• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

28. listopadu 2016 
autor
@lenka5731 No právě muj je taky masový :grinning: Ale asi navařím čočkovou s chlebem a čau :grinning: Ten buřt guláš jsem dlouho nedělala nemusí v tom mít vždy hovězí :grinning: Asi zalistuju v nějaké staročeské kuchařce. Mé příjde , že kdysi ještě za třešniček se vařilo dobře i bez masa :grinning: :grinning: en s krupicovou kaši by mě poslal někam :grinning:
16. únor 2012 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@fangi jo a třeba balení ubrousků Babylove tam 3,75 - u nás myslím 129?

stejně tak dobře se dá nakoupit oblečení, dceři jsme kupovali zimní věci a bunda stála tuším 19.9 EUR a u toho byl český přepočet 599 v době, kdy EUR bylo pod 25 Kč ...
16. únor 2012 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@fangi rýži nemám ráda takže to nevím :slight_smile: ale těstoviny kolem 50-80 centů, nevím kolik stojí u nás, nejlevnější za 30centů
16. únor 2012 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@pincola To se zdá fakt jednoduché:slight_smile: Sice udělám z měnšího množství nebo bych to hnácala týden, proč kupovat nudle když si je mužu udělat sama. Nebudu lína a pujdu do toho :grinning:
16. únor 2012 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Jak daleko to máte? Přemýšlím, jestli by se nám to vyplatilo i vzhledem k benzínu...Dojet si nakoupit těstoviny, rýži, drogerii, maso apod..
16. únor 2012 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@fangi to asi ani ne... možná korunové rozdíly... vyloženě každou korunu zas nehoníme, tak nevím.
16. únor 2012 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@bella22 no, neumím si představit, že bych dostala výdaje za jídlo výrazně pod 4 500...Je fakt, že třeba polívky moc nedělám, nejsem na to zvyklá a peču opravdu málo. To není, že bych byla líná, ale snažíme se to nejíst, takže třeba nekupuju sladké pečivo, koláče, buchty a tak. Manžel mě točí tím, že kvalitní uzeniny (salámy nekupuju vůbec, jen drůbeží šunku, občas vepřovou) se u nás ztrácí v kvantech, protože on nepochopil, že šunka se nejí tak, že se strká v ruličkách s plátkovým sýrem do pusy ve velkém, ale že se s ní zachází jinak :frowning2: asi budu muset udělat osvětu :slight_smile:

@cernalu my se právě taky snažíme ušetřit třeba za drogerii tím, že ji nakoupíme ve velkém v Němcích, ale jezdit tam na týdenní nákupy už by se nám nevyplatilo. Na to jsme moc daleko.

My třeba hodně ušetříme tou zahradou (je mamčina, ale hodně tam pomáháme a podílíme se, takže mamku "nevysáváme"), kde je zelenina pro vlastní spotřebu. Zavaříme si zeleninu, takže máme takový základ pod maso přes celou zimu, což je hodně fajn, a v mrazáku to taky chvíli vydrží. Prostě klasika, no. Musím přiznat, že výdaje si nepíšu, možná bych koukala :frowning2:
16. únor 2012 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernalu Těstoviny kupuji tady Panzani, které stojí 500g cca 32Kč, já kupuji v akci za cca 19Kč...Tak to jsou taky levnější v Německu.
16. únor 2012 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@klaire22 Taky jsem těhotná tak tě chápu :wink: Mléčne výrobky potřebujeme na to nemůžeme šetřit :grinning: Já jsem toho svého rozežrala a ted za to trpím sama :grinning: Jsem mu ze začátku vyvyřovala same maso a ted frfná když je zelenina. Jinak jsem si koupila mamavit na měsíc za 500kč :grinning: Až má miminko taky své papáni tak snad stoho poroste :slight_smile: My ještě musíme jíst za dva :grinning:
16. únor 2012 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernalu @lenka5731 Je fakt, že jde hlavně taky o tu kvalitu, u nás nakupujeme převážně v Kauflandu a když píšete, že je to nesrovnatelné co se týče kvality, což je teda obecně známá věc, že jsme popelnice Evropy :frowning2:
16. únor 2012 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@veli no my to máme do nejbližšího obchodu v Německu 20km a stejně tak do nejbližšího Tesca, Lídlu a podobně, takže to je jasná volba kam pojedem......

@fangi jj asi většina věcí bude levnějších....
16. únor 2012 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@fangi my to máme cesta komplet i s popojížděním mezi obchody necelých 100 km. Jezdíme tak jednou za 6-8 týdnů. Nákup je to opravdu obrovský, věci v akci a drogerii bereme i rodičům :slight_smile:

ten benzín je dost, ale s kvalitou těch zejména potravin jsem max. spokojená, takže nám to za to stojí.
16. únor 2012 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@fangi jo všechno se u nás snaží ošulit, když si dáš třeba paštiku z Němec a tady u nás tak to sakra rozdíl...
16. únor 2012 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
my už máme takové svoje kolečko: DM - Kaufland (tam je i pár dalších obchodů) - Toom - Lidl :slight_smile:
16. únor 2012 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 Myslíš, že se vám to vyplatí i při té vzdálenosti? My bychom to měli cca 50km, tak si právě nedovedu představit, jestli by se to vyplatilo, ale když vidím ty ceny, tak nejspíš jo...Většina věcí se do té zásoby dá fakt nakoupit...
16. únor 2012 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 @cernalu A který obchod vám v Německu přijde nejlepší - nejvýhodnější a kvalitní věci?
16. únor 2012 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
my jsme tři a kupujeme jídlo měsíčně cca kolem 15tis .. bydlíme v uk
16. únor 2012 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Německo je teď na nákupy super. My jezdíme teda do kauflandu. Je levnější než Toom a s kvalitou jsem moc spokojená. Když tady teda čtu, jak je i levnější DMko, tak si říkám, že příště zajedeme i tam.
16. únor 2012 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my kolem 10 000,-Kč Jsme doma tři a o víkednu je nás tu šest. Je to taky bez UM a drogerie. V Německu nejčastěji chodíme do Aldi.
16. únor 2012 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@scai Koukám,že jsi z Liberecka, máš spočítáno, že se vám vyplatí do toho Kauflandu zajet i z Liberce? Jezdíte do Žitavy nebo kde je nejbližší? Díky :slight_smile:
16. únor 2012 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jezdíme do Žitavy a vyplatí se to určitě!
Jezdíme teda tak jednou za 2 měsíce a máme fakt plný koš, utratíme většinou tak 120 éček...fakt velký nákup a hodně věcí do zásoby
Když malá jedla skleničky, tak jsme kupovali hodně ty. Ceny s našima nesrovnatelné!
Třeba tady stál hipp první lžička 25 korun
tam to vycházelo na 9,5 a ještě měli víc druhů (pastinák v té době u nsá nebyl)
Ty větší už nejsou až tak výrazně levnější, ale pokud člověk nekupuje hipp, ale koupí alete, baby sun nebo bebivitu, taky se může dostat na půlku toho co stojí u nás
Já ted hodně kupuju skleničky jogurt s ovocem bebivita...cena 0,55 eur
Takže když tohle vidíš, vyplatí se ti to i kdybysme jeli jen pro skleničky!


Pak pro nás bereme salámy, sýry, rybičky v konczervě, párky, paštiky, sladkosti, pečivo (super v kauflandu housky na upečení v troubě. je jich tam 6 a stojí 10 korun na naše!), ted po novém roce se už i hodně vyplatí jogurty (já kupuju malé ten řecký jogurt, bílý...u nás tak 13-14 korun. Tam jsem minule objevila že je taky, balení po 4 kusech a cena 1,35 eur... Takže 8,5 na naše jeden!

A ted jsme si řekli, že budeme jezdit častěji a budeme jezdit s kamarádkou dohromady. Tím ušetříme na benzín. Já mám teda ještě v Hrádku nad Nisou zubaře, takže naposled jsme to spojily s návštěvou u něho...
16. únor 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky...podobne tema jsem tu nedavno zakladala...my jsme ctyri a dame za jidlo,manzelovy obedy,drogerii,sunar a obcas jsou v tom i nejake pliny 8200kc...coz me prislo strasny,proto me to taky zajimalo...ale mam dve male deticky a ti nejvic sni na jogurtech apod. vecech a snazim se aby to meli co nejvalitnejsi,ale zase ne aby nas to zruinovalo...manzel toho taky sni strasne moc,ma dva metry,pracuje rukama a potrebuje hodne jist,a kluci jsou taky hrozne rozerany...fakt je ze mame kralici,veprove,kruti svoje,pak mame svoje brambory,vajicka,cesnek,cibuli,zavareniny a v lete i zeleninu,ta nam na zimu moc nezbyde takze kupujem ale minimalne,moc se to u nas neji...a v lete kupujem snad jen melouny...

taky bych rada jezdila do Nemecka jelikoz si to ted lidi dost chvali,ale bohuzel nam by se to nevyplatilo,je to daleko...

holky a co si myslite o Lidlu??nekdo rika,ze tam je spis "odpad" ale co vidim tak vetsinou jejich potraviny vyjdou nejlip...ja tam teda hlavne kupuju mlecne vyrobky a ted jsem zacala i pliny...mam jeste oba kluky na plinach takze i za to dost dame...
16. únor 2012 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
no když to tak tady čtu tak většina z vás se vejde do 5-6tis...když jsem ještě chodila do práce a nebyla na mateřské utratili jsem to taky a možná i víc ale ted co jsem doma tak rozpočet se stáhl a musíme vyjít tak do 4tis měs. Mám štěstí že manžel je v tomhle nenáročný a nemusí mít prvtřídní jídla. Nejradši má zapečený..např.brambory, těstoviny atdkteré vydrží i 3 dny.Doma hodně vařím polévky(to hlavně pro prcka)takže doma musíme mít furt nějakou zeleninu, ale kupuju mraženou.Je to nejlevnější a myslím že na kvalitě to neubírá.Maso kupuju také v akci. třeba chvíli před datem spotřeby..tak to nakoupím a narvu do mrazáku. Nejvíce nás ted stojí mlsky a jogurty pro malého ale i tak to zvládáme a hodl si některé věci odpustím.např. vůbec nechodíme na věčeře do restaurace.(vyjímkou nějakých akcí)je mi to líto dát když doma za to uvařím za týden. To už radši jedu na nějaký výlet s malým.
16. únor 2012 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my jsme doma 4 a mesicne vyjdeme s 5000. Nekdy i mene. Denne varim, kupujeme hlavne sezoni zeleninu a ovoce, maso kdyz je v akci, tak vetsi baleni.. Kure kupuji zasadne v celku, muzu ho pect, nebo vykostit, nebo upect stehna, kridla( nebo dusit napr. s ryzi a houbama nebo na paprice..) a prsickka vyndat a udelat z nich nejakou rychlovku (cinu, smetanove testoviny s kurecimi kousky, rizky obalovane nebo prirodni, zavitky..) z kostry varim vyvar. Je spousta moznosti a velice chutnych za malo penez. Ale je treba si rozmyslet, co budu varit dopredu. Hodne varim polevky, mame je radi. Jsou levne, zasyti a ted v zime neni nad to prijit vymrzli z venku a dat si treba bramboracku. Jinak muz se synem jsou velci jedlici a mlsouni a pritom tvrdi, ze si doma pochutnaji nejvice.
Polevky.. cockova, hrachova, chilli s fazoleme, gulasova, porkova, brokolicova se strouhanym syrem, kvetakova, bramboracka, zelnacka, kulajda, spenatova, drztkova, vyvary,.. Zalezi jen na fantazii.
16. únor 2012 ve 13:12  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@eeefffaaa k těm jogurtům... nakupování jednotlivých jogurtů jsme úplně zrušili, kupujeme pouze bílé 500 g Hollandia nebo většinou Pilos a mícháme to s marmeládou, kakaem, ovocem, hotovým pudinkem (vznikne něco jako termix), tvarohem ...

dcera má momentálně oblíbenou variantu bílý jogurt + lžička přírodního třtinového cukru + pár piškotů :slight_smile:
16. únor 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
jo a co je jit na veceri,na kafe atd. to uz vubec nevim co je :confounded: to si ted vubec nemuzem dovolit...a v kine jsme nebyli snad uz tak tri roky
16. únor 2012 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak co se týka plín tak ty kupujeme v albertu. jsou super a stojí jen 129 Kč.
16. únor 2012 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenka5731 no ja delam domaci "pribinaky" udelam z jednoho tvarohu,trochu mlika a smetany a jednoho valink.cukru tak 7 sklenicek a je to mnohem levnejsi a hlavne zdravejsi...ted starsi to teda neji ale mladsi jo,coz je pro me dulezite...a delasla jsem i domaci jogurty,ale pry se to nema,jsou v tom pak pry nejake plisne a bakterie takze to jsem prestala...jo marmosku mame taky domaci,tak to mozna taky tak budu delat,pokud to ten starsi bude jist :grinning:
16. únor 2012 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@rennca diky za tip na pliny!!!ja kupuju v DM kdyz mam slevovy kupony 25% na nejdrazsi vyrobek nebo ty babylove jak jsou v krabici dve baleni za 349kc a stejne mi to prijde hodne...ten starsi ma citlivejsi pokozku takze jak jsou pliny trochu horsi tak se osype
16. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
moji kluci tydne sni tak 30jogurtu plus jeste teda ty domaci pribinaky...
16. únor 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek