Šetříme, vaříme, v letácích hledáme

beveron
15. říj 2015

Plánujeme jídelníčky, nakupujeme v akcích, navzájem se inspirujeme receptama 🙂

beveron
autor
15. říj 2015
j.a.n.i
15. říj 2015

@beveron No, nevím, zda budu umět něčím přispět, ale ráda se inspiruju 🙂

beveron
autor
15. říj 2015

tak mám jídelníček na příští týden, počítám že ho ještě několikrát změním, ale toto jsem tedy vyplodila:

6 obědů + 1 kdy se dojí co zrovna bude
kuřecí čtvrtky pečené (lidl akce 39,90), štouch. brambor (kaufland akce 44,90)
játra na cibulce (lidl cca 34,-), rýže (zásoby)
těstoviny (kaufland rosické 9,90), rajčatová omáčka (zásoby), sýr na strouhání (dnes v albertu 9,90)
grilovaný hermelín (kaufland 19,90), opečený brambor (zásoby)
fazole (zásoby), volské oko (zásoby)
kuřecí nudličky (lidl 99,-) s mozzarelou, jáhly (zásoby)

6 večeří + 1 kdy se prostě dojí co zrovna bude
Vajíčková pomazánka (zásoby), chléb (upeču), knekáč (zásoby)
Tuňáková pomazánka (zásoby), chléb, knekáč
Rajská polévka se knedlíčkama (zásoby)
Cibulová polévka s opečeným chlebem (zásoby)
Krupicová kaše - dětem, nám tvaroh ochucený
Fazolová polívka

Nákup surovin 600,- plus ovoce, zelenina, mléčné výrobky. (suroviny v jídelníčku nakoupím vícekrát proto tato cena)

beveron
autor
15. říj 2015

@j.a.n.i však to nevadí, u mě je toto taky ve fázi pokusu. zatím jsem to zkoušela na tento týden a musím říct že mi to tedy moc nevyšlo 😀 . jako finančně ano, ale jídla jsem nakonec vařila úplně jiná než jsem chtěla. 😀 😀
no uvidíme. 😅

beveron
autor
16. říj 2015

Dnešní oběd:

Jablkové knedlíky (4 os)

5 středních jablek (cca 1kg) 17,90
1 vajíčko 3,00
hrubá mouká pár lžic 2,00
půlka tvarohu 7,00
lžička vanilk.pudinku 2,0
skořice 1,00
cukr 1,00
zakysaná smetana 17,00
---------------------------------------------------------
celkem 51,9 (samozřejmě cca).

beveron
autor
16. říj 2015

Máslové sušenky:

350 g polohrubé mouky 3,5
150 g cukru 2,1
130 g másla 10,4
2 vejce 6,-
Lžička vanilk, pudinku 1,-
citronová kůra z citronu zadarmo (citron mám do pití, takže bych kůru stejně nevyužila)
.................................................................................
Celkem 23,- Kč / 40 sušenek
radost dětí z vlastní tvorby ... k nezaplacení

zaludova
18. říj 2015

Ahoj holky 🙂 v Kauflandu mají teď mozzarelu za 11,90Kč...my ji milujeme, takže jsme už od čtvrtka měli dva večery salát caprese. Mají i light verzi, takže i na dietku fajn 🙂

Salát Caprese
Rajčata 400g - cca 16Kč
Mozarella 1ks - 11,90Kč
Bazalka - domácí z květináče
Sůl, pepř
Bageta - 9,90Kč
Celkem: 38Kč
Porce: 18Kč
(patří tam ještě oliváč, ale mně hrozně smrdí, tak to tam nedávám) 🙂
Foto pro inspiraci 🙂 (nejsem autor)

beveron
autor
18. říj 2015

@zaludova i tak moc hezká fotka. 🙂 . ale musím říct, že rajčata mají u nás už za 60,- Kč/kg 😕 . jinak si toto taky děláme rádi.

zaludova
18. říj 2015

Jinak se ještě pokusím napsat nástin jídelníčku, co plánuju na týden. Vařím večer a to samé jídlo si bereme do práce 🙂 O víkendu vařím většinou jídla, co se musí jíst hned aa večeří vařím jinou 🙂

