• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte rozpočet na jídlo za měsíc?

12. července 2016 
@barbarkaaa To je fakt nepředstavitelné množství, možná bych se soustředila celkově na jídelníček a kvalitu potravin. Jestli nejí takové množství proto, že půl dne hladoví a pak to dozene najednou nebo proto, že ty potraviny nejsou kvalitní a obsahují jen minimum živin...
11. led 2015 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dobre tema. Nas je 5 a kdyz vidim, jake castky tady padaji-nevlezla bych se. Je fakt,ze mam i vetsi deti a to kluky a sportovce,takze varim do varnic :grinning: nikoliv do kastrolu...maji 15 a 13 let a to je fakt masakr. A dcerka v 3 letech taky neji malo...rikame ji "kontejner" -sezere vse :slight_smile:. jsme z mesta-takze zadna zahrada a vypestky. Vse kupuji. Pocitam tak 12tis.mesicne v nakupech + obedy skola,skolka,prace.
Nakupujeme,co lzev akci a zbytekproste i tak koupit musim.Horsi je,kdyz nakupuke manzel-hromadu zbytecnosti-bramburecky a pod. a ono se to nezda,ale nascita se to.
11. led 2015 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca11 já to vím, ale on kvalitní potraviny odmítá. Když si něco dělá sám, jako knedlíky s vajíčkem nebo chleba s vejcem, víc neumí, Tak mu to plave v tuku. Všechno překrývá vrstvou tataky , A je schopen sníst jen českou těžkouklasilu a ne úplně všechno, spíš hodně zredukovaný jídelníček. Třeba ani chleba jinej než klasickej pecen a bílý rohlíky nepozře
11. led 2015 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacca11 fakt hluchá hmota bez živin a vitamínů, z čehož vyplývají jenho zdravotní potíže, ale neřeší to, doktorka ho ani nemůže domutit k tomu aby si nechal vzít krev
11. led 2015 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkar no asi tak :D
11. led 2015 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
za jídlo dáme cca 4000 měsíčně včetně drogerie, a to jsme zatím 2. Nekupujeme žádné min. vody, pečivo (kupujeme jen chleba), sladkosti kupujeme málo, jogurty málo kupujeme (hodně vyrábím domácí jogurty).
11. led 2015 v 19:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,některé také obdivuji jak dokážete vyžít za 4000kč měsícne ať dělalam co dělam nedokážuto. A to jsme 3. to si každý nákup zapisuji,ale min. jak do 10,000kč měsíčně se nevejdu. Musím denně vařit (kvůli manzelovi) muj denní rozpočet je 300kč a to my stači .
Ale jinak to asi nedokážu,ale chtěla bych..... :open_mouth: :unamused:
11. led 2015 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonacek 300 Kč na den? Co vaříš?
11. led 2015 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xpila normální klasiku,nic extra. ale na oběť dam třeba kolem + -150kč nějakou limonádu opcas něco z drogerie nějaký jogurt,ten kupují denně aspoň 2-3. nejake to ovoce zeleninu,pečivo jo manželovi cigára ty my bourají rozpočet.
11. led 2015 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonacek Aha, já myslela, že máš 300 jen na jídlo podle toho, co jsi psala.
11. led 2015 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila ne ne,to jsem asi blbě popsala,ale chtěla bych to také změnit ,tak to tady studuji a určíte s toho čerpam informace... :wink:
11. led 2015 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nonacek neboj, já tomu taky nerozumím, jsem pro dva na 10 000 Kč a nejde mi to stáhnout, ale je fakt, že máme maso 5x v týdnu, a za 6 Kč se u nás těstoviny nenajdou, průměrná cena pytlíku 30 kč, ale někdy i celozrnné za 50 Kč. Kupuji si magnesii, denně tedy dva bílé jogurty, týdně 4 litry mléka á 29 Kč, kvalitní sýry, šunku. Týdně hromada ovo a zeleniny. V žádných polotovarech a dochucovadlech nejedeme. a spoustu věcí máme ze zahrady domácího. Jsem těhu a je to znát. Prostě to naskáče nějak samo. Ale teď potřebujeme víc na výbavičku a začnu to detailně počítat a zkoumat na čem ušetřit. :slight_smile:
11. led 2015 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já se zase zeptám jinak - kolik utratíte (jako 4 členná rodina) měsíčně za jídlo, když všichni členové rodiny mají oběd v práci, škole, školce....? Moc díky!
11. led 2015 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak my utratíme asi cca 4000-5000kč/ měsíčně ( je to bez obědu v praci u manžela, ztrhává se to z platu, takže to nepočítame) :slight_smile: Vařím každý den či obden ( jsem doma na nemocenské). Nakupujeme hlavně v akci. Žádné polevky ze sačku a hotová jídla. Hodně ovoce a zeleniny ( na ovoci teď ujíždím diky těhotenství). Žádne limonády a minerálky ( mame sodastrem, když už chceme bublinky). Teď tedy ujiždím na fantě takže tu si občas koupim. :slight_smile: Je to včetně drogerky. Dost nakupujeme ve zdrave vyživě ( těstoviny, tř. cukr, jahly, kuskus, ...) jsou tam lepší ceny než v obchodních řetězcích. :slight_smile: Salámy většinou v akci a balené nebaví mě kupovat co druhý den v řeznikovi ( a taky jezdíme co 14 dní na velky nakup tak kupujeme na tu dobu) :slight_smile:
11. led 2015 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zapomněla jsem napsat jsme dva :slight_smile:
11. led 2015 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarunkaxyz1 neodpovím přesně, mě se to už netýká, ale vzpomínám, že než jsem začala vařit tak, abychom měli i do práce, tak jsem dávala denně min. třeba 150Kč jen za jídlo pro sebe na den (pracovala jsem v Praze, oběd v restauraci byť z denního menu se někdy vyšplhal i na 120Kč, někdy "jen" 80Kč. Když bych brala, že manžel projí totéž (150Kč) + dejme tomu 100Kč na společnou večeři, vynásobím *20 dnů = 8000Kč a to v tom nejsou víkendy a stravování dcery. Proto tenhle systém už hodně dlouho nepraktikujeme, postupem času jsem jídlo začala dělat na 4 porce (2* večeře a 2* oběd na druhý den). Ale dcera je ještě malá, ještě ani do školky nechodí. Jen jsem chtěla naznačit, že u rodin stravujících se třeba z 80% mimo domov je pochopitelná vysoká částka za jídlo :wink:
11. led 2015 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrasipkova1 jsem ráda,že je taky někdo kdo to taky za 4000 týdně,nezvládne už sem začínala blbnout,že někde utrácí zbytecně. Taky jsem tehotna a znát to je určitě...... , ale samozřejmne mam v planu si projít me soupisky nákupu a přijít na to kde je chyba...
Maso Máme taky často ,protože mam doma 2 chlapy a odmítají jist něco jiného ....
ovoce a zeleninu kupují podle toho kdy dojde. Drogerii.. prášek na praní....
Proste furt něco Chybí co my bourá denní rozpočet.
Co s tim mýníš udělat? Já nevím,také potřebuji setrit pro mimi ...
11. led 2015 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím vím, že vařím blbě a jen na zaplácnutí žaludku, protože jsem celý den v práci a manželovi se nejlépe ohřívají omajdy, řízky, pečený maso a pořád něco na tenhle způsob. Až budu doma na mateřský vařit každý den tak pojedu podle blogu katyx, protože ta mě úplně fascinuje, taková jídla neznám, ale líbí se mi a pro mimi to bude báječné se něco naučit.
Teď si do mateřský budu psát detailní jídelníčky a snažit se vařit zdravěji, zkusit nové druhy mouky, apod, asi udělám nákup na countrylife a uvidí se :slight_smile: Ale nevim nevim, jestli půjdou výdaje dolů. :grinning:
11. led 2015 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ja mam na jidlo a drogerii na tyden 2 tis. a v pohode vyjdu s 8 tis. za mesic tedy jen jidlo a drogerie. Jsme 2 + 4 lete dite varim na dva dny a obedy i svaciny mame s manzelem z domova, jinak bydlime ve meste nic nemame sveho, nic nedostavame.
12. led 2015 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my jsme zatím dva dospělí. Rozpočet na jídlo máme 2500 - 3000 kč/měsíc z této částky nakupuji na stravenky cca za 1500 kč . Kolem Vánoc je náš rozpočet kolem 3000-3500 kč. Vařím obden, jedná se o obědy pro oba do práce. Oběd máme většinou na dva dny. Na oběd máme polévku a hlavní jídlo a cca tak 3 -4 dny v týdnu salát/kompot a koláč. Manžel je spíš na maso takže to máme častěji třeba s omáčkou. Na ostatní jídlo máme většinou pečivo s něčím, ovoce nebo jogurt. Nekupujem žádný polotovary (kupujem vlastně jen jíšku), limonády kupujem jen ve sváteční den nebo jen při nějaké události, jinak pijem sirup s vodou nebo vodu, alkohol kupujeme jen když k nám má někdo přijít. S mamčou v létě zavařujem a děláme marmelády takže zavařeniny a marmelády máme domácí a občas dostanem králíka, vajíčka a nějakou zeleninu (česnek, cibule, brambory,mrkev), přes léto sezonní ovoce.
17. led 2015 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme dva dospělí a jedno 8miměsíční dítě. Za jídlo pro nás dva utratíme tak 3 tisíce měsíčně, ale to jenom proto, že opravdu musíme šetřit, takže se přiznám, že se docela odbýváme. Jinak přítel když má ranní, tak má obědy v práci a nosí i mně, protože to vyjde levněji, přes den se nějak odbydu a pak večer jak přijde z práce, donese teplé jídlo. Ale to je jen každý druhý týden 2x. Když je doma, tak nějak extra nevyvařujeme - polívky dělám jen tak 1x-2x týdně a z masa většinou kuře, krůtí nebo ryby, výjimečně vepřové a snažíme se vařit tak, abysme to měli na dva dny. Pro malýho většinou vařím doma, nakoupím si zeleninu a maso a udělám si zásoby do mrazáku, pak už k tomu jen dělám přílohy. Když je akce na feedo, tak nakoupím ve větším i nějaké kaše a skleničkové příkrmy s ovocem a zeleninou, které nemám možnost sehnat, teď už toho sní víc, takže za jídlo pro něho dáme měsíčně 500-1000 Kč - u malýho hledím hodně na kvalitní stravu, takže na něm nešetříme. Vesměs hlídáme ceny a nakupujeme v akci. Bydlíme v malé obci, takže jednou týdně jedeme do města a nakoupíme většinou v Kauflandu na celý týden.
17. led 2015 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme tři děti a za měsíc utratím za jídlo, plenky, drogerii cca 12.000,-Kč. Domů kupuji kvalitní potraviny a taky hodně nakupuji ve zdravé výživě celozrnné potraviny...je pro mě hodně důležité, co jíme :slight_smile:
17. led 2015 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak já jen zírám... Ani do jednoho z vašich rozpočtů se nevlezu ani náhodou! Smekám před váma. U nás se utratí za jídlo, drogerii (včetně plín a ubrousků) určitě kolem 20 tis. měsíčně. Jsme 2 dospělí, dcera 4,5 roku a syn 10 měsíců. Manžel přes týden má jídlo v práci, dcera ve školce.
Takže ještě jednou říkám, že před vámi smekám :wink: Přiznávám, že jsem tady nakoukla proto, že mám chuť srazit náš rozpočet za účelem úspor do něčeho smysluplnějšího. Je tady někde nějaký jídelníček, který by se dal použít jako mústr? Mám na mysli celý delší seznam jídel. Díky.
18. led 2015 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme 3 a celkové náklady jídlo+drogerka+dojíždění do práce+hlídání dítka je měsíčně cca 19.000,-S dcerou jíme bezlepkově, bezlaktozově, to je celkem zásah do rozpočtu.Jídlo+drogerka je 15.000,-/m...zredukovat není co, prostě je o tak a je to děsné!!!
18. led 2015 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Jsme 2 dospelí a jedno 2leté ditko.Za jídlo i drogerii dáme 5000,- Je ale fakt že za maso neutrácím,mame svoje domací. :wink:
22. led 2015 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Po dlouhé době nahlížím na tuto diskuzi a nějak se opět rozjela :slight_smile:... U nás se také hodně změnilo :slight_smile:... Výdaje na jídlo se nám o 1.000,--Kč zvýšili... Některé ženy se diví, jak je možné uživit rodinu za 5.000Kč. Šikovné maminky to zvládnou a bez výčitek :slight_smile:... A nejsou o nic horší od těch co na peníze nehledí. Není to o tom něco zásadního nejíst, ale kouknout co kupujem, za kolik. Je to hodně o tom, mít zásoby. Mléko v akci, koupit dvě balení. Jogurt nevyškrtnout! Ale když se koupí 500g jogurt, vychází levněji než ty maličké. A nejde o značku, někdy značkové jogurty jsou na tom chuťově hůř. Tvaroh, značka kaufland prošla odborníky na 2 místo oproti madety. Vaření na dva dny je také velká úspora, nejen za provozní náklady, ale i taky ušetří čas :slight_smile:. Jogurt Hollandia a zakysaná smetana= domací lučina, jde z toho udělat jakákoliv pomazánka pro dospělé, pro děti. Jen z hollandia jogurtu 500g mi vyšla čistá váha 243g a koupila jsem ho v akci za 8.90 . Každá ženská by měla mít zásobu ve špíži s kterými jde udělat také hodně velké zázraky (zavařeniny, hlavně marmelády, lečo, okurky, kvašáky, popř. domáci med, naložené kyselé zelí). Když člověk jeden měsíc zapisuje a schováva učty, tak zjístí zpětně co bylo potřebné, ale bez čeho by se narozdíl obešel... My jsem normální mladá rodina, bydlící v bytě v nájmu... a díky mě, trošku hlídaní účtu co se týká výdaju na jídlo, domácnost, a podpory manžela, jsme dokázali si našetřit, a nyní máme splněný svůj sen, vlastní bydlení. Takže brzy se budeme stěhovat na dům, a tam to šetření půjde ještě lépe, protože zahradka je jednou zahradka, a sklep, pro uskladnění ovoce, zeleniny není na škodu :slight_smile:
26. led 2015 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Jídlo ( pocitam do toho i Sunar pro malou, gel na praní, prosredky do myčky , toaletni potřeby ) ..cca 12.000.
26. led 2015 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@xiaomara také jsem dětem dávala dobrou mamu, ale nepříjde ti spíš vodová? Zkus koupi velký bílý 500g jogurt smetanový nebo ten základ, v lidlu je 400g tuším (umístil se 1). A spočti kolik jogurtu můžeš malému z toho udělat, zbyde i pro tebe. Nejí bílý? zamíchej lžičku cukru, nebo marmeládu, posypej kakaem. Mě trvalo dlouho přeučit děti z kelímkových na jogurt do misky. Ale jak zjistili chuť, tak ho nechcou ani osladit, stačí jim čistý bílý a do toho pár kuliček :slight_smile:. Přibiňák: tvaroh ve vaničce (ten v alobalu musím trošku mlékem rozředit), cukr, vanilkový cukr, vyšlehat jednu smetanu, vše smíchat, a bude se oblizovat celá rodina. Z obchodu pribiňák má zvláštní chuť jak zkusíš domácí :slight_smile:. To samé termix domáci, super, a ušetřiš. Já kupuju kauflad velký jogurt, jsou i ochucené jogurty. Já ten bílý buď základ nebo smetanový, a pokud je akce na Hollandii tak nakoupim do zásobu i 8 ks. Na domácí lučinu, normálně dětem na jídlo, případně na krémy, dorty nepečené...
26. led 2015 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@rituska88 večer to jídlo od manžela určo teplé nemáš, tak si ho nech na druhý den na oběd, přihřej si ho. A večeři si dej s manželem večeři. Také jsem se odbývala s teplým obědem, a za nějaký čas, ztratíš sílu, a nepoznáš se, a to jen proto, že chybí základní teplý oběd. Kdybych pracovala tak bych to brala asi jinak, ale já se odflákla když jsem byla normálně doma s dětmi na mateřské... a teď se naučit znova začíst jíst! Ou :slight_smile:
26. led 2015 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vždycky jsem si myslela, že tak max 4000 kč. Jeden měsíc jsem si psala veškerý výdaje a příjmy a byla jsem hodně překvapená... Nákupy v obchodech, takže jídlo, ale i drogerie, skoro 11 000 kč. + Sunar, ten kupuji v lékárně... můj odhad byl hodně mimo, měsíční výdaje se nám vyšplhaly se vším všudy na skoro 28 tisíc. :confounded:
26. led 2015 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek