• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

28. listopadu 2016 
@kammka jj taky jsem to prave slysela ve Jste to co jite...a nemam prave jogurtovac,davala jsme to do perin :slight_smile: a mam prave teda strach to delat takhle malym detem....radsi sem prestala,protoze mam po tom takovej ze to vazne uz delat nemam :sweat_smile:
16. únor 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 no právě...je to škoda, že někomu pohaní jednu z mála možností, jak mít doma pravidelně opravdový jogurt z opravdového mléka.. :unamused:
16. únor 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeefffaaa já to dávala do peřin ještě s lahví horké vody, aby tam ta teplota byla ihned nastavená.. ono to dost chladne už když do toho namícháte ten jogurt a rozlejváte do skleniček..a když dám do peřiny tu lahev předem, tak je tam teplota nastavená dřív, než to tam dám..
16. únor 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky se přidám!!!
Já nejradej jezdím nakupovat sama. Pže jak jedu s manželem, tak to je samá namka do košíku, tudle kousek dobré šunky, dve čokoládky a tak! Když si vyrazím sama, tak koupím to podstatné, ale nekdy samozdřejmě i neco na zub!!! je fakt to, že je manža spokojený s každým jídlem! Ted co jsem doma, tak vařím ob den! Když má manžel odpolku tak dělám hodně polévky, má je rád a domácí zasytí! Dá si je s pečivem a pak vyrazí do rachoty! prostě druhé jídlo už do sebe nenarve!!! Jinak u nás tedy jednou tak za 10-14 vetší nákup vč. drogérii je kolem2500kč. A dost často nakoupím rohlíky a dám je do mrazáku, jelikož bydlíme na vsi a behat mezi babky jkaždý den jen pro pečivo se mi, ale nechce!!! Hodne nám dává moje mamina, takže kolikrát vařím jen 2x za týden! Ted co čekáme prcka, tak samozdřejmně dokupuji ješte maličkosti" (tudle v lékárně za mastičky800). Ale abych to shrnula, tak měsíčně za jídlo 5-6 tisíc! A to si pití deláme ze soda streamu!!! no ale k tomu když přičtu hypo10000, benzín kolem 2000a veškeré poplatky plyn, elektrika tak dalších plus 6000kč měsíčně. ted sice pobírám ješte mateřskou, ale jsem zvedavá, až budu brát od léta jen 7600kč :astonished:
Ale říkám si zvládli to jiní tak proč né my ne? Jo a to ješte máme psa halamu a ta sežere za 1100 měsíčne!!! Tak jsem se vám tady vykecala!!! :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pp82 2tis za benzin závidím.. my dáme strašně moc..máme dvě auta, sice teprve něco přes rok, ale už si to bez svý felicie nedovedu vůbec představit, na vsi, kde není nic a do školky tři kiláky po silnici..do lidlu 6km, jinak je ve vsi co je školka jednota, ale ta je drahá a zelenina ovoce děs, na ty ceny.. včera jsem koukala na banány, byly za 47Kč kg, hrůza...zelenina jen ve stánku, nechápu, že to tu paní uživí, má to hnusný, scvrklý rajský, oschlá mrkev, nechápu, že si to nepřebere, že si nedá tu práci..
ale ten pes.. to je darda teda.... my máme jezevčici, což se nedá srovnávat, ta sežere do 200,-, kuouju jí granule a když obírám vařené maso, tak dostane taky.. to víc lezou do peněz kočky, muž občas nadává.. já je teda fakt krmím hodně, ale jsou krásný veliký mazlíci...
