Exekuce na alimenty. Za jak dlouho se bude výživné strhávat od bývalého partnera z jeho mzdy?

Zodpovězené
9. únor 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Bývalý partner neplatil výživné na děti. U advokáta jsem podala návrh na exekuci. Mám soudem dané děti v péči. Splácí k alimentům ještě zpětné výživné.

23.11. 2022 mi přišel dopis od advokáta, že exekuce byla schválená. Bývalému partnerovi přišel exekuční návrh. Všechny lhůty byly dodrženy. Bývalý partner nepodal odvolání a 15denní lhůta uplynula.

Můžu se tedy zeptat, za jak dlouho se bude výživné strhávat z jeho mzdy?

Nebo musí přijít ještě nějaký dopis od soudu/exekutora?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

exekutor vydá exekuční příkaz ke srážkám ze mzdy a tento příkaz musí nabýt právní moci. Do té doby by měl zaměstnavatel srážky provádět a deponovat. Doporučuji Vám obrátit se na exekutora s dotazem, zda-li již exekuční příkaz nabyl právní moci, případně kdy se tak stane.

Přeji Vám hezký den,
Andrea Viznerová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441