Sebral mi mateřskou

amajaq
21. čer 2019

Ahoj, potřebuji radu. Predem se omlouvam za chyby pisu na mobilu. Ja bohužel neměla nárok na mateřskou tudiz pobiral partner. Zaprvé mi ani neřekl kolik přesně bere peněz (jeho matka to vi, jednou jsem zaslechla jak ji volal)a to jsem se ptala několikrát a zadruhé mi teď řekl, že utracim hodně, takže mi dal jen 2 tisíce a prý s tím mám vyjít a kdyby něco mám mu říkat
Takže mu říkám ale stejně nic nekoupí. Dával mi 8k...Ja kupovala plenky, masticky, věci pro malou, oblečení a různé hračky a knížky atd. To už nevidí...ale teď mám jít na rodicak a dozvěděla jsem se že celou dobu bral 18k. Takže nás s malou celou dobu obiral o peníze. Ještě k tomu furt chodí do práce takže má mnohem víc peněz než já. Ze mam od něj jít pryč? Já jsem úplně hodná až blba...On může vše a já ani nemůžu jezdit za mamou (dava zakazy) ale za jeho musime a to nemluvím o tom že si koupil auto a pc. Opravdu nevím, kde na to vzal? Auto sel.taky vybrat bez moji pomoci..Nic mi neříká a nekomunikuje se mnou, na málou mluví hezky ale mě prehlizi.. někdy mi donese z práce jídlo a já jsem zase jak husa a zobu mu z ruky. Dokonce jsem přišla na to, že se bojim, když nepřijdu domů tak jak jsem měla a on má kecy...dokáže ho nasrat úplná maličkost. A v práci končí kolem 23 hodin a vcera prisle az v 1...ve 23 a včera přišel až v 1 ráno. Když byla dcera mensi, t

gracinka7
21. čer 2019

Proč s ním jsi? 🤦

puhelin
21. čer 2019

Pred otehotnenim byl jiny?

amajaq
autor
21. čer 2019

@gracinka7 mám asi strach odejít.. uz mi vyhrožoval že na mě zavolá policii že jsem unesla malou...

xenie131
21. čer 2019

to bych asi uz vubec neresila a odesla. dala ho k soudu. poradila se s pravnikem. manzela asi nejste ze? je spousta spolku kteri ti poradi a pomuzou. tohle bych ja nedala teda...

amajaq
autor
21. čer 2019

@puhelin byl úplně milionovej vše sme dělali spolu teď mi říká, ze chce být sám, když přijde z prace

amajaq
autor
21. čer 2019

@xenie131 ja prave na právníka nemám ale zkusím zajít na ospod. Hlavně jsem chtěla slyšet, že tohle normální chování není. Nájem platí on a vždy, když může tak mi to dává sežrat.

puhelin
21. čer 2019

@amajaq A pred tim jsi vedela, kolik vydelava?

amajaq
autor
21. čer 2019

@puhelin předtím jo, ale tu materskou ani za zlatý prase. A společný účet s tím mě poslal nekam

kittyy17
21. čer 2019

@amajaq naprosto učebnicový příklad domácího násilí. Obrať se na Bílý kruh bezpečí, na rodiče jestli můžeš.

amajaq
autor
21. čer 2019

@kittyy17 děkuji zkusím

xenie131
21. čer 2019

presne tak. obrat se na bily kruh bezpeci nebo jinou podobnou organizaci. pomuzou poradi. maji i pravniky. ospod ti nepomuze. maji vesmes svazane ruce.

kittyy17
21. čer 2019

@amajaq No teď budeš brát rodičák Ty na svůj účet, s tím se už dá něco podniknout. Odjeď k rodičům jestli můžeš, řekni mu, že jedeš na návštěvu, i kdyby ti na to měli poslat peníze na cestu. A zůstaň tam. Uspořádej si život, rozmysli si co dál, a připrav se, že bude chtít střídavou péči. Což mu nevyjde, pokud kojíš.

amajaq
autor
21. čer 2019

@xenie131 aha sakra tak to zkusím urcite

amajaq
autor
21. čer 2019

@kittyy17 ano kojim a chci aspoň 2 roky, ale budu muset vyřešit stěhování asi nejspíš když nebude doma... Ja chtěla právě aby malá měla otce ale nechci aby viděla jak mě má na salamu to je asi ještě horší

kittyy17
21. čer 2019

@amajaq Projevy domácího násilí:

psychické násilí
zastrašování – zlé pohledy, výhružná gesta, předvádění zbraní, ničení věcí, ubližování jiným v přítomnosti ohrožené osoby
zvýšená kontrola všeho, co ohrožená osoba dělá – kam jde, s kým mluví, co říká, kdy se vrátí, omezování samostatnosti a rozhodování o sobě
kritizování a ponižování – nadávky, zesměšňování, snižování schopností, zpochybňování duševního zdraví, zlehčování obav, přehlížení přání a potřeb
vyhrožování a vydírání – nucení k poslušnosti, vyhrožování bitím, přerušením kontaktů, sebevraždou, vydírání přes děti, vnoučata, vyvolávání pocitů viny
fyzické násilí – facky, rány pěstí, kopání, tlučení hlavou (např. o stěnu, topení), rdoušení, tahání za vlasy, bití nějakým předmětem apod.
sociální násilí – izolace od příbuzných a přátel – zákaz přijímat návštěvy, svým chováním odrazovat návštěvníka od dalších návštěv, zákaz telefonovat, dívat se na TV, doprovázení např. k lékaři, na úřady
ekonomické zneužívání – zamezení přístupu k financím (i vlastním), vydírání, vynucování přepsání bytu, nemovitosti
sexuální násilí
kombinace

Rizikové faktory doprovázející vznik domácího násilí mezi blízkými osobami:

vynucená sociální izolace
finanční závislost na partnerovi
péče o děti v rámci mateřské a rodičovské dovolené
zdravotní postižení a omezení
vyšší věk a bezmocnost seniorů
přechod z aktivní zaměstnanosti do starobního či jiného důchodu
nezvládnuté rodičovství a výchova dětí
závislosti násilné osoby

kittyy17
21. čer 2019

@amajaq jestli je do půlnoci pryč, tak máš spoustu času. Sbal si jenom svoje věci a věci malé, a uteč

amajaq
autor
21. čer 2019

@kittyy17 panebože hodně toho sedí až je mi z toho zle

journals
21. čer 2019

Co na to rict... zase jeden peclive vybrany tatinek 😖

lajla
21. čer 2019

@amajaq a to jde? On byl na mateřské? Pokud ano a vy v práci tak to chápu..ale jinak je to krádež a dala bych k soudu a hlavně podvod, mateřskou můžete čerpat přes manžela , ale pokud ji čerpá on, musí být i na MD, tímto bych začla a klidně bych ho udala

xenie131
21. čer 2019

noo. mam dojem ze se to trochu zmenilo. partner muze byt na materske ale take muze pracovat pokud je o dite postarano. sou tam nejaky klicky. ale s pravnikem bych se urco poradila. bude vedet vic a presneji

amajaq
autor
21. čer 2019

@lajla může pracovat ale na jinou smlouvu tudíž nedělat stejnou práci. Ja doma s malou a on v jine práci a pobiral materskou na něj

journals
21. čer 2019

S tim pravnikem pozor. Legalni prace na materske sice je, diky jine smlouve, ale koser moc ne. Tak aby to pro vas oba jeste nemelo dohru. Je to tak trochu podvod.

lajla
21. čer 2019

@amajaq to je sice pěkné..ale co Vy? Já bych se určitě poradila s právníkem, a klidně bych to dala i přes soud..o syna jak jde vidět se nestará, a peníze taky nedává..máte na ně nárok, protože pecujete celodenně o dítě, stojím.si za tím, že Vás okrádá, ale to nejspíš víte sama🤔

amajaq
autor
21. čer 2019

@lajla chci dát přes soud svěření do péče a alimenty a prý se platí i na neco matku. Tak snad by to vyšlo a dostala jsem ji já, když se o ni starám 24/7. Ale radši se někoho budu muset zeptat. Nejradši bych šla až budu mít tohle obehany aby mě ničím nepřekvapil:/

lajla
21. čer 2019

@journals no není to podvod..

m_tina
21. čer 2019

@amajaq moc me mrzi, co zazivate a souhlasim, rychle od nej pryc! zaroven souhlasim, ze je dobre si vse prvne zjistit, obehat a zaridit a az pak balit kufry, budete v klidu a mit na nej "paku"

journals
21. čer 2019

@lajla pobiral materskou na dite o ktere nepecoval

lajla
21. čer 2019

@journals Rodiče by si nicméně měli uvědomit, že když muž pobírá mateřskou, nesmí vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu nárok na mateřskou plyne. Tedy například, pokud je zaměstnaný, nesmí chodit do práce, ale může si vydělávat jako OSVČ nebo chodit na brigádu, případně vykonávat pro zaměstnavatele práci na jinou smlouvu.

Mnohem snazší je volit si „přes otce dítěte“ výši rodičovského příspěvku. Nezaměstnané maminky mají stanoveno, že ho musí čerpat čtyři roky ve výši 3800 Kč za měsíc (do 9 měsíců věku dítěte je to dvakrát tolik). Pokud ovšem otec dítěte má dostatečné příjmy, je možné na základě potvrzení o jejich výši nastavit rychlejší čerpání příspěvku přímo mamince.

Nicméně nic nebrání tomu, pokud tatínek bude v zaměstnání na rodičovské dovolené (otec totiž na mateřskou dovolenou nemůže; i v době, kdy pobírá PPM, čerpá v zaměstnání dovolenou rodičovskou), bude pobírat peněžitou pomoc v mateřství, a při tom si vydělávat jako OSVČ, aby s miminkem byla doma jeho matka a starala se o něj ona.
..ale možná to špatně chápu🤔

sdu
21. čer 2019

@puhelin tohle je nejblbejsi odpověď na příspěvek 🤣