Kolik bude čistá mzda ze zkráceného úvazku 25 hodin týdně za 8000 hrubého?

terezapos
2. lis 2018

Prosim poradi mi nekdo kdyz nastoupim na zkraceny uvazek 25 hodin tydne a hruba muda bude 8000 deti si neodepisuji kolik bude cista mzda? Dekuji

katerina20
2. lis 2018

Podle kalkulacky na internetu mi vyšlo že by to mělo být 7000..

elennka
2. lis 2018

@terezapos cca 7 120 Kč

sudylichozrout
2. lis 2018

@terezapos proboha, to se ti v zadnem pripade nemuze vyplatit... Co to je za praci?
Ty si cenis sveho casu na 80 korun za hodinu? To je dost smutny.

anina32
2. lis 2018

@terezapos No to je dost málo, třeba kaufland dává za tenhle zkrácený úvazek 25 hodin týdně 15000 hrubýho + stravenky a po roce 5 týdnů dovolené.

vilibalda
2. lis 2018

@terezapos Pobíráš ještě rodičovský příspěvek? Jestli ano, tak vydělaná částka bude vyšší než pokud už nepobíráš (to budeš platit vyšší zdravotní pojištění).

katerina20
2. lis 2018

@anina32 to samé nabízí Lidl.. Za 25 hodin 17500 hrubého.. Dělá u nás takhle holčina a nemůže si to vynachvalit 🙂

terezapos
autor
2. lis 2018

@sudylichozrout tak ted delam za 70 na hodinu

sudylichozrout
2. lis 2018

@terezapos to je sileny. V dnesni dobe? I Ukrajinci berou tak 150 korun na hodinu. Nechapu, ze vubec za tyhle smesny penize vubec vstanes z postele.

elennka
2. lis 2018

Na druhou stranu, lepší pracovat takto, než být na dávkách a hlavně zakladatelka se ptala na výpočet mzdy- respektive částku.. A asi má nějaký důvod, pracovat takto a za těchto podmínek.
Moje kolegyně dlouhou dobu pracovaly za 80 Kč hrubého jako pečovatelky.. a nezmohly jsme nic..

sudylichozrout
2. lis 2018

@elennka No jo, ale já pořád slyším, jak lidi fňukají, že mají malé mzdy, ale když je konjunktura a mohli by si polepšit, tak ne, pořád dělají na stávajících pozicích, protože nejsou schopni si trochu máknout a s lepší kvalifikací si sáhnout u jiného zaměstnavatele na lepší peníze. Dělat za 80 Kč/hod bylo běžné před deseti lety za krize. Ne teď. Kdo za tohle dělá, prostě si sám sebe neváží.

sudylichozrout
2. lis 2018

@elennka Ještě dodám, že myslím nekvalifikované pozice. Na těch se za krize bralo tak 70-80 Kč/hod. Dnes je to i u těch nižších pozic dvojnásobek.

cuuza
2. lis 2018

I McDonald platí lépe... Nezavidim, pokud nemáš jinou možnost

betelgeuzz
2. lis 2018

Pokud někdo bydlí ve velkým městě, může si vybírat, jestli bude dělat v lidlu, kauflandu, nebo McDonaldu. na vesnici, nebo menším městě tyto možnosti nejsou a někdo zvolí méně placenou práci, než strávit dojížděním spoustu času.

elennka
2. lis 2018

@betelgeuzz tak tak..

vacel1
2. lis 2018

Tak já měla před mateřskou za měsíc asi 7500 čistého na zkrácený úvazek 30h týdně a to v tom byly svátky i víkendy. Bohužel někdo musí vozit děti do školy a bydlíme mimo město i vesnici.... Taky bych brala víc peněz, ale radši ať děcka vstávají normálně a ne v 5 ráno.

misakri
2. lis 2018

U nás Lidl plný úvazek nástup 16500,Kaufland zkrácený 11500.. a stejně se tam člověk nedostane,mají hned obsazeno.. takže ona je práce a "práce" 😉

terezapos
autor
2. lis 2018

@sudylichozrout nemuzu si vybirat ze zdrav. Duvodu a musim jeste skloubit peci o deti

kaneshiro
2. lis 2018

Mně nabídli za poloviční úvazek (20 hodin týdně) 8000,- hrubého, je to uklízení kanceláří a jsem za to ráda, dítě mám ve školce s asistentkou pedagoga na dopoledne a úklid na 4 hodiny dopoledne, kdy je dítě ve školce. Každý nemá to štěstí dělat za 150,- na hodinu.

