Samoživitelka - HPP vs. DPČ

stralisek
2. kvě 2021

Ahoj bojovníci 😉

Jsem samozivitelka s predskolakem. Mam smlouvu na rok na určitý projekt, ted do konce cervna. Ale k dotazu..
Zacinam hledat práci intenzivneji a pere se ve me, zda hpp + dpc nebo zkraceny + dpc. Samozrejme je to o financich. Ja jsem velice skromna, ale poplatky se musi platit. Pochybuju, ze mi daji nekde 30hrubyho😣😣 jen po-pa a prac doba skolky.
Ted mam hpp a dpc. Od 18ti makam sama na sebe a nejsem zvykla si od nekoho půjčovat..

Dekuju za pomoc 😉

78marcela
2. kvě 2021

To asi záleží na víc okolnostech, co by to bylo za práci, jak často bys musela zůstat dýl, do kdy, jestli směny a jestli bys měla pokryté hlídání...jsem taky samozivitelka a kvůli pracovní době jsem odešla z práce, která mě moc bavila a slušně jsem si vydělávala, ale nedala se skloubit s malýma dětma.
Vrátila jsem se do státního školství, peníze teď už nejsou tak špatný, ještě mám druhou práci, ale skloubit se to dá a vydělávám teď už celkem dobře.
Peníze jsou důležitý a čím je dítě větší, tím má vyšší nároky. Vidím, jak mi dcera roste a jak už se chce vyrovnat ve všem i ostatním. Nejen oblečením, ale kolo, online brusle, skateboard..syn je ve školce a tomu je to zatím jedno, dá se ještě ošidit, ale dcera už ne.

herbinaaa
2. kvě 2021

pokud jsi šikovná a něco umíš (ted se tě nechci dotknout), tak dostaneš i víc. Taky jsem matka samoživitelka. Mám HPP s platen 45tis hrubého, pracovní dobu si vzhledem ke školce řídím sama, holt to většinou funguje ve formě home office, protože se nehráme na pracovní hodiny, ale na job done. Znám ale hodně žen, maminek, které přesně tohle řeší. Držím palce 😘