• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

5. března 2017 
Ahoj
chci se zeptat kolik dva lídé jako my utratíte za měsíc za jídlo? My sice 5000kč ,ale pořád se mi zdá ,že to nestačí! Přítel ji za 10 a stěžuje si ,že nemá co jíst. Když nakoupím je schopný vyjíst celou ledničku najednou :grinning: Nevím co mám kupovat až ho to zasytí.
16. únor 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
:slight_smile: zatím jsme tři,ale myslím,že tak těch 5-6tis jen za nákup potravin...ostatní občasné obídky a večeře v restauracích nepočítám....manžel toho sní taky hodně :slight_smile:
16. únor 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme zatím 2 a je to taky kolem tech 6-7000, jelikož jsme zmlsani :slight_smile:
16. únor 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme 3 a utratíme tak 7000 což je děs snažím se to korigovat ale zatím marně :frowning2: :frowning2: a to máme maso , vejce atd od babičky :frowning2: :frowning2: takže to nekupujem :unamused:
16. únor 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili1986 ahoj, my jsme zatím dva (v bříšku 3). Manžel je chlap jako hora a tak má taky pořád hlad...
Většinou se vejdeme do 6000 - začala jsem péct domácí chleba a chci začít pěstovat nějakou zeleninu na balkoně (rajčata, papriky). Jídlo kupuji většinou jenom v akci - hlavně másla, lučiny, sýry ..jinak bychom ani snad nevyšli.
Maso má muž v práci a já si občas oddělám jen kousek z mražáku, protože fakt drahý...
16. únor 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nás je doma pět a jsme na horentní sume 10 000 kč :frowning2: je to ale bez drogerie a sunaru
16. únor 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ve dvou (prcka ještě nepočítám) projíme tak 7-8 tisíc určitě.
16. únor 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme zatím dva, ale čekáme rodinku a jsme měsíčně na 5tis, ale občas máme teda co dělat, abychom vyšli. Z toho samozřejmě nakupujeme vše - jídlo, drogerii, občas z těhle peněz utáhneme i nějakou útratu třeba v pizzerce, nebo tak...... vařím cca 2 týdně, jelikož mám hodnou mamču, ke které jezdíme v neděli na oběd a vždy od ní dostaneme nějaké papů, takže většinou do úterka máme jídlo od ní, pak vařím......většinou nějaké těstoviny, nebo maso s omáčkou a k tomu rýži, těstoviny, nebo tak něco...... přiznám se, že také sleduji co je v akci a jak píše eficenka - máslo, lučinu, sýry kupuji právě jen když jsou někde zlevněné. Ale je teda taky fakt, že se zrovna moc v jídle neomezujeme, dříve jsem projedli 4tis, pak to zvedli na 4,5 a teď jsme na 5. A počítám s tím, že až bude malá na světě, tak to ještě pěkně poroste :slight_smile:
16. únor 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
My za pět tisíc měsíčně jídlo pořídit zvládneme. Každý pátek je velký nákup cca za tisícovku, a pak se dokupují nutné potraviny během týdne. Je v tom i nějaká drogérka. U nás je asi hodně výhoda, že manžel je dost nenáročný, co se týká jídla, teď dokonce nějaký čas vůbec nejí maso, takže na tom se dost ušetří. Má rád taková ta jednoduchá jídla, co nevyjdou moc draho :slight_smile: Za jídlo pro holky už teda asi utratím víc, než pro manžela :grinning: Jo, a taky manžel dost sleduje slevy a akce, na tom se dá taky ušetřit hodně moc.
16. únor 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my jsme 4 a vlezeme se do 8000 tisíc v zimních měsících okolo 5-6 tisíc v teplých měsících a je to i drogerkou :grinning:
16. únor 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak nakupujete holky? My máme vyhraněno na jídlo 5000,- cca 160,-/den a je to málo! prostě nevycházíme.. vždycky musíme sáhnout buď do úspor.. Nevím ani jestli je lepší nakupovat na týden, nebo denně, nebo jak.. A nehledě na to, že netuším neustále co vařit.. :/ takže často večer končíme u housky s něčím.. No koukám, že to není jenom náš problém...