sudylichozrout
2. lis 2018

@kaneshiro 150 korun na hodinu je porad strasne malo. Ale uz je to lepsi, nez 80 korun na hodinu. Kdyz jsem na vejsce zaskakovala za za jednu kamaradku brigadu, tak jsem uklizela kancly za 400 na hodinu. Praha, rok 2008. Takze i uklid muze byt dobre placeny. Jen je treba si vybirat. A ted je tomu doba naklonena.

eloise02
3. lis 2018

@sudylichozrout Jasně, a každý žije v Praze, že? Si zkus najít práci v jiných koutech republiky, jestli ti někdo dá 400 na hodinu za úklid. Há há.

kristyn.g
3. lis 2018

@sudylichozrout 400 na hodinu protože si dělala hodinu, nevěřim že bys dělala 8 hodin za 400/hod 😃 to bych nedělala nic jiného.. 80kč/hod dneska není žádná vzácnost, v lednu jsem hledala práci (v praze) pojišťovny, zákaznický servis atd a platy 90-120kč/hod 😃 na zkrácený a ještě na mě koukali jak na blba když jsem řekla že je to málo, holt ono se to kecá, ale realita je pak trošku jiná. Asi spoléhají na to že lidi co potřebují zkrácený úvazek příp. studenti budou makat i za málo.

kaneshiro
3. lis 2018

@sudylichozrout bydlím v menším městě a sehnat něco na dopoledne kvůli školce je docela záhul. Práce v jiných firmách je samozřejmě lépe placená, ale já jsem závislá na dítěti, kdyby bylo zcela zdravé je ve školce celý den a můžu pracovat na plný úvazek.

sudylichozrout
3. lis 2018

@kristyn.g ne, ten úklid zabral dobrejch pět hodin a dělal se 2x v týdnu. Byly to velký kancly v Holešovicích.
@kaneshiro i mimo Prahu se dá slušně vydělat. Jen se člověk musí trochu snažit. A nespokojit se s málem. Jak u sebe, tak i u zaměstnavatele.
@eloise nevím, jestli dá 400 Kč, ale určitě nedá 80 Kč na hodinu.

simona_33
3. lis 2018

Cista mzda bude cca 6500. Problem je v tom, ze zdravotni pojisteni se plati vzdy v castce vypoctene z minimlani mzdy, pokud je hruba mzda nizsi, coz tady je a rozdil musi doplatit zamestnanec. Takze zalezi taky na typu smlouvy a zda jsi treba na rodicaku nebo ne...

ocetnicek
3. lis 2018

No 7000 to nebude určitě. Já měla hrubou mzdu 8120, čistého mi chodilo 6400, víc ne.

simona_33
3. lis 2018

@ocetnicek jo to je prave z duvodu, co jsem psala vyse, efektivni zdaneni u techto uvazku je vyssi nez normalne.

ai30
3. lis 2018

@sudylichozrout Hele, to ale musis byt natolik soudna, aby jsi vedela, ze v roce 2008 jsi 4 kila za uklid nedostala kvuli tomu, ze si umis tak skvele vybirat praci, ale diky tomu, ze jsi zaskakovala za kamosku, ktera to pravdepodobne mela po znamosti. Nikdo, kdo zil v roce 2008 si totiz nemuze myslet, ze 400 Kc za hodinu uklidu pro jednotlivce byla zcela standartni taxa. ;)

makak21
3. lis 2018

@sudylichozrout určitě nedá 80kc za hodinu? U nás je za úklid 74-80kc za hodinu 😉 severní Čechy

elennka
3. lis 2018

https://www.vypocet.cz/cista-mzda
zde se dá spočíst čistá mzda, vychází to 7120 Kč..
PS i v brně je úklid max. 95-100 hrubého, a přes agentury nebo úklidovky je to max 85 hrubého..

sarkad2856
3. lis 2018

Taky si nemužu vybírat práci na ranní toho moc není a v marketech jsou ranní a odpolední . Taky dělám za 80 kč na hodinu a jsem ráda, chodím na 7 ráno do 13 hodin