Spotřeba vody v bytě

sinkosasa
27. srp 2016

Ahoj holky moje,
bydlím ve městě v bytě 2+1, má asi 45 m2. Pobýváme zde 2. Já a přítel.
Včera jsem koukla na spotřebu vody - teplé i studené a docela jsem se zhrozila.
Zajímalo by mě, jaká je vaše spotřeba vody. Za rok, za měsíc atd.
Nezajímá mě spotřeba vody od těch, co mají bojler, karmu atd.
Chci to porovnat.
Děkuji.

tawiyelan
28. srp 2016

@sinkosasa 2 dospeli, 1 kojenec a 1 pes a spotreba je 4 kubiky SV a 2 TV. Peru 2x tydne, na splachovani mam nastaveny nejmensi mozny odtok, umyvam se stylem namocit, zastavit, splachnout. Mycku pouzivame na eko program. Manzel to ale zas tak moc neresi... Nejde mi o cenu, ale o to, aby mel nas syn jednou co pit... Kdybych mela vanu, tak bych vodou z vana klidne i splachovala...

olusenka
28. srp 2016

skutečně všichni každý měsíc koukáte na vodoměry a zapisujete spotřebu?

sinkosasa
autor
29. srp 2016

Všem děkuji. Taky si to zapisuji.

betelgeuzz
29. srp 2016

@olusenka každý měsíc ne a normálně bych si nezapisovala ani roční, ale dělám odečty v celým domě a roční vyúčtování záloh, takže mám přehled o všech v domě 🙂 měli jsme tu pána, který měl roční spotřebu 1 kubík 😝

astyna
29. srp 2016

@olusenka

Máma si zapisuje vše, tak přišla i na to, že uniká plyn v bytě...Já na to koukám třeba jen jednou za kvartál, ale taky mě to zajímá, protože na vodě se dá ohromně ušetřit. Stačí se místo 2x vany týdně osprchovat, nemýt při otevřené vodě a hned jsi jinde.

tawiyelan
29. srp 2016

@olusenka urcite se to hodi zapisovat, clovek pak zjisti, ze ho vybor svj muze pekne okrast... A pak i ten motivacni element hraje taky dost roli...

j.a.n.i
29. srp 2016

@tawiyelan To by mě zajímalo, jak zapisování ovlivní nebo neovlivní vyúčtování od SVJ? Na kontrolu toho mi přece stačí ten roční odečet, ne?

j.a.n.i
29. srp 2016

@somalicats No, ale že ty šetřila víc vy bytě je irelevantní, stejně tak jsou lidi, kteří naopak šetří v domě (třeba protože mají nedostatečnou kapacitu bojleru), pak jsou lidi, kteří šetří všude, pak ti, kteří nikde a do toho to má každý jinak drahé... tedy opět, nemá smysl porovnávat náklady na vodu, ale pouze spotřebu jako takovou, protože tak se při dostatečném vzorku dostane člověk k jakési průměrné spotřebě a může porovnávat zda patří mezi ty šetřivější či ne.

olusenka
29. srp 2016

@betelgeuzz
@astyna
@tawiyelan tak díky, tchýně to taky zapisuje, já nikdy, a nemám vůbec představu, zda můžeme spotřebovat 1 kubík nebo 15 kubíků, prostě netuším absolutně vůbec. Tak asi začnu. Ale šetřit už se snažím taky, děti honím, aby neplácaly, přesně jako kdysi mě tím štvala moje máma. 😉 Zatím jsou malé, tak to tak ještě nefunguje, ale snad do budoucna....

zickemartina
9. říj 2016

akorat si dodelavam kurz na energetickeho poradce. asi budete mit vysoky prutok vody cenu vody neovlivnis ale jeji spotrebu ovlivnit muzes anizby jsi menila sve navyky jeji spotreby. je to takova mala vychytavka asi za 250 kc ktera se pridela misto sitka do kohoutku nebo ke sprse. zmeni se to ze se ve vode zacnou vytvaret bublinky a tim se snizi prutok az o polovinu . kdyzby nekdo mel zajem rada vysvetli a poradim i s plynem a elektrinou

sinkosasa
autor
10. říj 2016

Děkuji, to už mám.