Lze uzavřít pojistku/spoření bez souhlasu zák. zástupců?

carllin
24. kvě 2016

Před časem jsme řešili v rodině podvod s pojistkou (jeden člen rodiny uzavřel po krádeži dokladů smlouvu za jiného člena jeho jménem). Teď čekáme miminko a já se obávám, že se tentokrát bude "obětí" moje dítě. Nepřeji si, aby kromě mě a manžela někdo něco uzavíral. Jak se můžu bránit? Stačí k uzavření smlouvy jen datum narození nebo je potřeba celé rodné číslo? Vyžaduje se podpis zákonného zástupce? Případně můžu žádat zrušení smlouvy když ji za mé dítě uzavře někdo jiný? Díky.

lv
24. kvě 2016

no, když někdo uzavře pojistku, úrazovou, životní na tvé dítě, může být pojistníkem = tím, co tu pojistku platí klidně úplně někdo jiný /třeba když babička chce toto uzavřít dítěti/..
A o co jde? když to nebude platit, půjdou po něm, ne po dítěti..a pokud by to bylo se spořením, do dospělého věku, to už musí jít dítě, se svou občankou..
Podvod - žádný mě nenapadá, úraz fingovat nemůžou, tam jsou potřeba záznamy lékaře..

tulikiss
24. kvě 2016

@lv myslim ze tim podvodem mysli to ze za zady uzavrou ruzne pojistky a za to inkasuji provizi

iveta93
24. kvě 2016

Zašla bych za nějákým právníkem, který Vám odborně a aktuálně poradí co podniknout za kroky aby jste tomuto předešli. A jestli se jde nějkák "bránit".

lv
24. kvě 2016

@tulikiss aha, provize.. to mě nenapadlo.