Alimenty v exekuci. Jak mi bude bývalý platit?

dominge
20. led 2021

Ahoj holky, ví některá z vás, jak mi bude bejvalej platit alimenty, když je teď v exekuci? Děkuji za všechny rady a pěkný den

tez83
20. led 2021

@dominge výživné na dítě má přednost před ostatními dluhy.

leniczka23
20. led 2021

Známá to měla tak, že mu exekucne ty alimenty strhávali a přednostně posílali ji.

emamaira
20. led 2021

Exekutor strhne alimenty z účtu otce a bude je vam posílat on.

dominge
autor
20. led 2021

Mockrát děkuji, alespoň nějaká dobrá zpráva

lidija1234
20. led 2021

Zajímalo by mě jak je to v případě, když by chlap pracoval na černo...dostával peníze na ruku a na účet by mu nic nechodilo. Hádám, že to má potom děťátko smůlu?

veronyque
20. led 2021

@lidija1234 Často se to dělá tak, že si chlap v práci domluví minimální mzdu, kterou oficiálně dostává (z té se počítají alimenty) a "bokem" dostává zbytek, který nikde uvedený není. Děti tak dostávají minimum a chlapi se mají dobře. Setkala jsem se s tím v praxi hodněkrát.

dominge
autor
20. led 2021

@veronyque problém ale je, že práci nemá. Takže asi dostanu prd vid

dominge
autor
20. led 2021

@lidija1234 to právě řeším, protože práci nemá 🤷‍♀️

gramar
20. led 2021

@dominge Jak bylo výše zmíněno, alimenty jsou přednostní. Pokud práci nemá, dostane stejně tak vyměřené alespoň nějaké minimum (tuším k tomu jsou tabulky). Setkala jsem se s vyjádřením soudce, kdy pán argumentoval "z čeho mám platit, když nemám práci" a soudce mu odvětil že má dvě zdravé ruce a hlavu, tak ať jde makat že jeho děti nemůžou za to, že on je línej... Ale obávám se že to budou jednotky případů... Každopádně pokud nebude platit máš možnost ho udat a od července pak bude fungovat zálohové výživné, kdy bude vyplácet stát a z něj si to dostane, nebo ho zavřou...

holkaokomodra
20. led 2021

@dominge aby mu to strhávali, tak si to musíš zařídit, zajit k soudu, nebo na exekutorsky úřad, nahlásíš výši dluhu, doložíš rozsudek o svěření dítěte do péče a rozsudek o výši alimentů, pokud něco z toho nemáš je potřeba to mít. Pak ti budou alimenty chodit pravidelně, i když nevím jak přitom když nemaká. Každopádně dluhy za výživné mu zůstanou a až si jednou najde, pokud najde, práci budou mu to strhávát i s dluhem....

romi85
20. led 2021

Mno můj bývalý přítel měl exekuci na plat,ale místo 3 000 co nám odklepnuli u soudu mi parkrat akorát poslali měsíčně něco přes 1000,protože přestože měli být alimenty přednostní,tak nebyli.., pak šel do invalidního důchodu kvůli epilepsií a ze soudu mi akorát přišlo,ze má málo peněz,takže mi nic dávat nemusí 😂 Takže já ty peníze každý měsíc vysasit někde na ni a domácnost musela..ale on nemusel..docela šok 😉

holkaokomodra
21. led 2021

@romi85 to je právě to No... Kde nic není ani smrt nebere, ale samozivitel(ka) se vždycky nějak postarat musí... Já už alimenty na syna resim jedenáct let... To je příhod na sepsání knihy 😁 naštěstí už na nich nejsme závislý jako dřív...

romi85
22. led 2021

@holkaokomodra No prave ze mi to přišlo husty..jakoze nás nechali vymáchat v tom,ze jeho osvobodí a nemusí se chudak starat..nic..i když je to jeho dítě..ale ze já musela makat,ze si nemohla dovolit ani jedinkrát za ty roky třeba marodit pac bych pak nezvladla zaplatit nájem domácnost apod..a to už nikoho nezajímalo..mno tedy stát se o nás moc nepostaral ☺️ Hlavne ze byl v pohode u přítelkyně a měl peníze na huleni apod 😂 zatímco já si holt musela brát od pusy No jo no 🤦‍♀️