• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

14. července 2017 
Jsme na tom velmi podobně jako @laja64. Měsíčně za jídlo a drogerii dáme ve 2 dospělých a 1 dítěti cca 10-12 tisíc. A popravdě ano, kdybychom nikam nechodili a stravovali se jen doma, tak bychom se asi dostali na nižší částku. Doma jíme hodně ovoce, zeleniny, jogurty, kvalitní maso, sladidla a mouky, ořechy, přílohy ze zdravé výživy. Vařím a peču skoro každý den, ale taky se občas najíme v restauraci :wink: Ráda bych naše účty za jídlo stáhla na 8-10 tisíc, tento měsíc se mi to asi podaří :grinning:
26. led 2015 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme tri a desitka padne. Jidlo, drogerie, kosmetika... snazim se kupovat v akci.
26. led 2015 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denny1610 Však si ho vždycky ohřeju navečer v mikrovlnce. Přes den si třeba udělám jen narychlo těstoviny nebo něco a pak mám pořádné jídlo večer. Je pravda, že je to odbývání se, ale ono je to kolikrát i z časových důvodů, protože když jsem na malýho sama, tak nemám čas bůhvíco vyvařovat a navíc jen pro sebe mě to ani nebaví. Ale je pravda, že je lepší si to jídlo třeba nechat na druhý den na oběd. Máš pravdu, že potom je to fuška naučit se normálně jíst, přiznám se, že co se nám narodil malej, tak mám režim šílený a jídlo si vůbec nevychutnávám, spíš jím tak nějak za pochodu :frowning2:
26. led 2015 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky tady píšou komplet výdaje i včetně např. drogerie. My drogerii kupujeme jenom když je v akci (plenky, šampony, sprch. gely...), vždycky nakoupím víc a nemusím pak kupovat, když je to drahé. Plenky nás tak vyjdou na cca 700 Kč měsíčně, vlhčené ubrousky cca 100 Kč a ostatní věci (šampony, sprcháče, zubní pasty, Jar, čisticí prostředky, prací prášek, máchadlo atd.) průměrně 500-1000 Kč za měsíc. Někdy víc, někdy míň. Takže za drogerii se do těch 2000 Kč většinou vlezeme. Takže cca 3000 Kč za jídlo, 2000 Kč za drogerii. Ale to hlavně proto, že nás to teď nutí a musíme platit něco, co nejde nijak odkládat a je to dost vysoká částka měsíčně. K tomu přítel platí alimenty a bydlíme v nájmu, takže ty výdaje, které prostě nejde osekat, jsou u nás dost vysoké. A je jasné, že každý může utratit jen tolik, aby se vešel do toho, co vydělá.
Ale ono to celkově nejde moc srovnávat - každý má jiné příjmy, jiné nutné výdaje, jinak staré děti, někdo má třeba hypotéku nebo nějaké půjčky, někdo dojíždí do práce...
Ještě dodám, že teď hodně peněz necháváme v lékárně a to jde na rozpočtu už dost poznat oproti dřívějšku.
26. led 2015 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na jidlo a ostatni padne vetsinou jen ma materska plus minus tj. 8000,- protoze platim kartou tak mam prehled. Nekdy mi jeste zbyde. V tom je hodne jidlo. Ovoce nusi mit manzel kazdy den,ja se zase neobejdu bez sunky a syru,dcera bez kostiku (jen v akci), varim obden,hlavni a polevku,ale kdyz minutku tak kazdy den. Kupujeme 3v1 kavu z lidlu. Kupujeme dzusy. V mrazaku musi byt zmrzlina a ja se neobejdu bez sladkeho. Jinymi slovy si nijak neutrhujem od pusy a zaroven ta castka neni az tak zavratna.
26. led 2015 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denny1610 děkuji za tip :slight_smile:
27. led 2015 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrasipkova1 no holky je asi taky velký rozdíl kde kdo bydlíme, slabší kraje třeba Ustecký s vysokou nezaměstnaností mají nižší ceny než třeba Praha a Středočeský kraj, určitě bych v Praze asi nevyžila s částkou 4tis. na jídlo, i když ty řetězce mají asi ceny stejné??? Někdo taky třeba na vesnici na mateřské bez auta a prostě tam v jediném obchudku musí koupit co je, to se asi taky neušetří.....
27. led 2015 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nuž mi máme 2800 celkově na jídlo a drogérku na měsíc. Pro mě a dva mrňouse. A upřímě nebýt pomoci mamky co nám občas něco levně donese z práce či babičky co nás občas zve na oběd by to bylo dost složité. Díky bohu za ně.
27. led 2015 v 09:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My (dva dospělí a 5letý syn) máme na měsíc 2000kč čistě na jídlo. Týdenní nákup prostě kolem 500kč, pokud je potřeba koupit něco z drogerie či navíc, odečítá se to z dalšího týdenního nákupu. Naštěstí toho tolik navíc potřeba není.
27. led 2015 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ducky1990
@bilkovalucie to je dost malo. Co tak kupujete a co treba nekupujete vubec? A co varite obvykle? Omlouvam se za otazku,ale zajima me to. Mam podobnou situaci za sebou,ale to uz je par lez zpet a vse bylo o neco levnejsi. Diky za odpoved
27. led 2015 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ve velkoobchodech jsou převažně ceny stejné. U nás okr. Karviná se liší pouze v korunách nejlevnější Havířov, Český Těšín, pak Karviná. Holky, těm co nic jiného nezbývá a musí nějakou korunu ušetřit, nezoufejte. Možná sobě a dětem dáváte více, když nemate každý den salám, apod.. Myslím tím chleba nebo rohlík, máslo a na to hadovka okurka, nebo kolečko rajčete, či papriky, posypané pažitnou, měla bych fúúúry nápadů, domáci pomázánky, atd. tak dáváte dětem i sobě opravdu více. Podívejte, jaká je skladba jídelníčku v mateřské školce :slight_smile:. Zkuste si opravdu jeden měsíc psát, schovávat paragony z obchodů... A zpětně uvidíte, co by bylo možné nekoupit, co bylo zbytečné, co jde do peněz, kolik byste ušetřili a za ušetřené koupili něco užitečnějšího jak pro sebe, pro dítě, nebo do domácnosti... Mě se to asi kecá, ale ještě u nás vidím rezervu jak ušetřit... ale chutě jsou někdy chutě :slight_smile:...
27. led 2015 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunshine125 Málo to je, ale pokud jsme se rozhodli pro druhé dítě, tak jsme to takhle museli utáhnout. Kupujeme levně, na týden se koupí pro všechny dohromady za těch 500Kč sýr, trv.salám, máslo, nějaká mražená zelenina tři sáčky, např. špenát, k tomu smetana, cibule, česnek, 5kg brambor, těstoviny, rýže, něco dobrého... kupujeme velmi levně a jde to hezky. Těstoviny po 7kč balíček, sladkosti po 4-5kč kus. Na týden máme ještě jednu okurku hadovku, vůbec jinak nekupujeme zeleninu ani ovoce, to má syn ve školce. Koupíme si na týden dohromady 6ks bílých levných jogurtů... možná ještě dvě paštiky, sojové maso, párky... z hlavy úplně nevím. Naučili jsme se takhle žít a jde to. Na obědy si přes víkend, kdy je syn ve školce a přítel v práci, vařím obvykle brambory nebo těstoviny s něčím, někdy si dám jen těstoviny s provensálským kořením... Na víkend si dáme většinou nějakou zeleninovou směs s přílohou... Z hlavy vážně úplně nevím, určitě jsem na něco zapomněla... jo 6 vajec ještě na týden. Skoro nepeču, i když mě to baví, ale prostě často péct je pro nás drahé. Takže asi tak... :slight_smile:
27. led 2015 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a většinou dvě pom.másla a z toho na dva tři dny uděláme pomazánku, většinou česnekovou nebo se koupí navíc pórek a udělá se pórková. Maso je u nás výjimečně, partner i syn mají v práci a školce, já mám někdy na týden jedno mleté levné maso nebo ze slevy dvě stehýnka kuřecí. Ale to jak kdy... jeden týden se koupí maso a jogurty ne, pak zase jogurty jo a maso ne, nebo mlíko jo a smetany ne... Prostě vše, co chceme jako "bonus", musíme upravit tak, aby se ten přeplatek ztratil, takže se něco zase nemůže koupit.