16. únor 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pp82...nás pes prožere cca 1500...jenže ošiď tu němou tvář :slight_smile:
16. únor 2012 v 16:04  •  2 děti - čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kammka no ten benzín se taky zvedne neboj!!! manžel jezdí pravidelně do práce 10km, ale ob den se střídá s jednou slečnou a vozí další dve holky, takže mu jako přispívají! Ale až začnu já jezdit svým pravidelně, až bude malej na svete, tak se to zvedne sto pro!!! Jo no kočky máme taky tři, ale zaplat panu bohu, že sousedka dělá v jídelně a občas přinese pro ten náš kočičinec nejako maso, co jako zbyde!!! nijak vábné, ale kočky jsou venku, takže se jim to nasype do kastrolu a nazdar!§
to vís na vsi je to vždycky složitější, ale jak říká muj manžel jsme tady svým pánem a žádný soused z bytovky nám nemůže do ničeho kecat!!! 3kolka je u nás taky tři káláky a nebližší nákupní centrum je tak 13km(olympie+albert)
16. únor 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My asi hodně...nepočítám to,ale když jdeme na velký nákup kupuju věci do mražáku hodně.Několik druhů mas,knedlíky zeleninu a třeba nějaké plněné taštičky.....prostě at je z čeho vařit.Potom přílohy jako těstoviny,rýži,luštěniny atd.....pro salám a takové to na chleba chodím naproti do krámu obden...jinak pečivo taky zamražuju.U nás je prostě vždy něco z čeho se dá vařit.
16. únor 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pp82 my jsme tu "náplava" a lidi si tu některý vymejšlej, že zlatej panelák.. my jsem za exoty, chováme nějaká zvířata, muž má dva koně, máme prasata atd.. soused přes zahradu seká přes léto trávník 2x týdně a kolikrát se ptal,kdy jako budem sekat my, vždy se doví, že až bude počasí na sušení sena.. čumí jak ....taky máme zbytky z jídelny, ale masa tam moc nebejvá, to si vybírá pro svýho kavkazáka ředitelka.. ale když se jim občas nepovede hovězí ke koprovce a je toho kýbl, tak i naše zvířena se má... sotva pak choděj. :grinning: :grinning: jinak muž vozí zbytky hlavně pro prasata..
pokud jde o ježdění s miminkem..kam bys jezdila prosimtě...horší to bude, až budeš muset zas do práce.. to je člověk rád za každou minutu..a litry benzinu tečou proudem..
16. únor 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak o cenách benzinu, u nás nafty vůbec nemluvim, a k tomu ještě placené parkoviště, měsíčně nás ta naše kráva velká stojí 4-5 tis jen to fikne :frowning2:
16. únor 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my mame s manzou dohromady na mesic asi 26 500,jak kdy nema vyplatu kazdy mesic stejnou...do auta dame taky jelikoz kazdy den jezdi autem do prace 3tis benzin+splacime auto 2800kc,3300 davame nasim jelikoz bydlime v jednom baraku oni dole my nahore,pak za to jidlo tak tech 8 500,a uz nevim co tam vsechno mame ale bezne se manzovi odecita 10500kc na poplatky,splatky a nasim na ucet,plus jidlo,pak jeste tisicovku davam kazdy mesic stranou kdybysme nahodou neco potrebovalo nebo se neco podelali a 400kc si davam stranou na placeni vody,mame studnu,ale ted se nam rozbila takze jsme asi 5 mesicu jeli na mestskou tak at to pak mame z ceho zaplatit,no a ted budou dane-popelnice,z baraku,stocny...takze mazec!!!a psa mame taky,prazskyho krysarika a tomu tak dvakrat zua mesic koupim granule a obcas mu dam neco z toho co mame k obedu,treba hustsi polivku nebo maso,ryzi
16. únor 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky hodne sporime mesicne nam to vyjde na 2tis
16. únor 2012 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyz to tak spocitam, tak v prumeru dame za jidlo 300 czk denne. Vubec si nevyskakujeme, kupuju jidlo v akcich, sladkosti ani podobne nezdrave veci skoro vubec nekupujeme a stejne je to tolik. :confounded:
16. únor 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím tak u nás se za jídlo uvalí tak 6 tis ve 3 + 1200,- za granule pro psy. Samozřejmě na psech bych mohla ušetřit a kupovat granule za 200,-. Ale takový šrot bych jim nedala zaslouží si kvalitní jídlo - jednou jsme si je pořidili tak je musíme živit kvalitně. Ono je šetřit a šetřit.
16. únor 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@pincola No ještě ,že žiju v centru Prahy :grinning: Všechny obchody mám pár zastavek metrem nebo tramvají :grinning: BILLA je docela drsná na ovoce a zeleninu asi nejdrahší :grinning: Jinak u mě vítězi asi ten interspat. Kdysi bylo jako jednička tesco ,ale to taky pořádně zdrahlo jen třeba je tesco dobré na své výrobky hermelín za 15kč a je fakt skvělý a interspar ma zase svůj camember za 15kč. Jinak fakt zkouším podle letáku jak se dá :grinning: :grinning: . Ale asi mam fakt tu výhodu ,že si musím vybrat být závisla na BILLE tak se vztekám :grinning: Do toho Marku se podivám vlastně tam jsou anglické výrobky tak to tam určitě bude :sunglasses: Strouhana je super na to ,že toho je zase víc. i když se ustrouháš k smrti.Jak já nesnášim strouhat na bramboráky :grinning:
16. únor 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pp82 :grinning: My máme bulteriera a čivavu :grinning: Bulterier sni za měsíc 14kg granuli za 1000kč a čivava asi 3kg granulí taky za 1000kč :grinning: nebo je citlivá na žaludek :grinning: Tak čivava toho proji více :grinning: Já už se taky děsím až budu mít jen mateřskou :grinning: Jak říkam neumím si představit maminku co je sama má jen mateřskou a musí vše poplatit. Asi bych chodila v pytli a jedla z kontekneru :grinning: Jinak ty všechny poplatky co plátite to je síla:slight_smile: To jsem ráda ,že ušetříme za tu hypoteku
16. únor 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@samson Moje řeč pak je rozdíl jestli ten pes žije 15let nebo jen 8 :slight_smile: Pokud bych chtěla granule za 200kč krmím je rohlíkama :grinning: Taky jim kupuji drahší granule.
16. únor 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili1986 podle mě je to málo....my jsme teda 3 ale těch 8 tis dáme...teď máme skromnější měsíc, možná to dá něco přes 5 tis, ale teda děs...snad už takovej měsíc nezažiju, to se musíme hodně uskrovňovat
16. únor 2012 v 17:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teda musím říct, že tu nemáme rodiče, takže pomoc žádná, jak to někde bývá
16. únor 2012 v 17:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili1986 na bramboráky můžeš strouhat v robotu. jen si musíš dát pozor, abys to vypla před tím, než z toho umeleš kaši :slight_smile:
16. únor 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsem zatím dva a půl :slight_smile: a projíme tak 5000 měsíčně, :slight_smile: jednou týdně většinou jezdím na větší nákup a pak během týdne dokupuju co je potřeba. Jsem teď doma, takže vařím tak obden, ale přijde mi, že utratím míň jak když sem chodila na obědy! A super je, že třeba brambory, cibuli, česnek a přes léto zeleninu dostáváme!
16. únor 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@weri1 :grinning:Je to děs těch 8tisíc bych brala jako ideálni příjem bez toho se omezovat a počitat v nákupním košíku každou korunu :grinning: Do pondělka mám taky jen už 300kč na tento týden tak bude asi jen zalnačka s chlebem :grinning:
16. únor 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lili1986 jako je nějak draho...když vidíš kolik stojí máslo ,zelenina, maso atd....tak prostě obdivuji ty, kteří se vejdou do těch 5 tis.....ale musí se fakt zohlednit to, jestli pomáhají rodiče, jak to tu někdo psal
16. únor 2012 v 17:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 no podle mě vejít se do 5000, když toho spoustu máš ze zahrady nebo odněkud dostaneš není žádný úmění. Možná jsem to přehlídla, ale nevšimla jsem si, že by tu napsal někdo, kdo vyjde s 5000 na jídlo a na rodinu (2 dospělí + min. 1 dítě) a musí si koupit celoročně vše od A do Z.


jinak abych konečně přispěla k otázce diskuse :slight_smile: jsme 2 dospělí + dítě a utratíme za jídlo odhadem 8 tisíc. Výdaje si nepíšeme. Jíme hodně luštěnin, ale z těch 8000 utratí 1000 muž za obědy (chodí jen někdy, za plnou cenu) a kupujeme bezlepkové potraviny (mouka, chleba, sušenky), což je oproti normálním potravinám darda.
16. únor 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@weri1 a jakou pomoc rodicu mas na mysli??
16. únor 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeefffaaa jakou? tak bratr bydlí ve městě kde rodiče a pomáhají mu...dají mu vajíčka, mouku, olej atd. jde k nim na oběd, to je velká pomoc
16. únor 2012 v 18:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to taky tak 7- 8 tisíc, ale is drogerkou a žrádlem pro hafana
16. únor 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás se ´´prožere´´ sedmička i když dostávám maso a vejce :grinning: :grinning: :grinning: :unamused: :zipper_mouth: :fearful: :confused: :cry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@weri1 to jo...my mame hospodarstvi s rodicema,takze se na tomhle podilime,my navic delame cesnek na prodej...uz se prave tesim az bude,budou zas penize navic
16. únor 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojky, tak my když jsme byli jen dva, tak jsme bydleli u manželových rodičů, každý chodil do práce, asi 2x týdně (po-pá) jsem navařila, o víkendu jsem vařila z 99% v sobotu i neděli a zbytek týdne - buď byl studený oběd (salát, chleba, cokoliv) nebo jsme si jednou dvakrát zašli v poledne na oběd. Večer jsem vařívala rychlovečeře - buď studený jako pečivo s něčím anebo nějakou teplou ne moc těžkou rychlovku. Navím jsem měla stravenky dost vysoké hodnoty a za ty jsme z 90% nakoupili potraviny, maso, větší nákupy. Když ještě přidám to, že bydlení s rodiči opravdu mělo své plus (maminka upekla a půlku nám dala, pozvala nás na to a na to, když něco nebylo, bylo se na koho obátit), tak jsme za ten měsíc opravdu moc neutratili. Navíc jsme bydleli na dědině a tam si člověk nemohl říct: Teď mi došlo máslo, zajdu si ho koupit. No a suma sumárum, jestli jsme utratili 3,5 nebo MAX 4tis. tak to bylo moc.
Teď už jsme tři a bydlíme sami, sice ve městě, kde i moji rodiče, ale jsme samostatná jednotka. :slight_smile: Nechodím už do zaměstnání, nemá stravenky, vařím skoro každý den, manžel si pak druhý den bere sebou jídlo do práce. Malý je zatím jen na mlíčku od maminky, takže zatím utratíme asi 6,5 nebo 7 tis. za měsíc. Sice jsem měla vlastní domácnost i v předchozím bydlišti, ale teď je to jiné a když něco chybí (což se stává málo, ale stává), tak skočím do Alberta, Lídlu, Tesca - kamkoliv. Máme to 5 min pěšky do každého a má to tu výhodu, že si tam můžu zajít, i když si vzpomenu v neděli večer a ještě si donesu teplé pečivo! Takový je to luxus! :grinning: Ne přeháním, ale každý luxus něco stojí. Když jsme bydleli na dědině, člověk byl skromnější a stačil mu rohlík s máslem, teď ve městě jsme rozmlsaní, chodím 5x týdně do obchodu, často koupím i to co nepotřebuju a rozpočet pak roste a roste. Přesto se snažím krotit a ani ne z důvodu finančního, ale abychom se za chvíli nekutáleli jako kuličky. :grinning:
16. únor 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek