Partner bez práce aneb dopady finanční krize

momin
24. lis 2009

Zdravim,tak snad nejsem sama kdo ma tenhle problem.. Je to siiilene tezke,ale musime nejspis vydrzet.. porad tak spatne byt nemuze ne?! 😕 ☹

sayast
24. lis 2009

momi,mm byl bez prace 4. mesice a musim rict ze to bylo kruty 😒 . vzpamatovavame se z toho financne jeste ted (uz je 3. mesice zamestnany) a asi jeste nejakej mesic budem,jde to pomalu, do toho Vanoce. a ze jsme se diky tomu ocitli na hranici rozvodu,ani nemluvim 😔
snad budete mit vic stesti. drzim palce

momin
autor
24. lis 2009

Muj pritel je ted bez prace treti mesic... Vanoce nejspis nebudeme mit skoro zadne... ☹ jeste ze je Danielek tak malicky a nebude z toho mit moc rozum... 😔 Zabalim mu pod stromek nejake malickosti..trhani papiru stejne bude nejvetsi zabava... 😵

sayast
24. lis 2009

u nas budou taky jen malickosti 🙂. jeste ze jsou opravdu tak maly 🙂

martek
24. lis 2009

muj manzel byl bez prace sedm mesicu 😅
nastesti je fakt sikovnej, tak sem to vubec nepocitila. ted je od 1.11. v praci 😵
holky, dulezity je vydrzet 😉

beruska2x
24. lis 2009

no holky ja myslim ze lip bude, tady kolem nas co fabriky lidi propoustely tak je zese nabiraji zpet, asi ne tolik co pred tim ale pozvednuti je urcite 😉

drzim palce, o jedny vanoce v zivote tolik nejde.. tech jeste bude 😉

kalu
25. lis 2009

Přesně tak, holky, Vánoce nejsou o "drahosti" dárků, ale hlavně o atmosféře,lásce...

momin
autor
25. lis 2009

To samozrejme vim 😉 jenom sem si to predstavovala trosku jinak....

sayast
25. lis 2009

tak me o Vanoce nejde 🙂. kdyz se clovek uskromni,tak se zvladne vsechno 🙂
nam se to podepsalo na vztahu...a to je horsi 😔

beruska2x
25. lis 2009

sayast a nemyslis ze kdyz uz dela tak se mu zvedne sebevedomi, prestane mit depky jak je neschopnej a nebude mit takovej starch o rodinu, tak se to uklidni???

mate naaadhrnou holcicku, prece neni hloupej 😉 chce to cas ale kdyz jste to zvladli tak ted by to bylo uz skoda a zbytecne ne? 😉

momin
autor
25. lis 2009

No a taky se bojim aby to u nas nedopadlo podobne.. pritel si pripada zbytecny.. neschopny zajistit rodinu... Snazim se ho uklidnovat ale nekdy se mi zda ze ho tim jeste vice nastvu...

sayast
25. lis 2009

beru,dik 🙂
ted kdyz je v praci, tak uz je to lepsi. nam nejvic uskodilo to, ze jsme spolu byli 4 mesice v kuse, 24 hodin denne,7 dni v tydnu... fakt porad. no a pak jsme si nutne zacali lezt na nervy. manza je navic dost zarlivy 😝 , takze nejak moc neexistovalo ze bych si sla kocarkovat s kamaradkou. bylo leto, chodili jsme spolu.
nejhorsi bylo,ze jestli jsem ocekavala nejakou pomoc kdyz je doma,tak jsem dost narazila.

vitty
25. lis 2009

Holky vydržtě, bohaté Vánoce nejsou důležité, ale důležité je to, abyste to ustáli. Ono se to lehce radí, ale asi bych se snažila manžela podpořit, ikdyž bych se vnitřně asi zbláznila. Co třeba rodiče, nepomůžou?
Já bych o svou práci přijít nechtěla, to bych hodně obrečela a možná bych se chvala hůř než chlap
😅

sayast
25. lis 2009

ja ho celou dobu podporovala. ani jednou jsem mu nic nevycetla. naopak. moje mamka nam pomaha platit hypoteku, tchyne nema z ceho pomahat.
rikam, penize je minimum. kdyz lidi chteji, da se vyzit z mala. napr. perfektne jsem usetrila ze jsem misto jednorazovek davala latkovky. klasicky obyc ctvercovky,co se davalo kdyz ja jsem byla mimco.
a co se tyce Vanoc, i kdyby tech penez bylo vic, stejne by nebyli o moc bohatsi 🙂. mala z toho jeste rozum nema a i kdyby mela,nechci aby si zvykala na velky darky nebo mela prehrackovano a pak nevedela kterou protoze jich ma tolik...

momin
autor
25. lis 2009

Neco pravdy na tom bude.... Nam ted taky pomaha moje mamka. S pritelovou rodinou pocitat nemuzeme... 😒

jana.sun
25. lis 2009

Momin, držte se .... nenašla by se ani nijaká brigáda? třeba i v nějakém hypermarketu přes noc - ale to je jen asi v Praze a v Brně, že 🙄 nemám moc přehled popravdě ☹
každopádně, jestli má snahu si práci hledat, tak ho určo podpoř. a pokud není tak žárlivý jako manža od Sayast, tak se pokuste nebý spolu těch 24 hod denně - to fakt asi vztahu spíš škodí - at si občas on někam vyrazí a občas ty a on bude hlídat - třeba jen na návštěvu ke kámošce - na kavárny a tak určo nejsou prachy - ale prostě, abyste neměli ponorku 😔 😔 😔

sayast
25. lis 2009

jani, u nas je to tak ze on muze,ale kdyz chci jit ja, tak je problem. samozrejme rika ze muzu,ale jakym stylem... no, stejne kojim a mam zavislaka,tak mam smulu...

jana.sun
25. lis 2009

no, Sayast, to je teda pěknej citovej vyděrač, ne??? a jdeš někam i přes ten ton a nebo to raději vzdáš? asi kvůli kojo vzdáš, že 😔 snad u vás bude lépe, když už má manžel práci, taky mu to třeba zvedne sebevědomí a trochu v tom žárlení povolí (?) 😉

sayast
25. lis 2009

prosim te,se mu zdaji sny ze mu zahybam, rano se probudi a fakt je na me nastvanej a veri tomu 😅

nechodim nikam,byla jsem teda jednou bez julky,pak asi 10x i s julkou-ale to neni ono. vse jen pres den. juli je hrozne zavisla a prso chce snad cim dal vic 😝

spagatice
25. lis 2009

Holky a co si prohodil s manželem roli? Myslím tím nechat ho doma na mateřské a jít do práce 😉

sayast
25. lis 2009

ja to nabizela. vzhledem ke kojeni nemuzu.
to bych pak juli ale nevidela vubec 😒

momin
autor
26. lis 2009

No ja bych to brala hned kdybych mela praci.. ☹ Vlastne nebrala,pritel je dost nervozni asi bych se ho bala nechat s maly tak dluho samotneho....