Vycházíte finančně?

stekkna
15. únor 2017

Holky s jakou částkou musíte vystačit na celý měsíc, když od příjmů odečtete veškeré výdaje? A stačí Vám to?

78marcela
9. kvě 2017

@nita1984 kdyz ja si to ani nemyslim, ze jako samozivitelka se ma clovek lip. Prispevek na bydleni dostane i manzelsky par.
Nehlede na vraceni dane za manzelku treba..to je taky slusna částka, o ktere si samozivitelka muze jenom nechat zdat.
A pak.kdyz se chodi do.práce, tak ma příjem urcite vyssi nez ziv.minimum, tak neni narok na.nic..tak nevim, v cem se maj samozivitelky.lip.

zuzineckah
9. kvě 2017

@78marcela odečet daně na manželku je aktuální jen pokud je manželka bez příjmu, resp. má ho jen směšný.
Obecně je princip solidarity zneužitelný všude, kde je zavedený. Nelze ho nastavit tak, aby se tomu zamezilo. Do velké míry stojí na inteligenci a povaze národa a bohužel, tady je pořád mnoho vyčůranců, kteří rádi hrábnou na to, co jim nenáleží...
Tvrzení, že samoživitelky se mají lépe je stejná ptákovina, jako tvrzení, že ony systém nezneužívají.

78marcela
9. kvě 2017

@zuzineckah ano, odecet dane je pouze do urciteho prijmu, zpravidla kdyz je zena na materske. To je taky ale jedina doba, kdy i samozivitelka dostane nejake prispevky. Jakmile nastoupi do prace a bere plat, tak je temer bez sance neco dostat...a zrovna tak uz pak neni aktualni odecet dane v manzelskem paru. Podle.me.je to srovnatelny, co se tyka pomoci.od statu. Az na to, ze pracujici samozivitelka na tom bude temer vzdycky hur nez pracujici manzelsky par.
Jinak souhlasím, vycuranci jsou vzdycky vsude.

marion2017
10. kvě 2017

@78marcela stejně tak, jak nevím já o tobě, nevíš nic ty o mne. Já nikoho neodsoudila a nepsala jsem, jak se mají samoživitelky úžasně, ty sis to akorát histericky vytáhla na sebe. Čiste jsem psala, jak v mem okruhu jsou lidi, kteří místo aby šli makat, tak si takto pomáhají. Já cely život makam a někdy jsem neměla ani na jídlo, abych teď měla hezké bydlení. A na to mi nikdo nepřispívá. A jak bych řešila bydlení, kdybych neměla hypo? Každy nemůže bydlet zadarmo či par supu u babičky!

dokument
10. kvě 2017

@78marcela samozivitelky, dle meho nazoru, se maji lip jedine v tom, ze nemusi varit, prat, zehlit a uklizet chlapovi. Jinou vyhodu nevidim.

netopejr
10. kvě 2017

@78marcela jen pro info: za dob, kdy ma zena PPM nad 68 k/kal.rok, na kterou si sama vydělala, si manzel nic neodecte. Nebo kdyz PPM + dalsi prijmy > 68 k. Pouze když ma RP,pze ten se do přijmu nepočítá. Odměna za nového daňového poplatnika, ze si stat zech 24.840 nechá. Takže odečet ten rok manželku je nula a v domácnosti o člověka.vic.

78marcela
10. kvě 2017

@marion2017 skoda ze jsi nepochopila podstatu meho sdeleni..to je pak tezky diskutovat.

78marcela
10. kvě 2017

@dokument souhlasim😀

dockysbazar
10. kvě 2017

Ano vycházíme. Dokonce se těšíme jak budem s rodičákem při penězích 😀 nějak nemáme vysoké nároky

pavcik123
16. kvě 2017

Něco kolem 34 000