27. led 2015 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Známá si třeba pořád stěžuje, jak nemá peníze, žije sama se 4 dětmi a na jídlo mají kolem 13tis měsíčně... ale když se podívám na jejich jídelníček... támhle křupky, támhle dva pytle brambůrek, támhle hranolky, támhle plná lednice jogurtů... a kdykoli si děcka lusknou tak nakoupí zase další, nebo po cestě ve městě vyžerou párky v rohlíku a sladkosti všude možně... tak je mi jich líto... stěžovat si a přitom si to dělat sám.. to je smutný.. Všechno prožerou jen na zbytečnostech. Kdyby místo té hromady sladkého, slaného a jogurtového koupila pořádnej kus masa, brambory a nakrmili se i něčím normálním než buchtama a sladkým, udělala by líp.
27. led 2015 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bilkovalucie luštěniny nejíte? Jsou velmi levné a aspoň trochu by to ozdravilo váš jídelníček, přidalo bílkoviny, zasytilo ... Spousta druhů se dá upravit i na sladko třeba do "buchty". Jinak teda to, co píšeš je pro mě naprosto odstrašující. Ale chápu, že každý má asi cestu, která mu vyhovuje. Za ty 4-5 Kč bych si já osobně raději koupila jablko (nebo víc jablek) a nebo banán než junk food sladkost. Místo pomazánkového másla plného škrobu tvaroh ... atd atd. Nejsem rozhodně fanatik zdravé výživy, ale to co píšeš, mi přijde fakt moc. :zipper_mouth:

Jinak abych přispěla k tématu... :slight_smile: Spočítáno to nemám, protože by mi rozhodně nestačilo psát si výdaje jeden měsíc. Dodnes bereme ze zásob potravin, které jsme koupili v létě v DM, kdy byly v akci potraviny Alnatura. Takže abych se dobrala reálných čísel, musela bych si to psát 3/4 roku minimálně. Myslím, že i v jiných rodinách se dost čerpá ze zásob, takže psát si výdaje jeden měsíc je dost zkreslující :slight_smile:
27. led 2015 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
víceméně nevím uplně přesně, protože jsme vždy nakupovali tak nějak různorodě a i v akcích do zásoby. Ale ted se chci začít na to zaměřovat, protože mame změnu trochu a snad se vejdeme do 300€ za měsíc. Myslím za jídlo... a jsme 2 dospělí a mimino
27. led 2015 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bilkovalucie Teda mas to husty. Ja mela kdysi 100,- na den,nekdy i mene,coz dela cirka 3000,- a uz bych to v zivote nechtela zazit. My kupujem od vseho neco,neutracime a ani nesetrima a jak jsem napsala vyse 8000,- padne. A neumim si predstavit,ze bych ze by to tak nebylo,ze bych holce nemohla koupit kilo pomerancu a jogurty co ma rada. Maso kupuji obden,ve sleve ale mame. Drzim ti palce at je treba do budoucna lepe :slight_smile:
27. led 2015 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
V roce 2013 jsem si pečlivě psala výdaje, takže průměrná měsíční částka za jídlo byla cca 8 tis., dnes je to o cca 3 tisíce méně - máme vlastní maso, mléko a mléčné výrobky, vajíčka a brambory.
