Šetříte si bokem?

beruska3011
22. dub 2015

Zaujíma ma ako to mate vy z peniazmi.
Davate si neaké peniaze na učet o ktorom manžel/partner nevie ? alebo niekde doma si je skladate ?
Alebo mate jeden spoločný účet a nic pred druhym netajíte ???
My mame jeden účet, ja si neodkladam žiadne peniaze ale už mi par ludí vravelo že by som mala, no moc sa mi to nezda ... Preto by som rada vedela ako to mate vy.

barulina
18. srp 2015

Neodkladné na žádný účet o kterém by partner nevěděl. Přišlo by mi to jako zrada či jak to nazvat. Ale každý máme svá života, důchodci, stavební. Ta má i naše dcera a přátelům senátor. Dal máme plno. Pojistek. Ať jsme oba zajištění kdyby nahodou

zuzineckah
18. srp 2015

@beruska3011 nešetřím si bokem nic, společný účet nemáme, ale ke všem účtům máme navzájem disponentské práva. Já momentálně nevydělávám, živý nás kompletně manžel, za chvíli zase začnu, ale nic se na tom nezmění.
Šetření bokem chápu v případě, kdy spolu pár ještě nemá děti, společný majetek a pod. V momentě, kdy je rodina, žádné tajnůstkářství neuznávám. Dávat si peníze bokem (třeba dělat rezervu na svůj účet) po domluvě s partnerem, to je něco jiného.
Není pochyb o tom, že když se něco posere, tak se rezerva hodí, ale na tajňačku bych si ulejvat bokem nedokázala. Aspoň zatím ne 😀