Účet. Poradíte?

obloha78
17. lis 2020

Prosím o radu.Máme s přítelem každý svůj účet,jen tak jsem mu řekla,že kdyby jsme se náhodou někdy vzali,tak jestli by jsme neměli jeden společný.Tak se hrozně rozčílil,že ať máme každý svůj účet.Ale chce si vzít úvěr a samotnému mu ho nedaji a to chce,abych tam figurovala i ja.Ale úvěr si chce vzít na motorku a napíše se na něho motorka.Tak nevím,z jakého důvodu se rozčílil.Děkuji za odpověď

zelenaesmolda
20. lis 2020

@orisek56
Tak narcisove jsou sobci a jdou casto pres mrtvoly pokud to vyhovuje jim.Je to ale slozitejsi a neni to jenom o tomhle.

obloha78
autor
20. lis 2020

@dard já tak neuvažuju,ale když vidím jeho chování vůči mě,tak je to asi i lepší.Když se ke mě stěhoval,tak jsem myslela,že to semnou myslí vážně,jako dva,co se mají rádi a chtějí spolu být.Ale už nějakou dobu vidím,že z heho strany,chce jen majetek,nejlépe zadarmo.Vyčítá mi,že on nic nemá.Když mu řeknu,že se mi nechce brát úvěr na věci,co nejsou nutný a kor když hned,že vše bude psané na něj.Mě je jedno na koho je co psané,ale takto dopředu je to strach.A když řeknu,že se bojím,můžeme přijít o práci,onemocnět atd,tak mi odpoví,že jsem hnusná a že jsem jako všechny žensky na prachy.Přitom já si vydělávám sama a sama si vše platím.Nastěhovla jsem ho proto,jak mi o sobě říkal,že obě ženy ho jen škubaly a že je moc hodný,ale ženský jsou zlý a teď vidím,že to tak není.Az teď jak je každý den doma k večeru,tak vidím jský je.Je urážlivý,něco má udělat,tak hned že je to hnusnej byt a ke mě se začíná chovat,jak k hej počkej.Ale před příbuznýma má milý a slušný chování.Ale venku před barákem už je takový,jako doma.Prostě jak je doma,tak změna o 360st,ale nevím proč.Že ho ženy nepřitahují,nic k nim necítí to užvidím.

zelenaesmolda
20. lis 2020

@obloha78 umis anglicky?

obloha78
autor
20. lis 2020
orisek56
20. lis 2020

@zelenaesmolda já vím, mým máme takového souseda.

zelenaesmolda
20. lis 2020

@orisek56
Tak soused to je celkem nic,s tim nezijes.Muj ex byl narcis a to je teprv peklo.

zelenaesmolda
20. lis 2020

@obloha78 Skoda,na youtube jsou super videa id jedne slecny kde popisuje svuj zivot s psychem.Me to hodne pomohlo otevrit oci.
Jedine rozumne co muzes udelat je,ze ho vyhodis,vymenis zamky a zablokujes na soc sitich a v mobilu.Ver tomu,ze to bude cim dal tim horsi a za chvili te zacne mlatit protoze venku fouka vitr.

dard
20. lis 2020

@obloha78 Vy to tak v sobě nastavené nemáte, ale schvalujete mu jeho přístup, že jeho peníze jsou jeho a ať si je utrácí, za co chce. Takto se to dá dělat u dospívajících dětí, když chodí na brigády. Ale u dospělého člověka? Já si nemyslím, že je správné ani u vlastního dítěte, které vydělává a žije v jedné domácnosti s rodiči.
Dostal Vás přesně tam, kam potřeboval. On ví, že jste hodná a obětavá ženská. Dokonce myslím, že ani nevěří, že byste byla schopná ho poslat do háje, ať se k Vám bude chovat jakkoliv. A může to být čím dál horší.
Naprosto chápu Vaše rozčarování. Jistě Vám je to líto, ale toho člověka nezměníte a měla byste myslet hlavně na sebe a na to, abyste tu byla pro vlastní děti a časem pro vnoučata. Každý jsme strůjcem svého štěstí! Tak se nenechte přesvědčit, že za jeho štěstí/neštěstí/nemajetnost ... jste zodpovědná vy!

orisek56
20. lis 2020

@zelenaesmolda no my defakto žijem 😄 obklicil nás a zasahuje nám do života víc než běžný soused. To je na dlouhé vypraveni

zelenaesmolda
20. lis 2020

@orisek56 tak povidej 🙂 treba to pomuze i autorce otevrit oci

misina321
20. lis 2020

@xmele004 Ahoj, ano přesně. Víme kolik každý plus mínus má a víme cca naše měsíční náklady. Odvádíme desátky i z případných přivýdělků a tak 🙂 Z toho nám vyšlo, že každý posíláme 40%, původně jsme posílali 30% ale to bylo na těsno. Co zbyde, tak posíláme na spořící účet, který máme také společný u stejné banky a když pak jsou nějaké vyšší výdaje, třeba neočekávané, tak se sáhne do společného spořícího účtu. Zatím právě děti nemáme a náklady na bydlení nízké, tak se nám žije finančně dost dobře 😂 Ale dítě už je na cestě a navíc se bude stavět, takže tuhle koncepci budem muset nějak předělat a přispívat mnohem větším procentem. Je jasný, že pak manžel bude muset přispívat většinou, protože mě by z rodičáku asi moc nezbylo 🙈 Ale chtěli bychom to pořád udělat nějak, aby prostě každýmu zbylo něco na vlastních účtech. Nechci úplně vědět, co všechno si kupuje a stejně tak si chci občas koupit něco já, bez toho aniž bych vysvětlovala, jestli nový parfém opravdu potřebuji 😂😂😂

mari2
20. lis 2020

@obloha78 už to tu bylo napsáno mockrát, ale opravdu, rychle pryč od takovėho... Ať se opravdu odstěhuje...Raději být sama než s takovým chlapem.

somalicats
20. lis 2020

@obloha78 Tak vy dva to máte špatně nastavené už od začátku. Když spolu žijete, měl by logicky přispívat do rodinného rozpočtu, to on ale evidentně nedělá. Takže ne že jsou ženský na prachy, ale on je vyžírka a opravdu rychle pryč od takového.

obloha78
autor
20. lis 2020

@dard děkuju Vám,to jsem potřebovala slyšet.To víte,že mi je to líto.Já bych mu bývala snesla modré z nebe a proto se ptám,proč je jiný?Ze začátku byl jiný.A pak ho znám 40let,ale asi ne úplně

zelenaesmolda
20. lis 2020

@obloha78 uz jsem ti to psala,ze on jiny nikdy nebyl ale jenom se pretvaroval protoze te potreboval namotat.Nic vic v tom fakt nehledej.

obloha78
autor
20. lis 2020

@zelenaesmolda já vím,že máš naprostou pravdu,ale nemůžu tomu věřit,že to tak někdo umí.Já jsem asi ze starý škody.Moc jsem Ti za ta slova vděčná

zelenaesmolda
20. lis 2020

@obloha78 z vlastni zkusenosti vim,ze cim driv si prestanes nalhabat,ze driv te miloval,tim lepsi pro tebe.

somalicats
20. lis 2020

@obloha78 Je to tak, jak píše @zelenaesmolda. Nebyl jinej, byl takovej vždycky. Ale když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají - říkal Ti, co jsi potřebovala slyšet, teď už si myslí, že Tě má jistou, ještě nejlíp si Tě "přivázat" úvěrem, tak se už přetvařovat nemusí. Nemiluje Tě a nikdy Tě nemiloval.

zelenaesmolda
20. lis 2020

@somalicats Jeste dodam,ze to samozrejme neni jeji chyba,ze ji nemiluje.Tihle lide nejsou schopni kohokoliv milovat,berou nas jako predmety,ktere maji uspokojit jejich potreby a kdyz to nesplnujeme tak nas bez vahani vymeni za nekoho jineho.

somalicats
20. lis 2020

@zelenaesmolda Jasně že to není její chyba, @obloha78 hlavně nebuď překvapená, když Ti bude tvrdit, že to je Tvoje chyba - tihle týpci svedou všechno na ostatní, prootže v nich pochopitelně chyba není. Už jen to, jak nasazuje na svoje exmanželky, je varovná známka. Vztah vyjít nemusí, ale až na výjimky jako je domácí násilí, drogy nebo alkohol a jiné závislosti, můžou za rozpad oba.

zelenaesmolda
20. lis 2020

@somalicats presne tak!

obloha78
autor
21. lis 2020

@zelenaesmolda já vím,že máš pravdu.Já už spím v jiném pokoji a ani se mě nezeotá,proč.Ani spolu nepromluvíme slovo,dělá,jako kdyby mě neviděl.Psychika mě z toho drásá,je mi to moc líto,protože jsem mu věřila.Děcka nic neví,jak žijeme,těm nic neříkám,ale psychicky mi je zle.Prostě jsem tomuto "vztahu dávala vše".Nějak se z toho nemohu vzpamatovat

somalicats
21. lis 2020

@obloha78 Tak aspoň vidíš, jak moc Tě miluje. Netrápila bych se, udělala krátkej rychlej řez - vyhodila bych ho.

zelenaesmolda
21. lis 2020

@obloha78
Aha,takze ti dava silent treatment.Vis,ze tohle je technika psychickeho tyrani kterou pouzivaji psychopati?Sbal mu jejo pet svestek a vyhod ho.

obloha78
autor
21. lis 2020

@zelenaesmolda před 8 lety mi zemřel manžel,náhle a ja s dětma zůstala sama.S manželem jsme měli krásný manželství,pořídily jsme si byt,zařídily a cestovaly.Samozřejmě,že jsme měli i my výměnů názorů,ale láska,důvěra a vše jsme měli.I finance a společný účet.Pak jsme byla přes 5let sama,protože jsem se z toho nemohla dostat.A začal mi volat manželovo bratr,jestli něco nepotřebujeme a volal sliboval.Tak jsme to po kamarádském přatelstvi dali dohromady.Teď ten přítel,to je manželův bratr.Jak jsem se ptala na spilečný účet,tak jsem to ani nedopsala.Tak že,to je můj švagr.Byli dva bratři,ale každý úplně jiný.Můj manžel byl k ženě,k dětem a hlavně dříč.A tento je pravý opak,ale to jsem nevěděla.A ze začátku jak mi slibova a říkal,jaký je,tak jsem mu věřila ve všem.Ale teď je úplně někdo jiný

zelenaesmolda
21. lis 2020

@obloha78
Fuj,to je uplne chore z jeho strany.Sbalit svoji svagrovou jenom aby mohl profitovat.Navic on presne vedel co dela,proc myslis,ze se ti ozval ve chvili kdy jsi byla nejzranitelnejsi?Nevim na co furt cekas,vyraz s nim dvere.

zelenaesmolda
21. lis 2020

@obloha78
Jinak jsem moc nepochopila proc mi vysvetlijes,ze je to vlastne tvuj svagr.Prijde mi to,ze hledas duvody a omluvy proto,abys ho nemusela vyhodit...

obloha78
autor
21. lis 2020

@zelenaesmolda ne to nejsou žádné výmluvy,ale když jsem se ptala na začátku na ten účet,tak jsem to jen chtěla dopsat,jakého mám "přítele"