Kdo za mě platí zdravotní a sociální poj. po vybrání RP?

ivulinka28
25. lis 2016

Ahoj maminky, nechala jsem si navýšit rodičovský příspěvek 11 500,- do června 2017 s tím, abych vybrala celou částku. Plánujeme druhé miminko a nechtěla bych o ty penízky přijít. Naší malé bodu 3 roky až 14.12.2017 a do práce bych měla nastoupit 15.12.2017, kdybych neotěhotněla. Jde mi o to, kdo za mě bude pak platit zdravotní a sociální pojištění nebo jak to mám zařídit. Díky moc.

lajla
25. lis 2016

Zajdete na zdravku a nahlásite se jako osoba pečující o dítě, sociálni neresim, to se započítává od narození do veku 4 let posledního dítěte

j.a.n.i
25. lis 2016

@lajla Na žádnou zdravku chodit nemusí, bez ohledu na dobraný rodičák je stále na RD a tedy se z pohledu odvodů vůbec nic nemění a ani se nikam nic nehlásí.

lajla
25. lis 2016

Na rodicaku je do doby než dobere rodicak... mám to čerstvé za sebou koncil mi ve dvou letech, a musela jsem na zdravku...u 4 teho dítěte jsem na to zapomněla a přišlo mi penále...

lajla
25. lis 2016

U třetího

j.a.n.i
25. lis 2016

@lajla Ale na rodičovské dovolené je dokud ji ta rodičovská dovolená z práce trvá a píše, že tu má až do 3 let věku dítěte, tedy opakuju, po dobrání rodičáku se pro ni nic nemění a nikam nic nehlásí.

lajla
25. lis 2016

Aha tak to je možný, já se do práce nevracim... díky za upozornění, tam je to možná jiné...ale raději bych si to ověřila na úřadu

barchen
25. lis 2016

Pokud jste u zamestnavatele nahlasila 3 roky cerpani rodicovske dovolene,tak nikam chodit nemusite.Cerpani rodicovskeho prispevku je nezavisle na delce rodic.dovolene.

ivulinka28
autor
25. lis 2016

Děkuji za rady. V tom, aby se blbec vyznal 🙂

vetra
29. dub 2017

Můžete mi prosím někdo poradit. Jsem na RD která mi končí 7/7/2017 .Nějak jsem si špatně částku propočítala a poslední mi bude proplacena za květen a to v červnu.
Čili pak jsem bez financí,ale potřebuji vědět, kdo za mě bude hradit zdravotní a sociální.Tedy respektive na jaký úřad to mám nahlásit? zdravotní pojištovnu? úřad práce? či sociálku?
Do práce mě bohužel zpět nevezmou jen to protahují a řešit se mnou chtějí až koncem června takže ani nevím na čem jsem a to mám smlouvu na dobu neurčitou a pracovala jsem tam 16 let. Starší syn chodí do školky ,ale mladší zatím ne ten by chodit začal až od září. Můžete i někdo poradit jestli víte děkuji .

j.a.n.i
29. dub 2017

@vetra Nemusíš řešit nic a 8.7. (tedy pokud to není volno) se dostavit do práce. A že to protahují je jejich problém, když se tě budou chtít zbavit, tak musí dát výpověď s 2 měsíční výpovědní lhůtou a pak 3 platy odstupné.

vetra
29. dub 2017

To já vím, že na tohle mám nárok. Jen se ptám ,abych neplatila penále VZP , že nemám uhrazeno pojištění od června, když mi poslední RD pošlou za květen a pak už nic.

j.a.n.i
29. dub 2017

@vetra Ale placení zdravotního v tvém případě souvisí s rodičovskou dovolenou a nikoliv rodičovským příspěvkem.

vetra
1. kvě 2017

Jo ? nad tím jsem také přemýšlela jestli to tak nebude.Je pravda, že jsem si nahlásila datum narození syna v práci a tak snad i na úřadě práce tenkrát to si už moc nevybavuji.Tak to bych mohla být v klidu.

vetra
1. kvě 2017

já jen ,aby to stát nezabalil ,když už mi nemusí nic proplácet tak zkusím najít ty papíry z úřadu práce.

j.a.n.i
1. kvě 2017

@vetra Ale urad prace nema u zamestnaneho nic spolecneho s placenim zdravotniho.

vetra
1. kvě 2017

ale tam jsem nahlašovala a předávala podklady ohledně proplácení RD takže asi tak trochu má společného

absintka19
1. kvě 2017

@vetra ne nema.

absintka19
1. kvě 2017

@vetra zopakuji to co j.a.n.i ji fakt muzes verit, placení zdravotního v tvém případě souvisí s rodičovskou dovolenou a nikoliv rodičovským příspěvkem.

j.a.n.i
1. kvě 2017

@vetra Nikoliv RD, ale rodičovského příspěvku, což je něco úplně jiného. Ono by bylo jednodušší, kdyby lidi nepotali pojmy...