Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přeúvěrovat úvěr u Lišky?

lani1
5. únor 2018

Mate nekdo zkusenost,jestli jde preuverovat uver u lisky?meli jsme ho na koupi pozemku plus dodelani detailu v novostavbe. predpokladam,ze tam je problem s preklenovakem?diky

swetlusska
6. únor 2018

mám zkušenost s refinancováním překlenováku, přešli jsme ale od KB jinam. Překlenovací úvěr je šíleně nevýhodný, vůbec to neumořuje tvůj dluh, naopak dluh je pořád stejný, dokonce časem i vyšší. Jediné co splácíte jsou jen úroky. Takže pokud to jde, z překlenovacího úvěru se vyvázat hned. Klidně i před koncem fixace.

martulka6188
6. únor 2018

To, ze je preklenovaci úvěr nevyhodny, neni, resp. nemusi byt tak docela pravda. Je pravda, ze mesicni splatka uveru umori presne urok, ktery nabehne za mesic, ale soucasne clovek musi provadet vklady na sporici ucet, ktery se po nasporeni dohodnute castky zuctuje s dluhem z uveru a razem je jistina o tuto vetsinou nemalou castku mensi. Dale se potom jiz uroci a splaci "klasicky".
Celkove to tedy pravdepodobne bude vychazet plus minus stejne jako klasicky hypotecni uver, samozrejme zalezi na konkretnich podminkach toho ktereho produktu.
@swetlusska

swetlusska
7. únor 2018

Jenže ty úroky, co platíš po celou dobu než to "stavební spoření" naspoříš a použiješ na úmor, se Úroky se počítají z té základní půjčené jistiny, ta se totiž vůbec neumořuje, klidně i těch cca 10 let fixace. A dokonce i vzrůstá!!Pořádně jsme se tím probrali a spočítali, že na úrocích jsme vyhodili neskutečně moc peněz, ale jistina (dluh bance) zůstal pořád stejně vysoký! Přesto, že v bance měli tu drzost mi tvrdit, že se můj dluh snižuje! Prostě je to podvod a nikdy víc. Raději jsme přešli jinam na klasickou hypotéku a "spořící účet" si nechali vyplatit. Tak hodně štěstí.

Sem začni psát odpověď...

Odešli