Stavební spoření - u jaké banky ho máte založené a jak jste spokojení?

verasin
26. dub 2021

Dobrý den,prosím chtěla jsem se optat u jaké banky máte založené stavební spoření a jak jste spokojený?Podle čeho jste se rozhodly?Moc se v tom nevyznám a příbuzná co dělá v bance tak mi řekla,že je to celkem jedno kde si to člověk založí. Děkuji a přeji hezký den 🙂

levandule_k
26. dub 2021

Příbuzná má celkem pravdu, úroky z vkladu jsou skoro všude 1%. Doby kdy byl úrok 3%, jsou dávno pryč. Státní podpora je všude stejná, max. 2000 Kč ročně, naspoříš-li za rok 20 tis. Kč. Pak máš nějaký poplatek za vedení a poplatek za založení. Poplatek za založení je 1% z cílové částky. Někdy mají některé spořitelny akci na založení stavebního spoření bez poplatku za založení.

Na stavebku člověk nezbohatne, nicméně je to lepší, než kdyby ty peníze měl doma pod polštářem.

areh
26. dub 2021

@verasin děti mají stavebko u ČMSS, teď už je to ČSOB stavební spořitelna. Zakládala jsem když byla akce na založení zdarma. A jak je uvedeno v příspěvku nahoře, je to jedno, kde to založíš. My tam dětem odkládáme peníze a dáváme tam, co dostanou od babiček

orisek56
26. dub 2021

Máme u raifky, účet na založení zdarma. Já od 2015, děti od 2019. Je to podobné, podpora do těch 2000.

barmil
26. dub 2021

@verasin ahoj, v dnešní době se to už nevyplatí. Úroky, inflace atd. To co jim teď nasetris, nebude za těch x let, kdy to budou moci vybrat mít takovou hodnotu, jako to má teď. Lepší investovat do cestování, vzdělání..
Nebo investovat přes finanční fondy, nebo nasetrit a koupit byt, ted ho pronajímat a mit pasivní příjem, oni budou mít jednou kde bydlet, nebo to pak můžou prodat a mit základ na koupi vlastního bydlení.

lidija1234
26. dub 2021

@verasin já než stavební spoření bych spíš třeba investovala do zlata, tam je to zhodnocení celkem pěkné 🙂 jinak ja mám ZFPInvest, tam máš roční zúročení až 5% a nikdy jsem nešla do mínusu a může si to vybrat kdykoliv 🙂 jinak RB má hezké úroky při založení stavebka ale je tam myslím podmínka i založení účtu