Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

krejcirice
14. led 2010

Ahoj nenašla sme nic o tomto.
Jsem od srpna vdaná ted sme se dozvěděli že se bude vracet dan manžel jí muže uplatnit tím že já jsem na rodičovské a jsme manželé.
Je to pravda prý to je asi 24 000,- rok.Máte někdo zkušenosti,
Bylo mu řečeno v učtarně že mám jen napsat čestné prohlášení že jsem na rodičovské a nevydělala jsme si víc jak 68 000,- hrubeho.
Že prý by nám to měli vrátit za celí rok i když sme nmanželé od srpna.
Má něco na tu částku vliv?

mates22
8. únor 2012

@lucianas rodičák se nepočítá, jen mateřská, ale je fakt, že občas účetní chtějí potvrzení, že krom rodičovské člověk nic nedostal...ale to nejdřív zjistěte, jestli to po vás, resp. manželovi budou chtít, nebo jim stačí čestný prohlášení, že jste neměla příjmy nad 68000

jajik25
8. únor 2012

Chtěla bych se zeptat jestli je možné aby si mě manžel danil každý měsíc jako děti a jestli je to psaný ve výplatní pásce a pod čím?Díky

lucianas
8. únor 2012

@andelka já vím, že se do těch 68tis. nepočítá. já jen, jestli i tak to nechce manželův zaměstnavatel doložit.

lucianas
8. únor 2012

@mates22 no uvidíme. zatím se mu poslala ta potvrzení, co mám, dvě ještě budu posílat. uvidím, jestli si ho vyžádají. čestné prohlášení jsem psala, tak snad to bude stačit. řeknu manželovi, ať tam zavolá. díky moc.

andelka
8. únor 2012

@lucianas náš zaměstnavatel ne, ani čestné prohlášení jsem myslím nikdy nepsala.

moudivlacek
8. únor 2012

@jajik25 manzel to ma na vyplatnici jako sleva na dite kolem 900KC

boban
8. únor 2012

@moudivlacek ted se ta sleva na dítě zvedla..manža mi včera ukazoval výplatnici a měl tam 1117kč 😵

moudivlacek
8. únor 2012

@boban to je mozne,v kazdem pripade se to furt asi bude jmenovat sleva na dite,ale vim,ze ne v kazde praci maji hezky vypsane vyplatnice,tak se to pak tezko hleda,kazdopadne to musi byt nazvano jako sleva 😀

boban
8. únor 2012

@moudivlacek 😀 manža tam má napsané: DZ sleva na dani 😀 😀 takže sleva to je 😀

zorina
8. únor 2012

Dobrý večer,
minulý rok jsem pobírala od 7.1 do 21.7 PPM částka převyšuje 68000 Kč od 22.7 pobírám rodič. příspěvěk. Vím, že rodičák se nezapočítává ale co PPM? Musím podat přiznání a platit daň a kdo mi dá potvrezní o příjmech, když PPM vyplácí sociálka. Manžel si mne v tomto případě nemůže uplatnit. Děkuji

moudivlacek
8. únor 2012

@zorina co je PPM materska? pokud ano,tak se do prijmu zapocitava

moudivlacek
8. únor 2012

@zorina ty mas jeste druhy ditko? jen me nejde do hlavy,jak jsi loni mohla mit materskou,kdyz jsou synovi 3roky

jajik25
8. únor 2012

@moudivlacek ano to je na dítě ale mě tam má někde psanou taky nebo ne?

moudivlacek
8. únor 2012

@jajik25 nevim zda rozumim otazce
ta sleva na dan na dite se odecita kazdy mesic a vidis ji na vyplatni pasce, ta sleva na vyzivovanou manzelku na pasce neuvidis,az v tom danovem vyrovnani,manzel ho ma v dubnove vyplate a dela se jednou rocne,stejne tak vratka za uroky z hypoteky,darovani penez, krve....

zorina
8. únor 2012

jo mam druhé dítě

zorina
8. únor 2012

do příjmu se tedy započítává to zn. že mám vyplnit daň. přiznání a kdo mi dá potvrzení příjmů, zaměstnavatel mi nic nedá když to platila sociálka

jajik25
8. únor 2012

@moudivlacek mě se právě zdá že na mě manžel dostal loni docela málo ale nevím jak se to počítá

moudivlacek
8. únor 2012

@zorina pokud mas prijem vyssi nez 68000,coz teda asi mas,kdyz jsi mela 7mesicu materskou,tak za tebe manzel nic nedostane a pokud mas zamestnavatele,tak staci kdyz podepises ten ruzovy formular jako kazdy rok a oni za tebe dane udelaji,teda aspon v nasi firme

@jajik25 jukni nekde na netu,presne ti nereknu,ale urcite je to jednorazove

elvira
9. únor 2012

Holky - prosím o radu:
manžel odvedl na zálohách daň ve výši 15630,-

Daň kalkulačka mi hodila, že by mu měli vracet 27234,-...
Má odpočet na manželku a jedno dítě...
Vím, že díky odpočtu na dítě se může vracet víc, než zaplatil na zálohách... ale připadá mi to moc...
Máte některá zkušenost?

elvira
9. únor 2012

Ještě jsem chtěla dodat, že vypočtená daň před slevami vyšla přes 46 tis....

2961982
9. únor 2012

dobrý den, chci se zeptat, jestli na to vrácení daní manželovi když je manželka na RD, jestli to letos nezměnily a vrátí to i druhovi na družku

vojtisek2007
9. únor 2012

@zorina PPM se nedaní, takže nemusíš podávat přiznání a platit daň,a pokud PPM byla vyšší než 68.000 tak si tě ani nemůže odečíst manžel....bohužel.

@jajik25 -tebe si manžel nemůže odpočítávat každý měsíc, protože na začátku roku ještě nevíte,jestli ten rok překročíš nebo ne těch 68.000

@elvira musíš do toho výpočtu zohlednit taky celkový příjem + celkový přjem včetně pojištění odvedené zaměstnavatelem, taky záleží na tom, jestli podepsal u zaměstnavatele prohlášení a jestli si uplatňoval dítě už během roku - měl nějaké daňové bonusy, nebo ne....

@2961982daňové zvýhodnění je na vyživovanou MANŽELKU, takže pro družku to neplatí

jajik25
9. únor 2012

@vojtisek2007 To je fakt ale stejně j mi divný že loni na mě dostal docela málo.Uvidíme kolik mu dají letos.

j.a.n.i
9. únor 2012

@jajik25 No, to záleží na tom kolik na daních zaplatil, na manželku nemůže dostat zpět víc než odvedl na zálohách.

elvira
10. únor 2012

@vojtisek2007 - díky. 🙂
Moudrá z toho nejsem, mám v tom fakt hokej. 😝 😀

2961982
10. únor 2012

@kapradina prosimte jak je to stim vrácení daní manželovi na manželku, jde to teda i druh na družku?

verbalinka
10. únor 2012

@2961982 ne, nejde. Je to vraceni dane na manzela/ku, takze druh, pritel apod. ma smulu.

pepibubu
10. únor 2012

MATEŘSKÁ se počítá jako příjem, RODIČOVSKÁ je sociální dávka, takže do příjmů nespadá. nesmíš překročit tuším 68 tis příjmu za rok. A je to na manžela, takže nesezdaní mají smůlu. a vracej přes 24 tis, funguje to, letos to uplatníme znova.

elvira
11. únor 2012

Zkusím ještě jednou svůj dotaz. 😉 Snad to nebude vadit.
Manžel uplatňoval odpočet na dítě každý měsíc v zaměstnání.
Daň. přiznání podává sám.
Daň ze všech přijmů před slevami vyšla 46470,-
odečetla jsem slevu na poplatníka a na manželku a vyšla mi daň 0,-
Odvedeno měl 15630,- - takže to by mu měli vracet, ale podle kalkulačky mi to k této částce ještě připočetlo daňový bonus 11604,-, tzn. že celková vratka by byla těch 27 000,-
Je to tak správně? Pořád mi tam "plave" ten bonus...
Jestli někdo poradíte, budu ráda.
Díky. 🙂