Převod nemovitosti, co je potřeba zaplatit na daních?

palka82
31. pro 2016

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit ohledně daní? Maminka mi chce darovat byt. Pokud spolu sepíšeme darovací smlouvu a vklad na katastr co je poté potřeba zaplatit na daních? Podotýkám, že v bytě nemám trvalé bydliště ani s maminkou nebydlím. Moc děkuji 🙂

uzivatelkapetra
31. pro 2016

http://www.mesec.cz/danovy-portal/dan-z-prijmu/...
Stačí pohledat, ale úplně nejlepší řešení je zavolat na svůj fin. úřad a tam ti to přesně řeknou.

ladyhoney
31. pro 2016

@palka82 Při darování matka dceři se žádná daň neplatí. Pokud je hodnota bytu nad 5 mil., tak jen v termínu přiznání (do 1.4. dalšího roku) přiznáš na FÚ osvobozený příjem nad 5 mil. A v lednu dalšího roku podáš přiznání k dani nemovitostí (a maminka se z ní odhlásí).

drzticka81
31. pro 2016

mi mamka taky darovala byt a zaplatila jsem jen kolek na darovaci listinu, zadnou dan z nemovistosti, tu platim ted, kdyz je byt muj -jednou rocne v kvetnu?

palka82
autor
31. pro 2016

Takže daňové přiznání k dani z převodu nemovitosti si dělat nemusím? A co se týče daně z nemovitosti jako takové, tak na to je nějaký formulář který se musí odeslat, nebo mi přijde složenka automaticky? Moc děkuji holky

uzivatelkapetra
31. pro 2016

@palka82 poprve je treba si rict o zaplaceni dane z nem. Kazdy dalsi rok uz to bude chodit automaticky

palka82
autor
31. pro 2016

@uzivatelkapetra
a je na to nějaký formulář, nebo si tam stačí zavolat? Hlavně bych nerada dlužila někde nějakou daň, abych za 5 let neplatila nějaké šílené penále😲

drzticka81
31. pro 2016

@palka82 poprve od prevodu, jsem sla na financak a sla jsem tam tusim s mamkou a jejim formularem -dostala jsem novy, ktery jsem mela vyplnit (nastesti jsem tam mela znameho, ktery mi to vyplnil - byt ac mam VS, tak na formulare techto instituc, mi moje IQ nestaci 🙂)), pote to bylo vlastne prepsano na me a od te doby mi to prichazi slozenkou pravidelne v kvetnu.....

drzticka81
31. pro 2016

@palka82 prave, ze prevod majetku-jako dar je vyhodnejsi nez nasledne dedictvi - z dedictvi se musi platit dan a je docela vysoka....proto mi mamka byt darovala, abych nemusela platit dalsi zbytecne penize.......

palka82
autor
31. pro 2016

no my jsme to právě udělaly taky tak 🙂 Děkuji moc, cinknu na finančák a zeptám se co je potřeba vyplnit.