Alimenty - jak dlouho je soud řeší a na kolik mám nárok?

jirinka1989
22. kvě 2017

Chci se zeptat, zda tu někdo má přehled o tom, co se bude dít a jak dlouho to bude trvat....11.5. jsem podala žádost k soudu o soudní stanovení alimentů - momentálně mi na dvouletého kluka jeho otec posílá 2000Kč...Můj příjem je 1000kč rodičovský příspěvek a 4200kč ze zaměstnání. Ovšem dítě mi nevzali do školky a takhle se dál žít nedá...byt mě stojí 6500kč (včetně hypo)...všechno co jsem mohla jsem už prodala, nemám už kromě zapůjčeného pc a foťáku z dědictví nic. Bohužel mám hypotéku, která se v žádných dávkách nezohlední, takže čekám, jak dopadnou ty alimenty - otec malého bere kolem 30.000 čistého (má prokazatelně takovou částku sám pro sebe, jinou vyživovací povinnost nemá). Zajímalo by mě, jak rychle soud tyto věci řeší a jestli budu muset na jednání u soudu vidět otce malého (děsně se bojím, co mi bude zas nadávat a ponižovat mě apod) a bojím se tedy i toho, že mi bude dál prudit život a psát a volat mi a tak...má už několik záznamů u policajtů ale nevím, zda to k něčemu vůbec je..chtěla jsem mu vycházet vstříc, když si malého bral, tak jsem si snažila najít brigádu a třeba 2000 jsem si přivydělala, ale když si malého nebere a nemám jiné hlídání (máma dlouhodobě nemocná a ségra pořád v práci každý den do 20h) nemám šanci se z té situace teď vybabrat. Už jsem kontaktovala i soukromou školku...ale přijde mi hustý, že zas co vydělám, dám za školku a budu na tom prakticky stejně..

mlynkova85
23. kvě 2017

Švagrová podávala žádost před 3 měsíci před měsícem měla první stání teď bylo druhé a už čeká na vyjádření soudu. Ale budeš žádat určitě o zvýšení od nějakého data tak kdyby to dopadlo tak by ti to pak musel všechno doplatit. Švagrová žádá 2 roky zpětně chce zvýšení z 2000 na 3000. Podle toho co říkala soudkyně by jí to mohlo dopadnout protože 2000 dostala když Málek chodil do školky a teď už je na druhém stupni zš

jirinka1989
autor
28. kvě 2017

No jako mě právě dává 2000 a malej má 2 roky, ale já nemůžu zatím do práce (musela bych platit soukromou školku) a v mé profesi se platí tak 11-13.000 čistého, na vedoucích pozicích maximálně 20.000 ale to nemám šanci - po 2 letech doma mě určitě na vedoucí nevezmou. A můj příjem je 1000kč rodičák, 4000 ze zaměstnání...jinak nemám peníze kde vzít. Hypotéka se do dávek nepočítá, takže jedině, že bych kus bytu pronajala někomu (cizímu že...) a to mi přijde absolutně nemožné k 2 letému dítěti - nikdy nevím, o koho se bude jednat apod.

mlynkova85
28. kvě 2017

@jirinka1989 a on ti bývalý neplatil na tebe? Je to těžký tahle situace já byla taky půl roku na pracáku, protože mi dceru nevzaly do školky. Vím že švagrové řekli na socialce jestli jí nemohou pomoct finančně rodiče že to takhle dneska funguje a dopadlo to tak že si musela najít 2 práci aby to všechno vůbec utáhla. Bývalý je totiž hrozně zadlužený a alimenty místo 2000 posílá jen 1800 a někdy vůbec nic takže mu narůstá jen dluh. Už si dala i alimenty exekucne ale teď mi naskočila nějaká exukece od státu a proto posílá jen 1800 víc nemá.