Šetříme, vaříme, v letácích hledáme

beveron
15. říj 2015

Plánujeme jídelníčky, nakupujeme v akcích, navzájem se inspirujeme receptama 🙂

petru80
20. říj 2015

Já si beru inspiraci na levný jídelníček na stránkách naší mateřské školky dá se podle nich docela lacino vařit a můžu použít jiný jídelníček než zrovna ten který mají děti v danný týden

beveron
autor
20. říj 2015

@petru80 taky jsem podle jídelníčku ze školky už několikrát vařila. 🙂 (asi 3x)

petru80
20. říj 2015

Já dnes vařila koprovku kopr ve sklenici 13 Kč 4 plátky sekany 40Kc knedlík 15 Kč jsme 2 dospěli 1 dítě máme to na dvě večeře a jeden oběd pro mne do prace k svačině jsem udělala ryby pomazánku cibule 2 Kč sproty 15 Kč máslo 21.90 v akci

petru80
20. říj 2015

Tu sekanou jsem koupila v Kauflandu

pupickova
20. říj 2015

Paráda, taky se přidám, tenhle měsíc, jsem dětem "za trest" nezaplatila obědy ve škole a zatím mám pocit, že to byl jenom trest pro mě, jednak musím denně vařit a za druhé porci za 26,- se mi fakt nedaří udělat 😅

beveron
autor
20. říj 2015

@pupickova to je teda dobrý trest, školní jídelna jim nejela?

beveron
autor
20. říj 2015

jdu vás trochu pozlobit, dneska to u nás vypadalo takto. ale stihli jsme jen kousek klobásy, dětem byla zima, tak jsme šli domů. ale máme slíbeno, že nám to naši donesou, tož doufám, že to cestou nesežerou. 😀

pupickova
20. říj 2015

@beveron no právě 😀 Dělaly držky a chodily domů hladový, s tím, že jedly třeba jen polívku, nebo jen maso a zbytek se nedal jíst...tak jsem se nafoukla, a obědy nezaplatila a teď mám pocit, že sem potrestala jen sebe sama 😀
A ty dvě čůzy už to zkouší i doma. Včera jsem dělala gulášovku a jako druhý tvarohový koblížky. No na tu polívku se obě zašklebily a že prej si daj jen ty koblížky. Takže sem ječela jak prokopnutá a koblížky jsem nesmažila, dokud nesní polévku 😀 nevím, že na ně neječej i v tý ústavní jídelně 😀

zaludova
20. říj 2015

Ahoj, tak my měli v pondělí koprovku. Akorát u nás to je akorát za cenu smetany 13,90 Kč a másla a trošku mouky, soli, pepře, cukru a octu protože brambory, vejce i kopr máme domácí. Takže mě vyšla sotva na 20Kč. Nicméně byla výborná. No a dneska jsme měli kuře s nádivkou...Kuře bylo z akce v Kauflandu 1ks stehna byl asi za 10kč plus pár rohlíků, uzený z akce taky z kauflandu, mléko, vejce, bylinky a máslo. Takže porce zhruba do 20 Kč 🙂

Jo a dneska dorazily letáky, tak se jdu mrknout, co bysme mohli mít příští týden.

Pro inspiraci posílám obrázky (nejsem autor).

zaludova
20. říj 2015

Tak jsem projela letaky a musím říct, že tolik surovin na hlavní jídla jsem tam nenašla. Možná jsem slepá, takže uvitám inspiraci. Jinak co napadlo mě:

Špagety Carbonara (anglická v albertu + smetana kaufland)
Burgery (mleté maso kaufland)
No pak mají v Albertu fazole, tak jsem myslela neco z nich...máte nápad?
A nějaký tip co třeba udělat z té vepřové kýty nebo pečeně z Albertu?
Myslíte, že by šlo z jednoho takový to maso + brambor+ cibule + smetana na plech (pokud znate?) Má se to dělat z kotlety normálně...

majkoz
20. říj 2015

@zaludova Z kýty jo?Nic jiného nedělám, než "domácí kebab",pak leda šunku.Takže ízy: maso musí být nakrájený na ultratenký plátky proti vkáknu,který hodíš na pořádně rozjetou cibulku a fakt krátce osmahneš s kebab kořením,nebo lépe ty plátky předem do koření naložit a pak k tomu masu na pánvi hodíš zarestovat č.papriku,nebo něco a supr

zaludova
20. říj 2015

@majkoz To je fajn napad 🙂 kebab mame rádi...a dáváš to do chlebu nebo do placky?

majkoz
20. říj 2015

@zaludova Jednou výjimečně jsme měli v tortile,ale spíš s bramborem, třeba z trouby...
A to mne napadá, že i jako děti jsme to milovaly...říkalo se tomu "křepelčí vajíčka kopaný motykou"-malý brambůrky upečený v troubě s česnekovym dresingem-kys.smetana a hafo česneku-+ máslo a sůl-každy si dal,co po chuti a já pak přišla na to,proč zrovna toto jídlo se u nás dělalo v patek,když jsem po večeři razila za zabavou-jaj!

daika
20. říj 2015

Uzeny v akci = sunkofleky (ja je vytunila jeste ruzickovou kapustou, brokolici, kukurici a hraskem) ze jidlo na 2 dny, che, k veceri sezrano 😉
+ uzena polevka a brambory a kroupami 😉

Mam takovej skorosvuj recept na fazolovou polevku, ale detem asi uplne nepojede... Na cibulce oprasknout klobasu, lovecak - neco vyrazneho s tukem, hrcnu plechovku fazoli v majde + jednu obyc pridam koreni (obvykle grilovaci a curry) trochu zredim sul, pepr a hotovo. Jime s chlebem, zasyti a neni potreba nic vic 😉

Jablka u nas maji za 12kc takze dneska strudl (tez temer sezran) - doporucuju misto orechu nasypat slunecnicova seminka - krupou jako orisky, ale cenove jsme na hodne jine note 😉

beveron
autor
21. říj 2015

@daika to je dobrý ty slunečnicová semínka, to by mě nenapadlo, díky za tip. ořechy jsou drahý jak ...

jinak mě právě přišlo, že tam toho je docela dost v těch letácích @zaludova, ale je pravda, že jídlo jsem z toho neskládala, neb mám už ten jídelníček vymyšlený.

já dělám fazole: oprásknu červenou cibuli, bobkový list, přihodím fazole z plechovky, 1 obyč a 1 v rajčatové omáčce, vyndám bobkáč, lžíce protlaku, lžíce kečupu, sůl, pepř a jíme s chlebem nebo s volským okem. klobásu nekupuju ale dneska jí k tomu udělám, neb máme vyuzenou.

@majkoz tak to měli vaši dobře vymyšlený s tím česnekem 😉

no holky a naše včerejší večeře jo...ale nejlepší jsme nakonec shledali uzený sýr s ořechama, ten jsme sežrali celý

beveron
autor
21. říj 2015

@pupickova dáš recept na ty tvarohový koblížky? to zní božsky

pupickova
21. říj 2015

@beveron

250g hl. mouky
1 prdopeč
250g měkkého tvarohu (používám vaničkový)
3 celá vejce
3 lžíce rumu
3 lžíce mléka
Ze všeho vymíchám těsto, které pak pomocí dvou lžiček odebírám a hážu do vyšší vrstvy tuku. Po osmažení nechám na ubrousku odsát přebytečný tuk a obaluju v moučkovém cukru s trochou skořice.

Když je před tím polévka, nají se z toho pohodlně 4 členná rodina.

(tvaroh teď byl v penny za 10,- a vejce po 1,9)

beveron
autor
21. říj 2015

@pupickova díky tak to si zapíšu a vyzkouším.

pupickova
21. říj 2015

@beveron holky to milujou a manžel si taky nestěžuje 🙂 Většinou mu před tím dám nějakou hutnější polévku a je spokojenej 😀 ideálně ta gulášovka, nebo bramboračka... 😀

beveron
autor
21. říj 2015

@pupickova jasný nebo buřtguláš 😀

pupickova
21. říj 2015

@beveron ten mi nejí, ale sakra, já bych si dala... 🙂

pupickova
21. říj 2015

Tak dneska cibulačka
4 obr cibule 11,-
2 trojúhelníčky taveného sýra, cenu netuším
2 brambory
1 rohlík - krutonky
byly toho 4 velké porce

a těstovinový salát
1/2 balíčku těstovin cca 10,-
1 žlutá paprika 8,-
2 rajčata 21,-
1/2 okurky 5,-
zakysaná smetana 9,-
1 konzerva tuňáka 16,- (byli v akci 3 konzervy za 49,-)
asi 6 porcí

takže oběd pro jednoho cca 26,-
To by šlo 🙂

beveron
autor
21. říj 2015

@pupickova cibulačku mám ráda takovou tu francouzskou, průsvitná voda a v tom zesklovatělá téměř průhledná cibule, s opečenou houskou je to lahůdka za kačku.

už je středa holky a já jsem v tom za 400,- Kč. zatím si vedu dobře, musím se pochválit. 😀 nějak mi nedochází že jsem utrácela i dva tisíce přes týden a víkendový nákup za dalších 14-15 stovek. trpěla jsem syndromem prázdné lednice.... ted mi to nějak nevadí.

pupickova
21. říj 2015

@beveron já hodně osmažím cibuli, podleju, hodím tam brambory a sýr, a když to je uvařený, tak to projedu tyčákem a nakonec až když to nandám na talíř, tak nahoru dám na kolečka nakrájenou, do křupava osmaženou cibuli. A ještě jim k tomu dávám do misky krutonky

beveron
autor
21. říj 2015

tuhle dělali někdy ty cibulové kroužky (polreich nebo ramsay) tak to chci taky někdy vyzkoušet.

ducik
21. říj 2015

ahojte, zajimava diskuse, jen by se mi taky libila vic jako skupinka, s tagy a moznosti dohledavani zpatky 😉

jak se vam oplati jezdit do vice obchodu podle letaku?? neberte to jako prudu, jen me to zajima, pac bydlime na okraji mesta a myslim, ze co bych usetrila na jidle, bych projela na benzinu. Objizdet mhd zas kvuli taskam s nakupy asi nic moc.. resp. v mem pripade 7M bricha, kocaru a necele 2R prcka. tak me to zajima 🙂

ja nechavam vozit tesco a nakupuju prakticky jen veci v tamnich akcich a pak nasledne vymyslim, co z toho + zasob na tyden ukuchtim. samozrejme par zakladnich veci jako vejce, mleko apod. se musi koupit i kdyz akce neni, ale jinak mi to celkem vychazi, rekla bych. Malo veci kupuju za plnou palbu.

ducik
21. říj 2015

@zaludova z fazoli hustou polevku, zasyti a je to jak hlavni jidlo, nebo ja delam "kovbojske" fazole. obvykle je delam spis z plechovek, jak tu nekdo psal, 1 plechovku cervenych v nalevu a 1 plechovku bilych v rajcatech, k tomu burta nebo taky ne, pod to cibulku, dochutit bylinkami a fertig. Da se samozrejme udelat i z varenych, konzervy praktikuju jen proto, ze je to s nimi fakt rychlovka. jinak konzervovane jime jen rybicky nebo rajcata 😉 kdybych delala z varenych, dala bych sekana rajcata z konzervy a protlak a vic okorenila, ta pixla s rajskou omackou je trochu ochucena

beveron
autor
21. říj 2015

@ducik tak já zatím nijak moc nelítám. máme tu albert, kam zajdu s dětma nebo dopoledne jen s jedním a koupím co jde a co prostě mají a pak si plánuju dojet do kauflandu a lidlu ( to mám kousek Spojovací a Hrdlořezy) a tím pořeším i věci do zásoby. určitě nehodlám lítat po všech čertech🙂 i ikdyž v blízkém okolí je i billa, velkej albert, glogus..na to nemám nerva. 😀 . takže ostatní letáky ani nesleduju.jen se tak podívám. dojíždění je třeba taky vzít v potaz, takže mít to nějak po ruce akce neakce.

beveron
autor
21. říj 2015

@ducik já dělám jak z plechovek tak z normálních fazolí s tím že to hodím do tlakáče. když fakt není čas a je hlad, tak volím plechovku. stejně jako hrášek na hráškovou polívku - prostě dám plechovku. jinak z plechovky je u nás tuňák, přesně ty rajčata, fazole, cizrna, hrášek a kukuřice. jiný rybičky mi nějak vadí....

ducik
21. říj 2015

jinak dnes taky sunkofleky, uz se tu psaly, u nas trochu drazsi, protoze z bezlepkovych testovin, ale i ty berem v akci..
1/2 (asi) bezlepkovych testovin 20 kc - akcni zasoby
1 sklenicka zavarene uzene kyty (prebytky z rozneni selete v lete), cena neznama
1 pytlik mrazene kapusty asi 12 kc - akcni zasoby
1 velka cibule ze zasob

za par kacek plny pekac