16. únor 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve třech utratíme za jídlo mesíčne tak 7-8 tisic a to teda nepočítam kdyz se jde na veču nebo "sváču",kávu..... a podobné veci :slight_smile:
16. únor 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@pmelani
@zezizu
@hasky24
@eficenka
@laloona
@ladie
@klaire22
@marinka
@brusinka.pusinka Děkuji moc holky za odpověd :grinning: Aspon se ted cítim mín provinile :grinning: Už se mi zdálo ,že přítele trápim hlady :slight_smile: Ale fakt ten kdo doma nepěstuje zeleninu a nemá výpomoc od rodiču těžko stěma 5000kč vyjde. A to tam taky počítam jen jídlo. To se nezdá jen pečivo a ovoce a zeleninu co v těhu musím vyjde docela dost. A my těhulky ještě musíme každý den maso :slight_smile: Myslím ,že by měl stát zavést nové sociálni dávky na jídlo :grinning: Pokud chcou až neumřeme hlady. Neumím si představit jak třeba maminka co je sama a žije jen z mateřské zaplatí nájem+jídlo a ještě oblečeni atd. Asi se těch chlapu musíme držet i když mě ten pěkně štve :sunglasses: :sunglasses: Na oběd dělám kuřeci řízek až se ten muj nají :grinning: A to z masa v akci ještě ,že mám ted čas taky sledovat akce. :grinning:
16. únor 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@dandelion my nakupujeme 1x týdně - větší nákup, přičemž 1-2x týdně se zastavím jen pro čerstvé pečivo :slight_smile:
16. únor 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dandelion Já mám na týden vyhrazeno 1250kč a na měsíc 5000kč a taky to jde tak tak . Vždy nějakou stovku přetáhnu hlavně v poslední den :grinning: Už jsem utratila 800kč a to mám do pondělka tak nevím nevím a lednička prázdna :grinning: A to jsem jen koupila dva nákupy za 300kč a jeden za 200kč u vietnamcu a to ani nevím co :grinning:
16. únor 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion já to taky nechápu. Každý den vařim,to je fakt,ale i tak prostě méně než deset tisíc nevydáme :frowning2: u nás je velký nákup tak za 3000 kč a to je tak 3x v měsíci.zbytek je pečivo a tak. Jíme hodně zeleiny, ovoce, masa a to je potom pálka
16. únor 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili1986 zrovna o víkend mi můj švára tvrdil, jak je nemožný utratit za jídlo 5tis, měsíčně - že on s mojí ségrou projí minimálně 6-7tis., a že nemá pocit, že by utráceli......tak se mě furt vyptával, co nakupuju, atd......Přiznám se, že maso nakupuji fakt to co je v akci....nejčastěji vepřové kostky - z toho se dá udělat omáčka, nebo i nějaká směs, pak když jsou v akci celá kuřata, tak si je rozporcuji - takže jedno kuře mám i na 3 obědy :slight_smile: manžel jelikož je zvyklý na polívky z domova, tak stejně uvařím vždy nějakou polívku - což není nic drahého a pak se doplácne druhým, takže je spokojený a snad mi nehladový :slight_smile:
16. únor 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My také nakupujeme 1x týdně chleba si většinou peči i housky:grinning: Díky za vynález domácí pekárny..... maso kupuji na farmě a vždy víc a dávám rozporcované do mražáku....u nás se uzeniny moc nenosí jen kvalitní šunka a i tu si občas uděláme doma u nás jedou pomazánky a starší dobrá jídla s minimem masa :grinning: o víkendu jsou mňamky s masem:grinning: hold pečeme skoro každej den buchtu nakrmit 17 letého hladovce dá zabrat:grinning: ale hodně se ušetří:grinning: zeleninu mám zamraženou ... vajíčka od kamošky za nízkou cenu:grinning:...... ovoce kupujeme momentálně jen citrusy a jinak máme domací jablíčka a hrušky :-d a kompoty z léta zavařené:grinning: Zeleninu jen papriky a rajské a fenykl či saláty kupujeme a to týdně ve velkém:grinning:
16. únor 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já mám taky vyzkoušeno, že se utratí míň, když se dělá jednou týdně velký nákup, a pak už se dokupuje jen to nutné (často je to jen pečivo), než když se dělají nákupy každý den. Vždycky si v pátek naplánuju, co budu vařit o víkendu a na začátku týdne, a všechno potřebné se na to nakoupí a pak středa, čtvrtek většinou improvizuju a vařím z toho, co je doma, nebo na to jen něco málo dokoupím.
16. únor 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@klaire22 a ten týdenní nákup je cca za kolik?
@lili1986 tak to máme docela podobně.. :slight_smile: ;)
@laloona hrůza, že zdravé potraviny jsou nejdražší.. :/ my máme právě problém většinou týden před výplatou, že už se jen odbýváme..
16. únor 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme rádi třeba hodně těstoviny........ale než abych kupovala drahé panzani, tak nakupuji v lidlu - teď se nevzpomenu na tu značku - ale mají zelený obal.....stojí tuším 13Kč a s kvalitou těstovin panzani se dají naprosto v pohodě srovnat.....nerozvaří se, nerozblemcají, jsou taky z kvalitní pšenice a cena min. 2x nižší........to samé s rýží - nekupuji Langris skoro za 30kč, ale z lídlu Parboleitku, stojí něco málo přes 10kč a taky se mi ještě nestalo, že bych ji měla rozvařenou, nebo tak něco...........brambory máme teda od rodičů, vajíčka taky......v létě i zeleninu - okurky, rajčata, pórek.............hodně věcí si buď zamrazím, nebo nasuším :slight_smile:
16. únor 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lili1986 No já se snažím přišetřit na jídle ale zatím marně :frowning2: :frowning2: malý je mlsný po tátovi :unamused: :unamused: a muž dost vybíravý :unamused: :unamused:
16. únor 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marinka to jsem asi potřebovala slyšet.. a za kolik je cca ten týdenní? taky kolem tis? nebo víc?
16. únor 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion no většinou jedu do dvou krámů a v každém nechám do té pětistovky - takže zhruba 1000kč na týden......a pak ty drobnosti (pečivo, atd) dají za celý měsíc ten další litr.......tak asi tak :slight_smile:
16. únor 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klaire22 Lídl závidím.. My máme Lídl poměrně z ruky a jsme bez auta.. takže u nás vede Penny.. :/
16. únor 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion i to Penny je docela dobrý......tam občas taky zabrousím a mám taky vždy pocit, že mám toho v košíku poměrně dost za slušný peníz............
16. únor 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion U nás je to skoro vždy do tisícovky ten týdenní nákup, přes tisícovku to bylo akorát tehdy, když jsme kupovali plínky (ty už nemáme), nebo třeba větší balení pracího prášku. Ale jinak je to do tisícovky, i když je v tom i nějaká drogérka..
16. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klaire22 Máme to úplně stejně jako vy, co se týká těch nákupů, i jídel, co jíme :slight_smile: Taky máme moc rádi těstoviny a rýži :slight_smile:
16. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marinka to jsem ráda......švára na mě fakt koukal jak na exota, jak to dokážu utratit tak "málo". Ale prostě je to i tom, že když potřebuji koupit třeba zakysanou smetanu - tak si zkrátka nevezmu tu nejražší, ale koukám právě na ty ceny.....někdo může říct, že jsem jak socka......ale na druhou stranu - právě ty ušetřený korunky na každé položce jídla dělají ty rozdíly pak v celkové částce. Nebo když je někde něco v akci - třeba 12% smetana, kterou taky často používám - a vím, že má dlouho trvanlivost - tak si nakoupím do zásoby třeba 3 a v pohodě s tím vyjdu do další "akce". Nebo když je v akci mléko - tak jich holt koupím víc, než abych kupovala každý týden mlíko o 6kč dražší na krabici.......jsou to sice drobný, ale v součtu to pak dělá tyhle rozdíly :slight_smile:
16. únor 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@laloona Tyjo, to máš na 5 lidí úplně v pohodě! My dáme za jídlo pro tři lidi skoro stejně a to nesníme moc, ale teď co malému vařím příkrmy, kupuji fakt jen kvalitní věci, sleduji složení a za kvalitku se holt platí :wink:. V pěti lidech desítka je úplnej luxus :slight_smile: :dizzy_face:. U nás zhruba 5000 měsíčně jen za výživu dítěte, ale v tom je i sunar, kaše, lékárenské věci, apod. Bez plín samozřejmě :slight_smile:.
16. únor 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hasky24 Asi to budeme muset jeden měsíc nechat na chlapech :grinning: a myslím ,že jim ta suma vydrží jen tak na 14dní :grinning: i ten muj je vybiravy ale tak až dáva na jídlo víc je to jednoduché :grinning: nebo až nakupuji levněji a dobře to je nemožné :sunglasses:
16. únor 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 19
Tvůj příspěvek