jake ten rohlik, akorat je jeste sladka a myslim, ze znama vubec treba neresi, jestli tam dava normalni cukr, nebo fruktozu. No takhle, jak si to po sobe ctu, tak jsem hotova biomatka🙂 Jako ja to zase tak striktne nedodrzuju, ale je fakt, ze kdyz varim/pecu , tak co nejzdraveji a nejvyzivneji.

kaja2016
15. srp 2017

@zuzineckah Eurona, aha, tak se na to podivam, dekuju za tip🙂 Ja musim prave se nejak zamyslet nad tou drogerii. Ja na prani pouzivam green and yellow a velka spokojenost. Na myti nadobi ani nevim, jak se to jmenuje, ale da se take koupit v DM. Kosmetiku pouzivam stejnou YR- dedoranty, licidla, ale ty jejich kremy mi prijdou hodne drahe a s kvalitou si nejsem uplne jista, tak ted nepouzivam nic a hledam. Byla jsme strasne spokojena s Ahavou, ale to nelze🙂 A na myti z DMka tu jejich bio - nevim, jak se jmenuje, tak je hodne levna a bez parabenu. On se da taky pouzivat na hodne veci klasickej ocet a jedla soda.

kaja2016
15. srp 2017

@journals Aha, tak to jsem se te zrejme spatne pochopila. V poradku tedy. Hele my vlastne nakupujeme ve stejnych obchodech a jime uplne stejne, jak ty pises. Jedine, co me jeste napadlo je, ze mame casto navstevy (rodinu, kamarady) a casto tedy varim/pecu pro vice lidi, plus samozrejme piti na pohosteni. Ja ted docela pospicham, tak nestiham prohlidnout znovu tvuj prispevek, ale myslim, ze jsi psala, ze nemate deti a utracite ve dvou okolo 8000tis za jidlo? Ja myslim, ze my budeme tak na 11ti/12ti a to mozna u nas jeste mene na osobu nez u nas. Jinak rada bych ti napsala, co jime, ale bylo by to na dlouho, tak snad pozdeji.

zuzineckah
15. srp 2017

@kaja2016 no hele, návštěvy lezou do peněz🙂 pokud nejsi hostitelka typu bílé/červené víno a jednohubky s cesnekovou pomazankou, ale dáváš si trochu záležet,tak to pak lítá 👌 my taky poměrně často hostime sousedy a kamarády, nebo rodinu. V létě se u nás griluje téměř každý víkend,pokud je počasí. To je vždycky min.1000 navrch, zhruba tolik odpovídá i návštěva... (jen jídlo+pivo, víno bereme ve velkém od vinaře, to nemam extra přehled).
Btw, krémy od YR taky nepoužívám, zadny mi nesedí. Letá jsem verna modré Nivee 🤣 ale vzhledem k tomu, že se blížím ke 40, tak jsem se koukala po nějakém krémů a nejlépe mi sedl kompenzační Avene riche 🖒zkoušela jsem ho 2 dny u tchýně a fakt se mi líbí, tak jsem dnes objednala😀

kaja2016
18. srp 2017

@zuzineckah 🙂Hm, je to mozny. Ja jsem prave zvykla poradne pohostit nastevu. Vis co, ja vubec nejsem zvykla pocitat penize. Ne, ze by jich bylo hodne, ale vzdycky vyjdu s tim, co aktualne je. Kdyz dochazi, tak se omezime. Hlavne ono to u nas ani moc nejde, nikdy nevim, kolik penez aktualni mesic bude. Hm, tak na Avene se taky podivam. Ja bych rada nasla neco netestovany na zviratech a zaroven rostlineho puvodu, ale to asi za nejakou normalni cenu nenajdu☹