27. led 2015 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Jo, luštěniny taky, dají se sehnat levně. Sem tam tvarohový věci, ale málo. My bychom normálně malou neplánovali, skrz finance, ale vzhledem k tomu, že mám rok zjištěné dvě srdeční vady a v rodině máme nehezké věci hlavně skrz srdce, rozhodli jsme se, že mimčo chceme teď než vůbec. I s tím, že to nebude úplně ideální, ale nestěžujeme si, nevadí nám to a dá se tak pěkně žít, i když to tak třeba někomu nepřijde. Naučili jsme se s málem jídla až kouzlit a dá se toho udělat tolik, že nám někdy na konci týdne ještě jídlo zbývá. A oblíbili jsme si placky z ovesných vloček a ovesné kaše, jsme na tom jak ujetí :D A je to skoro zadara. Je to ze strany zdravotních důvodů, kdyby se mi náhodou nejdejbože něco stalo, tak ať má syn splněnou sestřičku (kupodivu to fakt klaplo a bude to holčička) a přítel mimčo, které si moc přeje. O mě už tak moc nejde, no... :slight_smile: Naštěstí bude rodičák, tak nám to docela pomůže, ale nesmíme usnout na vavřínech, musí se i šetřit.
28. led 2015 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bilkovalucie já si myslím, jak umím šetřit, ale tvé příspěvky mě přesvědčily o opaku :slight_smile:. Já nekupuji maso, brambory, mléčné výrobky a i tak za jídlo nechám cca 5tis., je pravda, že manžel je náročný strávník a děti také... a dalo by se škrtnout asi dost "blbostí", ale i tak smekám, že nakrmíš celou rodinu za pár korun :slight_smile:.
28. led 2015 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemám přesný odhad, kolik dáme za potrvainy, ale moc to není, mléka a jogurty kupujeme v akci, dělám domácí pribiňáky, hodně jíme tvarohové pomazánky, vajíčka od slepic(s dětmi ej spousta zbytků, takže slepice mají pořád co jíst:slight_smile:, hovězí maso nakupuju domácí na podzim, levně a v biokvalitě, maso jíme tak 3-4x do týdne, syn jí v školce, manžel si vozí obědy z domu a za jeho stravenku navařím i pro mě a dvoletou dceru. Přes léto máme sposuty zeleniny a ovoce ze zahrady, moc se o to nestarám, hlavně zasadit, sem tam zalít, trochu vyplet a ono to nějak vyroste - velká úspora! Mám velkou zásobu svých zavařenin, kompotů, dělám domácí lečo, když jsou v akci papriky a rajčat. Ve sklepě mám zásobu svých cuket, dyní, ještě v únoru je dojídáme. Snažím se nekupovat moc sladkosti - což s dětma nejde, radši chodím do obchodu sama:slight_smile: Rozhodně nechodíme na jídla do rstaurací, jen výjmečně a nebo na výletech. Taky jíme dost luštěniny, do karbenátků přidávám ovesné vločky, do všeho, ale fakt všecho cuketu v době cuket:slight_smile: Denně máme na oběd polévku i druhé jídlo, vařím na dva dny. V zimě kupujeme samozdřejmě zeleninu, ovoce, kvalitní tuňáky, to děti milují. Většinu věcí kupujeme v akcích dopředu, uzeniny a sýry jen v akcích - každý týden je jiný druh:slight_smile: Vařím hodně podle toho, co je zrovna v akci. Jsme na malém městě, takže nemám možnost nakupovat v Tescu nebo Kauflandu, ale když se tam dostanu, ceny nesrovnatelné, nakoupím do zásoby. A velmi ušetříme pitím vody z kohoutku se sirupem - obvykle domácím, nebo koupeným v akci Hello extra hustý - výborný:slight_smile: Pivo a alkohol se pije jen s návštěvou. Manžel je ze Slovenska a tam jsme se naučila vařit výborné jídla skoro z ničeho - halušky, grenadýr, pirohy s marmeládou, bramborové placky, ...takže sem tam zařadíme i toto, jednou týdně sladké jídlo.
28. led 2015 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Myslím si, že vaříme kvalitně a zdravě. Nakupuju online (teda jednou za 14 dní a do obchodu osobně nechodím, resp. minimálně - čímž si myslím, že dost ušetříme :wink: ) Předem avizuju, že máme menší hospodářství, takže máme králičí a kachní maso, v létě vlastní ovoce i zeleninu (většinou něco zbyde i na uskladnění na podzim) a peču domací pečivo... Pro 4 osoby (2 dospělí, 2 děti 3,5 a 1,5 roku) to dělá vč. veškeré drogerie - plen, pracích prášků atd.(bohužel nemám přehled bez toho...)přibližně 5,5 - 6 tisíc V přepočtu na osobu u nás projí nejvíc pes - další 2tisíce navrch :grinning: Jak tak teď koukám na příspěvek@raada, tak my to se zahrádkou máme dost podobně...
28. led 2015 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bilkovalucie Chápu, že každý žije tak jak se mu to líbí a na co má. Když jsem ještě žila s mamkou (rodiče jsou rozvedeni) kolikrát jsem večeřela opravdu jen suchý chleba a vodu. Nové boty jsem dostala až v těch starých jsem chodila po ponožce a to boty od vietnamců za dvě stovky, ale nezvpomínám ráda na toto období. Zatím z toho malý asi není chytrý, ale až bude, bude trpět, sice uvnitř, ale bude. Vycházím z toho, co jsem citila já... Když ale chlup v dlani není, tak ho nevytrhneš, chápu to. Nicméně nikdy bych nedovolila, aby má rodina vitamínově strádala. Vždy dodržuju zásadu, že v lednici musí být nějaký mléčný výrobek a zelenina s ovocem a maso minimálně co druhý, třetí den. A hlavně, jídlo musí být kvalitní. Ne jogurty z nějakého blíže neidentifikovatelného gelu, ne maso nastavené slanou vodou. Z tohoto období jsem vyrostla. Ráda bych se ale zeptala, co když k vám příjde návštěva? Čím je uhostíte? Co když jdete na návštěvu vy? To jdete s prázdnýma rukama? To si nezajdete (ať už sami či s manželem) do restaurace aspoň jednou za měsíc? Když jdete na výlet, malý nic neškemrá? Na jednu stranu jsem tvými nákupy zděšena, na druhou tě obdivuju jak tohle zvládáš. A jestli jsem to dobře pochopila, ty do těch 2000 kč počítáš i drogéri??
Jinak ať neodbočím od tématu úplně, u nás je spotřeba teda i s drogerii 8.000 měsíčně (je v tom i UM pro malou, nekojím)
28. led 2015 v 08:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já teda taky koukám, jak rozdílné jsou výdaje za jídlo. My jsme zatím dva, v květnu se nám narodí miminko a zatím jsou naše náklady kolem 4000 Kč, je ale pravda, že se nijak neomezujeme. Jídlo platím já, tudíž i nakupuju. Jednou týdně udělám velký nákup, tj. zelenina, ovoce, mléčné výrobky, dobrá šunka, pro manžela dvě klobásy a doplnění zásob. Mléko kupuju vždycky v akci a mám jej v zásobě. Přes týden jen dokupuji šunku, tvrdý sýr a rohlíky pro muže. Chléb a jiné pečivo si peču doma sama. Vařím obden, střídáme masitá a bezmasá jídla. Nekupuju polotovary, ani mražené potraviny. Hranolky, brambůrky, apod. se u nás nejí. "Zbytečným" výdajem můžou být různé čokolády a tyčinky pro manžela, který je miluje. Je pravda, že před týdenním nákupem prohlédnu letáky, u nás ve městě jsou 3 supermarkety, tudíž mi není líno je všechny objet a nakoupit podle akcí. Maso nakupuju jen v řeznictví, v supermarketech mi přijde zbytečně drahé a navíc jsou v něm přidané konzervanty a další náhražky.
Jak jsem říkala, náklady jsou 4000 Kč takřka bez omezení. Občas vyzkouším nové potraviny, jednou za měsíc koupíme pstruhy, lososa nebo jinou rybu. Vím, že bych mohla ušetřit, ale tuhle sumu si můžu dovolit a zatím nám to vyhovuje. Uvidím, jak to půjde s dítětem.
