Alimenty, můžou je stáhnout z nemocenské?

andyasofi
10. led 2018

Dobrý den, chci se zeptat, treba bude mít někdo podobnou zkušenost.
Mám tři děti, otci bylo stanoveno výživné, 1300,- Kč na všechny tři, z důvodu, že seděl, tudíž chudák neměl z čeho platit.Narostl mu dluh celkem 78.tisic.
Loni v červnu, mu bylo vyzivne zvýšeno, na 3500,- na všechny tři, našel si práci, do listopadu to platil, jakž takž, i když jsem se Musela každý měsíc připomínat.
V prosinci mi poslal jen 3tisice. Nasliboval dětem dárky pod stromeček, ovšem se na ně úplně vykašlal....ale to je vedlejší... Chci se zeptat, když se oženil, já byla teď v lednu podat exekuci na plat, na dluh, i na stávající výživné.. je to týden, a stále ještě žádné vyrozumění od soudů ani výživné od něj. Myslím že se začíná vyhýbat placení, v prosinci byl na nemocenské, můžou mu stáhnout to výživné z nemocenské? Tvrdil že přestoupil od Prosince k jiné firmě, kde bude brát míň... Jeho bývalá na něj taky podala exekuci, tě dluží přes 300tis.
Další otázka, když po tom pojedu, což ano, nenechám to tak, může soud uvalit exekuci na plat jeho nynější manželky?? Nebo mají děti smůlu a on si bude pískat... Díky a názory, odpovědi.

ivuska1986
10. led 2018

Zdravim, znama se obratila na pravniky v projektu Alimenty detem, sponzoruje to Ceska tel. myslim, o nic uz se pak nemusela starat, pravnik vse zaridil, od dopisu po uvaleni exekuce

superkousky
10. led 2018

Ono to chvilku tvá než se vše rozjede. S tím musíš bohužel počítat. Já dostala první výživné od exekutorky po 6měs. Nevím jak to je,když to dáš přes soud,ale taky to bude trvat,páč se musí čekat ,zda se on neodvolá.
I z neschopenky se exekuce strhává,ale musí to zaměstnavatel nahlásit a taky záleží na tok,kolik tu neschopenku má.
Pokud mění zaměstnání,tak to chvilku trvá,než se na to přijde,ale já to dělám tak,že to nahlásím exekutorce já (hned jak se to dozvím) a ona hned jedná. Ověří si to telefonem a hned vydává nový exekuční příkaz.
S tou manželkou nevím,ale spíš na ní bude mít ještě úlevu (tj. tvé děti méně peněz)

stuplakova
10. led 2018

@ivuska1986 A nevíš jestli za ty právníky něco platila? A může se na ně obrátit i tatínek s dotazem? A to vyřizovala přes internet? Děkuji za info.

ivuska1986
10. led 2018

@stuplakova je to bezplatné a muze se obratit jakykoliv rodic

andyasofi
autor
11. led 2018

Díky za odpovědi, zkusím 🙂

stuplakova
12. led 2018

@ivuska1986 Super děkuji ti moc 🙂, doufám že pomohou.

kopacka01
25. led 2018

Ahoj taky mám dotaz.Ex mi dluží k dnešnímu dni kolem 70 tis.,má exekuci na plat která je v mém případě podle mě k ničemu. Z toho důvodu jsme podaly exekuci i na jeho dům který jde do dražby. Jediné co mi přišlo je odhadní cena jeho domu což je zhruba půl roku.Jak dlouho může trvat než proběhne dražba?A je nějaká šance že dostaneme dlužné výživné? Díky za odpověď

luuucatko
31. led 2019

@kopacka01 Dobrý den, pracuji spoustu let na exekutorském úřadu, pokud budete chtít, ráda poradím. Náš úřad má pro oprávněné například přehledný portál, kde přesně vidíte co exekutor již podnikl, kolik vymohl a kolik vám bude zasílat. 🙂 Určitě bych tedy informovala u exekutora v jakém je exekuce stavu, on sám by vás měl o všem informovat. Je možné, že dražba byla nařízena, ale nepřihlásil se žádný dražitel a tak byla usnesením zrušena a případně odročena, proto to pak déle trvá. Nemá exmanžel nejaké spoření, pojištění, bankovní účty....? Zeptala bych se exekutora, zda žádal v tomto ohledu o součinnost. 🙂

kopacka01
31. led 2019

@luuucatko Dobrý den má stanovenou exekuci na plat. Něco sice chodí ale dluh stále narůstá. Nedávno jsem se dozvěděla že je vydaný exekuční příkaz na auto s přívěsným vozíkem. Odsouhlasil mi změnu styku s dětmi protože jedeme na dovolenou ale když se dozvěděl o příkazu změnil názor a díky němu se nám zkrátila dovolená. Budu ráda za každou radu, pomoc nebo informaci