Pojištění matka+dítě

jajyna
10. kvě 2019

Dobrý den,
sice už je to ohldně pojištění více diskuzí,ale chtěla bych to obnovit na aktualnější z tohoto roku,kdo si třeba nově ted zakládal nebo upravoval pojištění.
Jde mi o životní pojištění nejlepe na jednu smlouvu pro matku a dítě.Procházím pojištovny,ale ráda bych uvítala i nějaké tipy od Vas,kde jste spokojeni z Vaší pojistkou.Případně co ještě připojistit atd.
Díky

julielim
10. kvě 2019

mám s dcerou kooperativu a jsem naprosto spokojená. Letos jsme jen upravovali, o něco nám zvýšili plnění a snížili částku kterou platíme. před 2 roky v lednu si dcera opařila ruku, zůstal na ní jen nepatrný flek a přesto jsme od pojišťovny dostali pěknou částku (už si nepamatuju kolik) a navíc nám peníze poslali snad asi do týdne od zaslání lékařských zpráv.

krasna_neznama86
10. kvě 2019

Mam od Flexi Cesky sporitelny... Uzavirala jsem ji nekdy v loni, svou mam dlouho, jen jsem k sobe pripojistila syna.

belair
10. kvě 2019

Máme NN, jsou jedni z těch dražších, ale jejich pojistný podmínky máj nejméně výluk a háčků.

merope
10. kvě 2019

Možná bych se neptala, kde se pojistit, ale co pojistit - jak tu zmiňuje @julielim, tak přesně to, že když si někdo opaří ruku, dostane peníze, to je sice hezké, ale je to zbytečné vyhazování peněz z rozpočtu (přirovnala bych to ke koupi losu).

Takže co je potřeba primárně je si sednout a zamyslet se, co přesně (jaké situace) by byly v rodině kritické a kolik by bylo potřeba na jejich pokrytí resp. jak jinak je pokrýt. Typický příklad:

- drobný úraz, kde nebude ani PN - nezapůsobí na finance rodiny vůbec, není potřeba pojištění
- větší úraz, PN měsíc - nejlevnější je mít na tyto situace finanční rezervu
- velký úraz, trvalé následky, potřeba rekonstrukce bytu - pojištění trvalých následků úrazu s progresí, s co nejvyššími procenty od jakých následků to je (protože to je levnější - a 10.000 většinou opravdu nic moc neřeší, je potřeba statisíce, pokud je průšvih)
- invalidita živitele rodiny - kritické (vhodné probrat, jak moc a jak je kritická třeba invalidita 1. stupně)
- invalidita dítěte - tzn. neschopnost vydělávat nikdy - bohužel nelze pojstit, řeší se pojištěním vážných chorob
- úmrtí živitele rodiny - vhodné započítat i sirotčí důchody a jaké jsou pak možnosti

Typicky nejkritičtější je ta invalidita a úrazy kolem 75% (protože tam je i nižší pojistné, větší problémy s různými sociálními dávkami a přitom velká potřeba). Na kupu drobností je lepší mít finanční rezervu a neplatit zbytečně pojišťovnu (ač pojišťovák to rád doporučí - má z toho vyšší provizi).

julielim
11. kvě 2019

@merope Tak my máme na takovéhle drobnosti pojištěné jen dítě, mě jen na vážnější věci. Ale vzhledem k tomu, že dítě je od malička tele, tak se to prostě hodí. Neplatíme tolik (za obě platíme asi 700 což platí chlap za pojistku jen pro sebe) a u dítěte dostaneme peníze vlastně i za bouli na hlavě. Samozřejmě tam pak máme dobře pojištěné i trvalé následky, invaliditu atd.

merope
11. kvě 2019

@julielim Tak takhle - klíčové je mít pojištěné to hlavní. Cokoli navíc je asi na úrovni "koupit si los" - pokud to lidi baví a nevysává to rodinný rozpočet, tak proč ne 🙂.