1) Karbanátky pečené v troubě s kaší. (Mleté v akci Billa, brambory vlastní 🙂)
2)Rizoto (Kuřecí akce albert minulý týden, rýže zásoby, míchaná mražená zelenina 8,90 akce penny)
3)Špagety se smatanou a porkem (špagety zásoby, kuřecí maso - viz výše, smetana billa akce)
4) Koprovka ( brambory + kopr + vejce domácí) smetana Billa
5)Čočka (přítel s uzeným - kaufland akce, já volské oko)
6) Pečené kuře s nádivkou - kuřecí stehna akce kaufland
7) těstovinový salát s tuňakem ( tuňák akce albert, těstoviny zásoby, kukuřice sterilovaná billa)

zaludova
18. říj 2015

@beveron Já kupovala u nás teď rajčata za 40kč...je to taky docela dost a není nad domácí, ale dá se to no 🙂

zaludova
18. říj 2015

@zaludova Je to jen nástin a nejsou vypsaný všechny suroviny...kdyby měl někdo zájem o recept, tak rozepíšu 🙂

beveron
autor
18. říj 2015

@zaludova hezký jídelniček.dala bych si kuře s nádivkou... 🙂

já ten svůj budu muset změnit. měli jsme min. týden auto v servisu a mělo být v pátek hotové ale není. zítra určitě taky nebude, tak možná v úterý, no tak zajdu max. tady do alberta a ten větší nákup /kaufland, lidl/ nechám na jindy.

zaludova
18. říj 2015

@beveron tak on ten albert toho má v letáku teď dost 🙂 tak i z toho se dá dost vymyslet 🙂

beveron
autor
18. říj 2015

@zaludova jo tak určitě něco vymyslím nebo prostě nakoupím i věci mimo akci. to nějak dám. hlavně nebýt líný a vařit. jakmile se nevaří, sežere se kde co...

taky musím do obi, ikey, tescomy a sconta...takže to co ušetřím za jídlo, padne zase jinde. 😀

zaludova
18. říj 2015

@beveron Noo to znám 😀 teď jsem v kiku koupila vánoční ozdoby...ale mám 34 ozdob za 170Kč...to jsem určitě vařením a akcema ušetřila, takže jsme to neprožrali a mám něco trvalýho a neuvěřitelnou radost z toho :D z jídla je akorát xxx :D

beveron
autor
18. říj 2015

@zaludova přesně to si říkáme doma s manželem. taky mi ty peníze za žrádlo přijdou jako nejvíc zbytečně utracený. samozřejmě nějaká výživa být musí, o tom žádná.

beveron
autor
18. říj 2015

Jelikož je už neděle večer, tak můžu říct, že díky plánovaným jídelníčkům, zboží v akci a mým syslovským zásobám, jsem za tento týden včetně víkendu utratila 702,- Kč. 😉

katcha21
18. říj 2015

@beveron Ahojky, skvělý nápad a ráda se inspiruji 😉
Jenom takový malý dodaz bych měla: nebylo by lepší založit skupinku než takhle v diskuzi?
Dá se tam tagovat, třeba zvlášť jídelníčky, obchody, vychytávky a další a třeba pod jídelníček do komentů si napsat případné změny nebo tak. Bylo by to myslím přehlednější i třeba ke zpětnému dohledávání, kdyby se přidal někdo později 😉
Nemyslím to špatně, nechci radit, jen nápad 🙂

beveron
autor
18. říj 2015

@katcha21 🙂 no my z jedné skupinky s holkama přišli. tam jsme zase víc povídali, proto jsme si založili diskuzi, ale možná to ještě zkusíme ...pokud se to tu nějak zajede... já se tomu určitě nebráním... pravda, že takto uzpůsobené to tam nebylo..myslím jako recepty, jídelníčky, částky...

katcha21
18. říj 2015

@beveron Aha 😀
No jo, ono má každé něco. Nejdříve jsem si na ty skupiny nemohla zvyknout a teď už do diskuzí skoro nechodím, je to pro mě už nepřehledné 😉
Tak nebudu kecat, jdu si pročíst inspiraci na vaření, té není nikdy dost 😉

beveron
autor
18. říj 2015

@katcha21 uvidíme, jak to půjde, změnit to snad můžeme vždy. zatím jsme tu napsali jídlo jen dvě. 😀

zaludova
18. říj 2015

Myslím, že pokud se přidá víc aktivních členek, tak bysme mohly...

beveron
autor
18. říj 2015

@zaludova jo klidně. pokud se to chytne a zachová se nějaký stejný styl, proč ne. pro mě je to pomocník k tomu, jak se hlídat v tom, abych fakt vařila. a když pak i vídím, že to je za pár korun...tak mě to i potěší.

majkoz
18. říj 2015

Taky něčím přispěju.. Ceny neuvádím,na takové špekulace nemám čas 😉 Jídla,co jsme v poslední.době měli nebo je budu v dohledné době vařit...
*Uzená kuř.stehna-akce Penny
Bulgur
Mraž. zel.-vždy někde nějaká akce je

* "svíčková" z kližky(akce Albert) knedlík

*knedlík s vajcem

* brambory+pórek+fazolky+žampíky- zapečené s vejcem a za hubičku

*špagáty(akce Penny)
domácí rajčatové pesto
trocha goudy(nebo třeba teď mají Královský sýr v Lidlu levněji)

*hrstkovka:hrst čočky-zelené a červené (tu až nakonec,ať se nerozvaří), hrachu,fazolí, cicrny,fazolí,ovesných vl.,domácí sušené kořen. zel.Dvě varianty dochucení: česnek majoránka,nebo citron. Pozor! Solit až nakonec!+může(musí?)pro může být v tom volské to uzené 😉Netřeba zahušťovat a je toho kotel..každopádně se jít pak vyvenčit 😕

*kuskus
krutí stehenní-když je v akci v Prominentu
domácí cuketovo-rajčatová notně česneková vomajda

*těstoviny
šlehačka
houby-akce v lese

*rýže (nikdy žádná jiná, než od Vietnamců jasminová-49/kg)
treska(zásoby z Norska)
mraž. zel.
-ryba+zel.na pánvi podusit,až se ryba "ztratí"-jinak mi to haranti nejedí 😀

*no a v Albertu samozřejmě akce na jablka! Takže klasika štrůdl a bezva buchta jabkovka:6 středních jablíček posrtouhat+400 cukr krystal(dávám třtinový)+400 hr.mouky(dávám 250 bílé,150 žitné)+0,2 oleje+3 vajca+prdop(dávám i sodu místo prdopu)+ ml.skořice+kdo má tak dá... ořechy,rozinky,brusinky. Vsechno smíchat dohromady,péct na ca 160.Možno poleva čoko+ máslo, ale u nás se to kolikrát doslova zbouchá jen tak

beveron
autor
18. říj 2015

@majkoz houby-akce v lese.... 😀 to se mi líbí

zaludova
18. říj 2015

@majkoz těch akcí na ty houby letos moc nebylo :D:D:D hrozný židáci :D

majkoz
18. říj 2015

JoJo,samá václavka-ale co s nimi? Však taky byla jedna houbová omáčka, bramboračka a šmitec.Ať si ty houby ten les třeba naloží, když se o ně tak chrtí 😉

beveron
autor
19. říj 2015

tak dneska špagety s rajčatovou omáčkou a sýr
24,9 14,90 15,- = 54,8 / 4 osoby

k večeři chléb se šunkou - no jo, žádná sláva

zítra vepřové medailonky 78,4 na houbách 0,- s rýží 18,- = 96,4, večeři asi tuňáková pomazánka.

a od 21.10. dobré akce v albertu.

zaludova
19. říj 2015

@beveron juuu maso na houbach je dobrý nápad...díky za inspiraci...nám jeste albert nedorazil:( mrknu na net

beveron
autor
20. říj 2015

@zaludova mě by tentokrát vyhovovalo jet i do velkého albertu pro brokolici, ale nevím zda se tam dostanu, auto furt není a busem já nejedu. a včera jsem byla nakopit tady v tom malém, že budu brát jen věci z akcí a neměli vůbec doplněný zboží, takže ani věci, který beru akce neakce..podmáslí, bílý jogurt...už se mi tu stalo vícekrát, že když jdu v pondělí, tak je to vybraný. a to jsme šli až v 11 ne hned ráno.