Sebral mi mateřskou

amajaq
21. čer 2019

Ahoj, potřebuji radu. Predem se omlouvam za chyby pisu na mobilu. Ja bohužel neměla nárok na mateřskou tudiz pobiral partner. Zaprvé mi ani neřekl kolik přesně bere peněz (jeho matka to vi, jednou jsem zaslechla jak ji volal)a to jsem se ptala několikrát a zadruhé mi teď řekl, že utracim hodně, takže mi dal jen 2 tisíce a prý s tím mám vyjít a kdyby něco mám mu říkat
Takže mu říkám ale stejně nic nekoupí. Dával mi 8k...Ja kupovala plenky, masticky, věci pro malou, oblečení a různé hračky a knížky atd. To už nevidí...ale teď mám jít na rodicak a dozvěděla jsem se že celou dobu bral 18k. Takže nás s malou celou dobu obiral o peníze. Ještě k tomu furt chodí do práce takže má mnohem víc peněz než já. Ze mam od něj jít pryč? Já jsem úplně hodná až blba...On může vše a já ani nemůžu jezdit za mamou (dava zakazy) ale za jeho musime a to nemluvím o tom že si koupil auto a pc. Opravdu nevím, kde na to vzal? Auto sel.taky vybrat bez moji pomoci..Nic mi neříká a nekomunikuje se mnou, na málou mluví hezky ale mě prehlizi.. někdy mi donese z práce jídlo a já jsem zase jak husa a zobu mu z ruky. Dokonce jsem přišla na to, že se bojim, když nepřijdu domů tak jak jsem měla a on má kecy...dokáže ho nasrat úplná maličkost. A v práci končí kolem 23 hodin a vcera prisle az v 1...ve 23 a včera přišel až v 1 ráno. Když byla dcera mensi, t

astyna88
21. čer 2019

Bohuzel narozeni ditete je velka zkouska pro vztah. To uz jdou bokem nejake servitky a clovek se ukaze v pravem svetle. V mem okoli je takovych pripadu plno a pokud se predtim nevzali,v drtive vetsine jdou casem od sebe. Chlap uz nema ten svuj klidek a je na vedlejsi koleji,nevydejcha to a chova se jak hovado. Naznaky tam uz musely byt predtim...

Rad padlo dost, odstehuj se k rodicum,casu na toho mas dost. K soudu na vyzivne (a snad i na tebe jako na neprovdanou matku), a ber to jako zkusenost.

journals
21. čer 2019

@lajla Nemusíš mi to vysvětlovat 😀
To, co popisuješ není úplně běžný postup, je to prostě jen využívání skulinky v zákoně. Asi jako když někdo neuvede otce do RL i když ho zná moc dobře a žije s ním - ale dostane díky tomu porodné. Ano, je to "legální" ale je to podvod.

Takže předpokládám, že matka byla na pracáku (nebo si pojištění platila sama?), otec chodil do práce a ještě pobíral mateřskou. Fajn přivýdělek. Kdyby to tak dělaly všechny rodiny, tak se našemu rozpočtu dost přitíží :-/

lajla
21. čer 2019

@journals no hodně věcí v naší zemi nedává smysl..je toho hodně nedomyšlenou bohužel, ale když je to legal, nemůže to být podvod..možná to tak vnímáme my, ale ne zákon, postižitelné to určitě nebude..

puhelin
21. čer 2019

@sdu Asi jo, ale mne je proste divne, ze nikdy nevedela, kolik vydelava. Protoze od toho se odviji vyse materske.

lajla
21. čer 2019

@puhelin mě přijde třeba v pořádku vědět kolik vydělává můj muž se kterým mám děti🤔

puhelin
21. čer 2019

@lajla Vzdyt by to melo byt samozrejme.