Používáme cookies. Více informací zde. OK

OSVČ, hypotéku nám nechtějí dát

verunatom
11. lis 2015
Chceme hypotéku manžel příjem 23 tis ale já danove na nule tudíž nic ale s hypo je to horší nechtejí nam půjčit že nedosáhneme příjmem.............řešil někdo něco podobného
anakolut
11. lis 2015
To je těžké, dělala jsem v bance hypotéky a pokud máte takhle slušně řečeno optimalizované daňové přiznání, tak prostě s klasickou hypotékou nemůžete počítat. Další daňové přiznání prostě udělejte reálné, nic jiného se asi poradit nedá.
V minulosti fungovaly i hypotéky bez prokazování příjmů, a to i běžných bank, např. to mívala Komerční banka, jestli je to ještě i dnes, to netuším. Místo příjmů se psalo čestné prohlášení, že moje příjmy jsou... konkrétní částka. hypotéka bez příjmů měla o 1% vyšší úrok než hypotéka s příjmy a navíc se nedala poskytnout na 100% ale pouze na 75%, ale ony se dnes 100% hypotéky stejně asi dělají už jen výjimečně. Zkuste se poptat v bankách, nebo ještě lépe oslovte kvalitního finančního poradce.
luj_89
11. lis 2015
Pracovala jsem v KB a hypotéky tam opravdu můžu doporučit. KB ,,umí" i 100% hypotéky a ještě před 4 měsíci, kdy jsem tam skončila se dělaly ,,bezpříjmové" hypotéky. Tam je samozřejmě vyšší úrok (nedá se říct o kolik procentních bodů víc než u klasický hypotéky, to má každý klient jinak). Ještě je dobrá UniCredit na hypotéky..
Pokud má manžel takhle krásný příjem, zkusila bych se zeptat, jestli to bude stačit (příjmy a výdaje se počítají za domácnost) taky se dá do hypotéky přidat další spolužadatel, který vám příjmově pomůže do žádosti (a třeba po roce, kdy budeš mít daňovko s nějakým příjmem se dá tenhle spolužadatel odmazat). Těch kouzel s hypotékama je hodně, pokud není závažný problém v registru, většinou je možnost jak to vyřešit 🙂.
Jinak taky můžu doporučit finančního poradce - vyberete spolu banku a povede vás celým tím kolotočem kolem hypošky, což je někdy dost náročný 😃.
verunatom
autor
11. lis 2015
děkuji no 100ˇprocent nám dát nechtějí a 85 proc je docela taky složite uz jsme byli v komerčce v hypoteční a tam nedosáhneme ani na pozemek 700 tis. v česke spořitelne dosáhneme alespoň na pozemek. člověk je bez dluhu ale jak jsme manžele máme díte další na cestě tak manžel nas vlastně všechny živý.nevím jak to jinak vyřešit .-(
anakolut
11. lis 2015
Zkuste toho finančního poradce a poptat tu hypotéku bez příjmů, případně spolužadatele.
luj_89
11. lis 2015
@verunatom Ona je taky otázka jestli za takovéhle situace jít do hypotéky. Já to pochopila tak, že jen dańovko je optimalizovaný.. Ale pokud nemáte ani reálně skoro žádný příjem, počkala bych s hypotékou.
verunatom
autor
11. lis 2015
reálně máme ale nemáme to doložné.většinou každy osvč nepřizná daně.....
berenika39
12. lis 2015
Oba OSVČ, hypo jsme si brali bez doložení příjmů a je to. Dali.
verunatom
autor
12. lis 2015
a u které banky? to je ale as ranec urok ne@berenika39
anakolut
13. lis 2015
@verunatom Tak co jste ušetřila na daních, tak teď vrazíte do úroků. To si prostě moc nevyberete.
blanka.k
13. lis 2015
@verunatom Na jaře mi říkala fin.poradkyně , že existují půjčky pro OSVČ, kde se koukají na reálné příjmy a ne na to, co se daní.... že je jim jasné, že např.překladatel, který si vydělá 50.000 měsíčně opravdu nemá náklady 30.000 :-N že koukají na obor činnosti a mají tabulky, jak se ty náklady cca pohybují a počítají to dle toho (protože je jim jasné, že skutečnost je jiná než v daň.přiznání - kdo by si legálně neodečetl 60% nebo i 80% i když skoro žádné třeba nemá, že...)
juliemedvedova
13. lis 2015
@verunatom tak do obratu milion ročně(cca80 tisíc měsíčně OSVČ stejně žádné daně neplatí, respektive to vychází zhruba ve stejné výši jako sleva na poplatníka, takže nepřiznávat příjmy pod tenhle obrat je nesmysl. A pochybuju, že manžel má náklady 57 tisíc, to by byl sebevrah.
optima
13. lis 2015
Hypotéky bez doložení příjmů jsou omezeny výší LTV max 60%. 😞 Řešením by mohlo být zvolit banku která počítá příjem z obratu (ř. 101) a ne ze základu daně.
verunatom
autor
13. lis 2015
spíš jde o to že čím víc přiznám tím víc se zvedá zdravotní
hapovab
13. lis 2015
Manzel je osvc,dan mu vychazi 0,ja mela prijen 22 tisic a hypo nam bez problemu dali.
luj_89
13. lis 2015
@verunatom ,,člověk je bez dluhu ale jak jsme manžele máme díte další na cestě tak manžel nas vlastně všechny živý." ,,reálně máme ale nemáme to doložné." Tak jsem z toho jelen jestli ty příjmy máte nebo ne 😃. Každopádně bych se prvně zamyslela nad tím, jestli do hypošky jít v tuto chvíli a pokud ano, řešila bych to ve vaší ne úplně jednoduchý záležitosti s fin. poradcem.
luj_89
13. lis 2015
@blanka.k a je to tak i u hypoték? To jsem ani neslyšela... Nechápu z čeho zjišťujou ty příjmy..
verunatom
autor
14. lis 2015
práve ze manzel pracuje příjem má a právě ze podle banky nás živý když ja príjem nemám dolezeny jsem osvč vydělávám ale nikde to není dolezené že ty peníze mám! proto je problem v hypotéce.@luj_89
blanka.k
16. lis 2015
@luj_89 z daň. přiznání 😉 tam je uvedený příjem před odpočtem výdajů, tak některé banky berou tento "hrubý zisk" (se mi nechce koukat do přiznání, jak se ta kolonka přesně jmenuje) a upraví si ho dle sebe. Pokud člověk není zemědělec, tak je jim jasné, že prostě ty náklady má mnohem nižší než stanovuje paušál (pokud teda člověk nejede na skutečné náklady, to je pak holt daň za to, že si tam dá vše možné, aby měl co nejnižší daň :-N )
evulina77
16. lis 2015
@verunatom no nechci rejpat, ale ty se prostě vezeš na systému, který platí ostatní, z tvého pohledu určitě "blbečci", ti kteří platí daně, tak jak mají. No a pak se divíš, že vás systém považuje za chudé, za ty kteří nemají na splátku hypotéky. Mě to prostě štve, za mě jsou takový "podnikatelé" koule u nohy našeho státu. Prostě ber to tak, něco za něco - neprokážeš, nezaplatíš, nedostaneš. Počítám, že se do mě všichni podobně podnikající a jejich soukmenovci pustí, ale nemůžu si pomoci :-N
verunatom
autor
16. lis 2015
@evulina77 jojo dělá to tak každy malý podnikatel už to podnikání je drahy nájem soci.a zdravotní náklady,dovolená ,nemocenska atd není to jednoduché.. ale to už jsme zase někde jinde.
nutricnihodnota
5. led 2016
@verunatom To je ale hodně drzý tvrzení! Když lžou všichni, tak co by jsme nelhali my, že!? Já jsem taky několik let podnikala, ale nikdy bych nebyla tak voprsklá, abych lhala a podváděla. Takže si ty trapný kecy, že "to přeci dělaj všichni" strč tam, kam slunce nesvítí 8-(
espada
11. črc 2016
@verunatom Hele tak to máš smůlu. Já jsem OSVČ a přiznávám každou korunu. Lidi jako vy ve finále odrbávají ostatní. Je to normální podvod. Tak všechno přiznejte a hypo Vám dají. Takové podnikatele nakopat...
espada
11. črc 2016
@nutricnihodnota Přesně!
pavelo
5. srp 2016
@espada Tak to s tebou nesouhlasím. Ten, kdo všechny odrbává, jsou politici, kteří ty peníze rozhazují. Podnikatelé, kteří své daně (DPFO) optimalizují prostě jen brání své podnikání v prostředí extrémního zdanění a přerozdělovaní (máme tu socializmus s lidskou tváří). Pokud by estébák Babiš "přitvrdil", jen pošle další lidi na pracák a více na svoje podnikání (mnohem více si z naše vezme formou dotací než zaplatí) nevybere. A hlavně, i tito podnikatelé odvádí na DPH a spotřebních daních nemalé peníze. Čím dříve tento prohnilý socialistický systém padne, tím lépe pro všechny. Ovečky za koblihu nebo buřta volí to, co je pro ně špatné, ale myslí si, že je to skvělá volba.
espada
6. srp 2016
@pavelo Nebudu s tebou vést politickou a systémovou debatu, na to tady není prostor. Každopádně to není žádná optimalizace, ale protizákonný postup. Tečka! A abychom se vrátili k tématu. Ve finále, ať si zakladatelka dělá, co chce (i když s tím nesouhlasím), pak ale nedostane hypotéku ... to je vše. Více k tomu nebudu přispívat, pač se nechci rozčilovat.
hlakat
6. srp 2016
@verunatom u nás to nebylo složitý ohledně OSVČ, ale manžel pracuje v zahraničí a nikdy bych neřekla, že to pro banky bude tak velký problém. Šikovný známý nám vyjednal 100procentní hypo za zajímavý úrok. Pokud budete potřebovat, mohu Vám předat kontakt. Držím palce!
pavelo
6. srp 2016
@espada Každopádně jsou bankovní ústavy, které dokáží pracovat i s optimalizovanými daňovkami, jen je potřeba vědět, kam jít 🙂 @verunatom
pavelo
6. srp 2016
@hlakat Práce v zahraničí je pro banky složitější ke zpracování, proto to může trvat déle. Navíc je zde nepoměrně vyšší objem podvodů. To ovšem neznamená, že si nelze vzít i vysokou hypotéku, můžu se zeptat, u kterého ústavu jste uspěla?
hlakat
6. srp 2016
Hypocentrum Modré pyramidy. Je pravda, že se řešilo, kde manžel žije většinu roku, kde odvádí daně a tak. Ono to ani tak dlouho nebylo. Do dvou měsíců jsme ji měli, ale nejdřív chtěli formuláře v angličtině, pak v němčině... přišlo mi, že nevědí, co chtějí 🙂
hlakat
6. srp 2016

Sem začni psát odpověď...

Odešli