Patří PPM z prosince 2014 vyplacená v lednu 2015 do příjmu?

aneetkka1
28. bře 2016

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda patří dávka PPM z prosince 2014 vyplacená v lednu 2015 do příjmu roku 2015, či nikoliv a započítává se zpětně do roku 2014? PPM mi začala 8.12.2014, vyplatili mi ji na účet 19.ledna 2015.
Manžel by si rád dal do daní slevu na manželku, tak nevíme, zda nám to vyjde.
Dále bych se ráda zeptala, zda zasílá OSSZ nebo ČSSZ nějaké potvrzení k nároku na PPM - jako přílohu do daní. Žádné potvrzení od PPM doma nemám. Děkuji za odpovědi.

cilkat
30. bře 2016

Pokud vím, do daní se započítává pouze zdanitelný příjem, což ppm není, ne? (vím, že není rodičovská zdanitelná). Do čeho se započítává i je "celkový čistý příjem domácnosti" (ovlivňující třeba porodné).
A potrvrzení o rodičovské mi přišlo... nějak dodatečně poštou... jelikož mateřskou vyplácí zaměstnavatel, rodičovskou sociálka, předpokládám, že se ptáš na tu.
(Jinými slovy myslím, že do kterého roku patří, nemusíte k daním řešit.)

banitram
31. bře 2016

Takže pokud se týká slevy na manželku v daních - PPM se dopříjmu manželky počítá, nepočítá se jen rodičovská. U termínu vyplacení jsem si nebyla jistá, ale mělo by to být v příjmech za rok 2015 ... nahlédněte na odkaz http://www.aperio.cz/poradna/21951