28. led 2015 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nás je pět (2 dospělí a 3 děti) na nákup máme měsíčně 5000kč.(plus drogerie,pleny a UM)ale nekupujem maso,vejce máme domácí,pečivo obden peču,vařím denně a buchty tak 4x v týdnu na tom se spoustu peněz taky ušetří.
Když neni jiná možnost,člověk se naučí žít i s minimem.
28. led 2015 v 08:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abych řekla pravdu, tak to vůbec netuším. Nikdy jsem to nepočítala a asi je to i každý měsíc jiné. Kupujeme kvalitní potraviny a snažím se, aby byla strava pestrá. Nijak se neomezujeme.
28. led 2015 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My ( 2dospělí, roční prcek a pes) utratíme za jídlo 5-6tis + 2000 plínky a Beba pro Emičku. Ráda bych to stáhla celkově na 6. :slight_smile:
28. led 2015 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bilkovalucie tak to jsme si asi nerozuměly, já chápu, že když peníze nejsou, tak prostě nejsou a člověk musí vystačit opravdu s málem. A jeho chuťové buňky si musí zvyknout. Ale i tak si myslím, že se dá žít trochu zdravěji, už kvůli tomu sdrci. Včera se mi vůbec nechtělo vařit, tak jsme měli k obědu pohanku s plátkem vajíčka a kyselou okurkou. Zelí a řepa jsou taky hodně levné, nedávno jsem řepu kupovala za 7,90 Kč/kg. Osobní zkušenost nemám, ale ve skupině o zdravém stravování holky zmiňovaly, že jim na jídlo taky stačí ty cca 3 tis (já vím, tys psala 2 tis, a to už je v podstatě třetina rozdíl....) Tak hodně štěstí a ať ti zdraví slouží. :slight_smile:

Mám třeba ráda tenhle recept http://veganza.cz/index.php/dezerty1/316-fazolove-coko-brownies . Mouku a cukr dáš normální, mlíko taky a nebo místo něj vodu (dávám většinou vodu), banán jen když jsou levné a tu vanilku naženeš třeba lžící vanilkového pudinku - prášku. Kakao je teda nutné. Většinou dávám i trochu másla, ale lze jakýkoliv olej.. Tu buchtu mají všichni rádi, hodně zasytí a nikdo by nepoznal, že je z fazolí.
28. led 2015 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@veri0007 Drogerie v tom není počítaná. Pokud je něco potřeba z drogerie, odečítá se to z týdenního nákupu. Ono se to nezdá, ale i tak se dá hezky vařit, chutně a sytě a přitom to není pořád to samý dokola. Návštěvy k nám nechodí, když ano, tak se koupí nějaké chipsy a cola a odečte se to z následujícího týdenního nákupu. Když jdeme na návštěvu my, tak nic nenosíme, to se nosí jen na oslavy. K nám taky nikdo nic nenosí. Naše celá rodina je "zařízená" tak, že na návštěvy chodíme kvůli lidem, abychom se viděli a pokecali, ne abychom něco nosili a najedli se. Pokud jdeme na výlet, syn neškemrá. Ano, neškemrá. Je vychovaný tak, že co si nevezme z domu, nic víc mít nebude, max.oplatek, který nikoho nezabije. Do restaurací nechodíme, je to drahé a pro nás zbytečné. Ano, nevadilo by nám si jednou někam zajít, ale k životu to nepotřebujeme. Ale třeba jednou za půl roku, když někam jedeme, tak si zajdeme :o)
28. led 2015 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 My teď chceme jeden večer sednout nad peníze a se stejným rozpočtem zařadit každýmu aspoň kousek ovoce, syn toho má habaděj ve školce, tak zatím aspoň pro nás dva. Jsme domluvení, že za jeden nákup dáme 400kč+200kč ovoce, další týden nákup 400 a tak na střídačku. A je to zase 2tis/měs. Ale jak bude mateřská, tak se to pohne jinak, takže uvidíme, co čas přinese =)
28. led 2015 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek