Kdo za mě platí pojištění v době mezi ukončenou PN a RD?

lauranavratilova
15. dub 2014

Dobrý den, mám dotaz. K 7.4.2014 jsem ukončila neschopenku . ( Na klasickou mateřskou nemám nárok, jelikož jsem neodpracovala 270dní) . Byla jsem tedy s doklady a neschopenkou na OSSZ zažádat o Rodičovskou. Poslali mě zpět, že neschopenky nejdřív musí potvrdit razítkem zaměstnavatel (ten sídlí až v Praze) Odeslala jsem je tedy poštou a musím počkat, až se dostanou na OSSZ k nám ( ze zkušenosti vím, že účetní na takové věci nepospíchá a někdy trvá i déle jak týden, než lístky na peníze/neschopenku odešle) Má otázka je, když mám teď ukončenou neschopnost k 7.4. a ještě tedy nepobírám rodičák, kdo v tuto chvíli, za mne platí sociální a zdravotní ? A jestli je tedy pak ve formuláři na rodičák možnost si určit "zpětně" že rodičák chci pobírat k datu od 8.4 .2014 (den po ukončen neschopnosti) . Doplním, že jsem si nemocenskou prodloužila až do konce 6-nedělí. Ještě by mě zajímalo jestli tedy mám nárok si sama i určit výši rodičovské (tzn. i dobu trvání). Snad je to srozumitelné, trošku se v tom sama nevyznám :(( Děkuji 😢

j.a.n.i
15. dub 2014

@lauranavratilova Pokud si neměla neschopenku za těch 7 dní vyšší než rodičák, což nepředpokládám, tak můžeš o rodičák požádat zpětně od toho 8.4. a máš nárok volit si sama jeho výši až do 7600,-

lauranavratilova
autor
16. dub 2014

Super 🙂 tak doufam ze to tak bude 🙂) Dekuji