Úrazová pojistka přes pojišťovnu, či finančního poradce?

bebees
23. čer 2015

ahoj,

teď mi končí úrazová pojistka. Myslíte, že je jednodušší obejít si několik pojišťoven, nebo zajít za finančním poradcem, aby mi shrnul nabídky a nabídl to nejlepší? A popřípadě od jaké společnosti jste si nechali radit? Děkuji za odpověď.

jancaul
23. čer 2015

Ahoj, já pracuji přímo v pojišťovně, a má zkušenost z finančními poradci (makléři) je taková, že sice vyberou to nejvýhodnější (nejlevnější), pak s tebou i sjednání smlouvu, a když se pak něco stane, nebo potřebuješ na smlouvě udělat nějakou změnu, tak je seženeš jen obtížně. Stejně pak musíš na pobočku a tam Ti málo kdy pomůžou a většinou tě zpátky odkážou na makléře s kterým je smlouva sjednána. Samozřejmě jsou i makléři, kteří se o své klienty starají velmi dobře, ale to musíš mít opravdu štěstí. Být tebou zkusila bych se poptat v okolí kdo s kým je spokojený a z jakou pojišťovnou a neřešit jestli to je někde o 20 nebo 50,-Kč dražší... většinou se to pak projeví na plnění.

barborka09
23. čer 2015

@bebees No jestli nemáš nějakého známého finančního poradce kterému fakt můžeš věřit že mu nejde o co nejvyšší provizi z uzavřené pojistky, tak bych radši volila cestu že si obejdu sama pojišťovny ohledně jejich nabídek. No ale ani tak to nemusí být výhra - to co na začátku mohlo vypadat jako to nejlepší co může být, se v případě plnění pojistné události může ukazát jako nejhorší možné řešení cos vybrala. Přece jenom pochopit ty jejich pojistné podmínky, vyjímky,... atd. je někdy pro běžného smrtelníka tak trochu oříšek.
Já jednou podepsala hodně nevýhodnou smlouvu a od té doby jsem neskutečně opatrná. A i kdybys volila toho poradce, určitě se nenechej navrtat do pojistky kterou nechceš a po předložení nabídek si nechej čas na rozmyšlenou. Nenech se natlačit do kouta a v klidu si vše nechej projít hlavou.

princikovi
23. čer 2015

Volil bych asi variantu C, zadat svůj požadavek makléřské společnosti a vybral bych si v okolí dvě nebo tři, kteří Ti zpracují nabídku "nejvýhodnější" pojistky 😉

sarkar
23. čer 2015

Určitě bych se mrkla po slušném poradci (lehko se říká, těžko se dělá), který by ti v první řadě řekl, jestli má pro tebe taková pojistka vůbec smysl - protože kupodivu i dobrá úrazová pojistka je někdy zbytečné vyhazování peněz do vzduchu a v zásadě ti ani moc nepomůže. Obejít si pojišťovny je možná docela dobrý nápad, ale pamatuj, že i paní na pobočce je placená provizně (k základu), stejně jako fin. poradce, navíc ona ti doporučí produkty jen své společnosti, pravděpodobně neřekne, ať jdeš za roh, že tam to zrovna pro tebe bude vycházet líp 😀
A pokud budeš obcházet, tak nezapomeň nastudovat pojistné podmínky, různé výluky atd.

berynka
23. čer 2015

@bebees záleží, na co máš čas a nervy. Jestli přesně víš, co chceš a za kolik, tak oslov pár pojišťoven a uvidíš, co ti napíšou.
U poradce záleží, co všechno má v portfóliu a možná i, co za to dostává. Já jsem byla spokojená, chtěli jsme nakombinovat životní a úrazové pojištění pro celou rodinu. Dala jsem si požadavky a on připravil čtyři možnosti výběru.
Jiná věc je, že jsme zatím neměli (naštěstí!) důvod plnění.

Když jsem cvičně jednala přímo s Českou pojišťovnou, tak to bylo děsivé! 😝

zednice
23. čer 2015

Pracuju v bance, dělám samozřejmě i pojištění jak úrazové tak životní...Tak kdyby jsi chtěla nějak pomoct tak napiš sz🙂

andya1122
23. čer 2015

Já mám dobrou zkušenost s mojím poradce, který se o naši rodinu stará již 3 roky, ale je pravda že můj manžel hledal jen nezávislého poradce který má titul €FA. Jsou to prej lidi kteří se o své klienti starají a mají nejvyšší vzdělání... Je pravda že náš poradce je spíše už jako náš kamarád a jeho žena je také prima.. Můj muž se s ním radí již o všem od investic až po kontrolu daňového přiznání... 🙂

idiska
23. čer 2015

tak já bych si asi zjístila možnosti sama, co kde mají, co nabízejí apod., my máme vše pojištěné u Kooperativy, protože tam je u nás super paní pojištovačka, takže nám i dobře poradila a můžeme se na ni i ve všem ohledně pojistky obrátit, v tom jsme to měli jednodušší...hlavně si ujasnit, co potřebuju, abyste si třeba nenechala vnutit nějakou zbytečnost nebo naopak neodmítla něco, co vám bude do budoucna hodit...doporučuju nechat si nabídky projít hlavou a pak se po pár dnech rozhodnout

adelka21
23. čer 2015

Já byla v pojištovně, chtěla jsem pojistku, vzala jsem si obchodní podmínky, po přečtení podmínek jsem to vzdala. Taková pojistka, která by mi vše pokryla byla pekelně drahá a levnější by nepokryla to co jsem chtěla, takže by to pro mne bylo vyhazovaní peněz. Ale všeobecně si ráda skutečnosti sama ráda ověřuji, tzn. já bych si oběhla více pojistoven a seznámila se s podmínkami.

ajaxxx
7. črc 2015

Děkuji všem za rady a názory. Původně jsem chtěla obejít několik pojišťoven, ale nakonec kvůli nedostatku času jsem zašla k finančnímu poradci, kterého mi doporučila známá. Dosud jsem se fin. poradcům vyhýbala, ale nakonec jsem byla mile překvapena i s jeho přístupem. 🙂

marriaberkyova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marriaberkyova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz