Alimenty z druhého pohledu

smama
6. zář 2016

Ahoj,

můj přítel má dvě děti z předchozích vztahů (10 a 3).

Obě mu dělají ze života peklo, aktuálně je v depresích a občas má poznámky, že by nejradši utekl mimo ČR...:(
Jsme spolu rok, také bychom chtěli díte a konečně rodinu a dítě z lásky, ne z vypočítavosti. Ale situace je následovná a ze soudů je mi zle:

Přítel platil 10 000 Kč na první dceru (bylo vyměřeno před několika lety). Následně přišel o práci a dceru si vzal do střídavé péče. Jeho ex si opět postavila hlavu a střídavá péče skončila, on opět platí 10 000 Kč. Druhé dítě má se zlatokopkou, která u soudu dělá neskutečně věci a vše jí prochází. Platí 8000.

Jeho plat je nyní 50 000. Majetek nula. Našetřeno nic. Já nejsem jeho manželka, jen partnerka. Auto má firemní, nájem platí.

Pokud nyní zaplatí alimenty a nájem a jídlo, nemá ani halíř. Kdyby onemocněl, přišel o práci, snížili mu plat, může si jít hodit mašli.
To, že by třeba chtěl opravdu rodinu a že to není možné asi nikoho nezajímá a já jsem z toho zoufalá už.

A tak se ptám - co dělat?

Ex manželka a matka starší dcery vydělává 2x více než on, dcera chodí na soukromou školu apod. Má movitého přítele, nežijí spolu. Jezdí asi 6x ročně na drahé dovolené.

Je nějaká naděje, že pokud se to celé dá opět k soudu s tím, že se změnily poměry, tak se sníží alimenty? Jde o to, že prvních 10 000 mu bylo vyměřeno když měl jen jedno dítě, vydělával víc a matka byla na mateřské. Druhé alimenty byly vyměřeny, když měl první dceru ve střídavé péči. Nyní nemá ani jednu ve střídavé (a ani už nechce), matka té první vydělává velké peníze...takže si myslím že situace je značně jiná.

On už rezignoval, jen se obávám že to celé dopadne velmi špatně, bojím se i sebevraždy - nutno říci že k nim má extrémně špatný vztah a ví, že ho jen zneužily, zejména ta jedna žena, co si vymyslela neplodnost. Příteli je 45, není to žádný mladík co má kariéru před sebou.

Ráda bych bojovala, ale on říká že soud nic nezajímá, že je extrémně proti němu, prý si tam každý vymýšlí a řekli mu, že má teda vydělávat víc, že zkušenosti a titul na to má. Je to hnus :( Navíc on působí velmi charismaticky a každý si myslí, že když hraje golf, tak je milionář :(

Omlouvám se jestli to je zmatené.

Děkuju za rady.

hany71
27. zář 2016

@smama - určitě vždy nevyhraje chlap - ex bere 26700 a platil dosud 2500 na naše dítě. Teď po 4 letech jsem zažádala o zvýšení na 3500,- a co myslíš? Soudkyně mu vyměřila 3100,- - zdá se ti, že soudkyně rozhodla správně a v neprospěch chudáka chlapa?