• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

5. března 2017 
@klaire22 Jj, přesně, uvažujeme stejně :slight_smile: Taky nakupujeme do zásoby, když je na něčem větší sleva, kolikrát je třeba 50% sleva na trvanlivých potravinách, a to už udělá dost, když se toho koupí víc. A taky se mi díky tomu dobře vaří i z těch domácích zásob, vždycky něco vymyslím :slight_smile: A určitě nemyslím, že bychom kupovali nejlevnější a nejméně kvalitní potraviny, třeba u té rýže a těstovin, jak jsi psala, se stejně připlácí akorát za značku. Když člověk hledá, najde potraviny ve stejné kvalitě a třeba o polovinu levnější.
Brambory máme taky od tchýně a v létě i hodně zeleniny, z toho mám velkou radost, jednak kvůli té úspoře, ale i chuťově se to nedá srovnávat s tou z obchodu :slight_smile:
16. únor 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já chci koupit pul prasete ale nevim od koho a jake jsou ceny?
16. únor 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono hodně záleží jestli rodina žije ve městě nebo na vesnici.Před pul rokem jsme se odstěhovali do domku na vesnici,kde je nejbližší obchod 4 zastávky.Tím jsme ušetřili,poněvadž se mi nechce kvuli prkotině jezdit na nákup.Jedeme na nákup až zeje lednička prázdnotou.Už se těším na jaro ,až nasadím zeleninu,ovoce a pak zavařím.Jinak je nás 6.Čtyři dospělí a dvě malé děti a utratíme ted 13000.No ve městě tak o 2000 víc,protože stačilo jít ven a všude cukrárna atd.Ted běhají po dvorku a stačí jim voda se štávou,dřív na procházce vymámili jupíky,zmrzliny,koko a podobně.
16. únor 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@fass Jj to je pravda,taky záleží jestli pomáhají rodiče atak.My třeba nikoho nemame a máme tak 6000kč na mes-je nas 5.
16. únor 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano,je výhoda ,když pomužou rodiče.My táhnem vše sami.Manžel rodiče nemá a já 300km daleko.Takže pomoc žádná a hlídání už vubec ne.Jen teda musím podotknout,že se bydlením na vesnici zvednou náklady na dopravu manžela do práce a velkých dětí do škol.Horší to bude až dorostou do školních let ti malincí,protože cena jízdenek jde stále nahoru.
16. únor 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My ve dvou projíme tak 6 000 bez drogerie a nepočítám obědy a večeře venku. Vařím každý den. A to máme výhodu, že brambory, cibuli, česnek nakoupíme dohromady s mamkou a máme to u ní uskladněné, takže je to jednorázová částka na rok. Zeleninu přes léto vlastní, v zimě se nakupuje, ale rozumně (ne bezbarvý rajčata se zárukou trvanlivosti několik týdnů...) Asi by se dalo ušetřit, ale je fakt, že třeba pro maso chodím k řezníkovi a kuře a pštrosa kupuju z farmy, ale přijde mi, že u nich jsou ty ceny nižší. Nekupuju maso v supermarketech. Co mě fakt štve, je cena kvalitních sýrů a jogurtů, některý ryby, to je taky pecka. Poslední hit je u nás pěstování hlívy ve sklepě, jsme docela úspěšní a chutná nám to :slight_smile: Myslím, že jíme hodně kvalitně, ale někdy mi nad cenou za potraviny fakt zůstává rozum stát. Taky chodím do dvou supermarketů (Lidl a Billa), a v Bille teda ždycky rostu-nákup na 800 a já nemám v košíku nic, z čeho bych uvařila.
16. únor 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fass To dojíždění je blbí ale klady výtězí:slight_smile:Muj manžel má mamku i tátu ale tátu neviděl od 6let a mamka nám s ničim nepomuže. Takže jsme taky na vše sami a o hlídani ani nemluvim:frowning2:
16. únor 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veli my taky 6000 a jsme dva. Myslím, že bychom určitě ušetřili, ale snažíme se jíst kvalitně. Kupujeme hodně ovoce, zeleniny a jogurtů, což se prodraží:-/. Nechápu, jak někdo může vyjít s takovou částkou třeba pro 4 nebo 5 lidí, to bychom nezvládli.
16. únor 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klaire22 Mě zas kamarádka nechtěla věřit jak můžeme utrati 5000kč za jídlo ,že je to prý moc :grinning: A ja si ke konci měsíce příjdu jak žebrák co má v ledničce hočtici s kečeupem a cibuli :grinning: Ty polívky jsou dobrý nápad to musím taky zavést to zasytí a nějake ty hustější jsou jako hlavní chod. Jen akorát umím zelnačku a slepiči vývar tak musím někde vzít inspiraci :grinning:
16. únor 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ono jde ušetřit právě skoro jenom na jídle. Peníze se musí nahradit prací. Tím myslím, že třeba nekoupím bábovku, ale upeču jí doma. Maso kupuji v akcích a ve větším kuse, doma si maso naporcuji a udělám balíčky do mražáku apod. V podstatě všechny trvanlivý věci (mlíko, těstoviny, mouka, olej, máslo do mražáku apod.) nakupujeme ve velkém právě v akcích. Jo a né nadarmo se dřív hodně vařily polívky. Druhýho jídla pak už nemusí být tak moc. A polívku si dost často dáváme i na večeři.
My utratíme tak kolem 6 tisíc za měsíc. Na velký nákup jezdíme tak dva až tři krát za měsíc a pak už jen chleba a rohlíky. Vím, že by to šlo snížit, ale kupujeme si i mňamky (hlavně manžel je mlsoun) a taky starší dcerka už dostává různé dobroty (sem tam bombńy, čokoládka, kindervajíčko, jupík apod.)...
16. únor 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Pokud máte prosím někdo typ na nějaký dobrý levnější recept sem sním :grinning: Třeba nějake zapekane těstoviny a brambory na jiný způsob nebo nějake hustějši polévky až nemusím pořád dělat jen zelnačku :grinning: I kuře pořád peču dookola s bramborem :grinning: Pokud bude někdo hodný a trošku mě inspiruje.
16. únor 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás tak 6 tisíc bez drogerky a to nepočítám ani jídla venku. Jsme zatím dva. Přišlo mi, že neumím vyjít s pěnězi a teď vidím, že to je normální.....
16. únor 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sem si myslela ,že jsme rozežraní,ale ted vidím ,že to tak hrozné není.Na 6 lidí 13000 se vším šudy.Tím teda nemyslím veškeré měsíční poplatky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,No v létě jim to míním ještě krouhnout o 2000,když budou výpěstky na zahradě. :sweat_smile:
16. únor 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili1986 Umíš třeba domácí nudle? 8 DKG mouky s vajíčkem (bez soli!) rozválíš a usušíš a nakrájíš do polévky a povaříš:slight_smile: Každý to má rád a vyjde to levně!!!!!!!!
16. únor 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lili1986 my taky občas poslední týden před výplatou meleme z posledního a vařím levná jídla.....třeba těstoviny se zeleninou (zeleninu z pytlíku), nebo se udělá vydatnější polívka (bramboračka, zelňačka, zkrátka cokoliv) - tím se člověk dobře nají a stojí to pár fufníků. Já jsem náročná na to, že každý den musím mít buď jogurt, nebo nějaké kefírové mléko......takže toho je u nás dost velká spotřeba....
16. únor 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve dvou kolem 9tisíc, je v tom opravdu vše a i drogerie, které ale není moc. Jíme hodně zdravě, hodně jídla se zeleninou a rýží, ale i maso, ryby, vůbec nekupujeme pochutiny jako sušenky, sladké nápoje apod, také využíváme akce, nakupujeme hodně s rozmyslem, přesto je to oproti Vám hodně, ale myslím, že to u nás dělá to, že oba pracujeme a obědy v práci nás vyjdou jeden mezi 60 a 90Kč. Až budu doma na rodičovské, tak si uvařím oběd mnohem levněji a přítel se na něj taky bude moci zastavit nebo si ho vzít k ohřátí do práce. Takhle v týdnu nevařím, večeře jíme spíš studené - v létě saláty, v zimě pomazánky, někdy vařím polévky apod.
16. únor 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě dodám, že jíme oba 5krát denně, vzhledem k tomu, že chceme jíst zdravě, a to je taky jiné, než když někdo jí jen 3krát, k svačinám jíme například jogurtové nápoje a ovoce, což není zrovna levné. Svačinu máme každý 2krát denně, v součtu jsou i ty svačiny docela dost.
16. únor 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ženy, tak toto radšej ani nepočítam. Aj včera som šla do obchodu iba po smotanu a nakoniec som sa vrátila s 30 € nákupom. Tak som to dala za vinu mužovi - keby šiel nakupovať on, tak by kúpil iba tú smotanu a ušetrili by sme. :dizzy_face: Ale je pravda, že aj u nás sa veľa preje. Veď len za sladkosti sú to aké sumy! Z tých 30 € bola polovica iba za sladké :confounded:
16. únor 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Rýži, těstoviny apod. nakupujeme jen v akcích, to koupíme v podstatě za polovinu ceny a do zásoby a takhle se vším, kde je to možné, stejně tak drogerie jen v akci - prací prášek, šampony...vše ve slevě a do zásoby.
16. únor 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my kolem těch 6000kč i s drogerií, máme ale výhodu, že bydlíme u hranic a nakupovat jezdím pouze do Německa, kde jsou ceny nižší a kvalita vyšší, a to jak potraviny tak drogérka, když se pak zastavíme v nějakém hypermarketu u nás, nestačím se divit :-O
16. únor 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Já mám zítra přesně měsíc, kdy jsem si začala psát každou utracenou korunu, za všechno.. a za jídlo jsme 3členná rodina utratili 6530 Kč. Dneska a zítra na nákup už nepůjdu. Na obědy mám ještě na cca týden nakoupeno. Tak dejme tomu, že si něco odečtu a budu na nějakých 6tis. za měsíc. Denně vařím, manžel toho sní hodně, svačinky, to jsou pořád salámy, spotřebuju hodně vajíček, peču, občas i chleba.. ono to naskáče. Budeme mít druhé mimi, a pokud budeme od začátku na UM, tak to stoupnou náklady cca o 3 tis. měsíčně, +manžel když pracuje v sezoně, tak chodí do restaurací na meníčka, plus nějaké to pití, dejme tomu +2000 kč. Ale zase bych tolik nevařila..
16. únor 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lili1986 levná jídla jsou třeba čočkovka, hrachovka, polévka z červené čočky, bramboračka, buřtguláš (dáváme tam teda klobásu Czabai, ta to trochu prodražuje :slight_smile: ) , bramboráky - to u nás dost frčí :slight_smile:

muž na začátku brblal, jídlo pro něj bylo jen steak ze 300 g masa, ale zvykl si :slight_smile: :slight_smile:
16. únor 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aby to bylo úplné - za ten měsíc jdeme třeba dvakrát na večeři do restaurace a každý třeba dvakrát posedět s přáteli, nenecháme tam hodně, ale vždycky je to o dost víc než večeře doma, to je jasné, s přáteli jsem myslela jen na víno, pivko...
16. únor 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernalu To by mě zajímalo, jak moc se ceny liší, uveď nějaký příklad prosím...
16. únor 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a drogerie=léky, plíny,pro malou školička a dojíždění=cca 2 tis. měsíčně pokud nepočítám něco mimořádného.
16. únor 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme tři, a máme cca 2000-3000 kč na měsíc :confounded:
16. únor 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fangi v Německu je opravdu levněji... taky tam nakupujeme 90% drogerie a vždy ohromný nákup jídla, jinak jídlo pochopitelně kupujeme i tady, zas tak často tam nejezdíme.. )


příklady, co mě napadají a co si pamatuju ..
UM babylove - zde 139, tam 3,75
dětská zubní pasta elmex - tam o 20 Kč levnější
toaletní papír Floralys z Lidlu - o 20 Kč levnější
krabička papírových kapesníků z DM, ty kvalitní - o cca 8 Kč levnější
pleny krabice Babylove - tam 280, zde cca 330?
tablety do myčky Lidl - srovnatelné s Calgonitem a spol - tam 2.99, zde 99,-

v kauflandu kupujeme vepřové maso, kýtu v přepočtu za 90 Kč/kg, kvalita oproti českému kauflandu nesrovnatelná
občas se nám podaří koupit 500 g 97% šunky za 2,99 EUR

prakticky všechny položky jsou buď levnější nebo stejně drahé, při lepší kvalitě. Máloco je dražší než u nás - třeba kuřecí, ale kupujeme ho tam, přijde mi lepší.
16. únor 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fangi třeba plnotučné mléko 55centů, cukr 60centů, z drogérky ubrousky Hipp 80centů, šampony, kondicionéry Balea z DM 60centů atd
16. únor 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 jj přesně jak píšeš, max je to stejně drahé ale lepší :slight_smile:
16. únor 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernalu Kvalitní těstoviny a rýže také velký rozdíl například?
16. únor 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek