Co znamená "rozšířená péče"? Bojuji s partnerem o to, kde 5 leté dítě bude.

duetka01
10. črc 2018

Ahojte holky, byla jsem dnes na ospodu z důvodu rozvratu vztahu s bývalým partnerem bojujeme u koho dítě 5 let bude. Paní se nás oba ptala a říkala, že to spíše než na střídavou péči vidí na rozšířenou péči s tím, že bych měla malého v péči já, chtěla jsem se zeptat co to pro mě plyne? Jestli různé věci mohu podepisovat za něj a zda-li se mohu i odstěhovat z místa bydliště, nebo díky tomu tu musím setrvávat. Vím, že alimenty platit musí! Máme teprve před 1. stáním u soudu. Děkuji za odpověd.
Rozšířená péče je např od čt-ne pak po-út a se to nějak točí. (jakože krátký, dlouhý týden) celkem jsem byla v šoku, co jsou to za novinky 🙂 máte s tím některá zkušenost? Proč prostě nedají dítě klasicky matce s tím, že otec ho může vídat dny určené soudem 1xza 14 dnů + vždy přes týden.

aktakd
10. črc 2018

@duetka01 A proc dite nedaji otcovi? Omlouvam se za rypavy komentar. Nemam rada, kdyz si matky narokuji deti. Dite ma pravo na oba rodice. Jedine, za co byste meli bojovat, je stesti ditete.

letadylkokane
10. črc 2018

@duetka01 protoze to dite je i tatinka a ma na jeho vychovu a pritomnost stejny narok jako ty. To, ze si vy nerozumite a jdete od sebe, neznamena, ze nemuze byt fajn tata.
By sis to predstavovala tak, ze musi! platit aliky, ale tatinkem byt muze jen v urcene dny, kdy se to tobe bude hodit?
To nemyslis vazne, ze ne...

duetka01
autor
10. črc 2018

ptala jsem se spíše co to znamená v praxi rozšířená péče, jestli i dvě školky, nebo jen jedna, když bude v osobní péči mě? Atd..děkuji za odpověd

duetka01
autor
10. črc 2018

@aktakd jinak otec má agresivní sklony a je nervák, došlo i k fyzickému napadení, proto ho nemůže ani dostat do péče.

barulina
10. črc 2018

Ahoj, ja mam rozsirenou peci. A je to jen to,ze ma par dni pro styk.s.dcerou na vic. Pojud ji mas v peci, formality, vse resis ty. Je to.jen uprava styku mezi ditetem a.druhym rodicem. My se ale nastesti na vsem.dohodli

blahova_andrea
10. črc 2018

@duetka01 tak pokud vím, tak dávno nelze mít děti ve víc jak jedné školce nebo škole. je potřeba zajišťovat docházku do stejných míst, kroužků, jen se střídají v bytech rodičů. aspoň teda tak jsem to slyšela, že to bylo naposledy. naštěstí jsem to zatím řešit nemusela, tak se omlouvám, jestli už je zase všechno jinak.

smysl rozšířené péče teda taky nechápu, pokud by to měl být krátký dlouhý týden. to už asi raději ta střídavka, ne?

jinak souhlasím sice s tím, že i otec má právo být otcem, ale z druhé strany...mnoha otcům víc vyhovuje platit alimenty a dítko si půjčit občas na víkend, výlet než se starat i v týdnu a řešit tak "problém" s prací, školkou, kroužky atd. na to jsme my ženy většinou stavěné lépe. nebo spíš s tím smířené a práci si hledáme po mateřskou k tomu uzpůsobenou. a že tatínek bude mít povinnost danou soudem se postarat o dítě a v práci si to nebude umět ošéfovat a nakonec se bude starat třeba sousedka...to má smysl kde? hned bych zakladatelku nekamenovala jen za to, že podala prostě nejobecněji rozšířený dotaz, kdy prostě dítě lne více k matce.

barulina
10. črc 2018

@blahova_andrea pletete se, moje dcera ma dve skolky

barulina
10. črc 2018

Jo a mame to.tak, ze.misto od patku do.nedele,jezdi.dcerka k.tatkovi od.ct.do ut. 14 dni.srpen,.14 dni cervenec. Lichy rok vanoce.otec, sudy ja. Ale v peci.dcerku.mam ja a jakmile.nastoupi do.skoly ,tak.akorad.se.zmeni 14 denni interval na pa.az ne

blahova_andrea
10. črc 2018

@barulina trošku mi to hlava nebere, ale když píšeš, že to jde. mě to teda přijde blbý jak pro rodiče, tak pro ty děti :-/

duetka01
autor
10. črc 2018

@barulina Takže pokud tomu rozumím správně, veškeré formality řeším já? Mohu se i odstěhovat z důvodu levného bydlení i dál, jak by to pak probíhalo v rámci krátkých, dlouhých týdnů, kdy by si nemohl pro kluka jezdit z důvodu vzdálenosti? To pak by leda viděl kluka 2x do měsíce od pá-neděle? Nejde o naschvál, ale, že se chci odstěhovat za levnějším bydlením do 60 km. Děkuji za odpověd.

barulina
10. črc 2018

Ja se odstehovala.120 km. A je to.klasicke.svereni do pece, jen trosku vic dni u.otce nez jen patek nedele,patek nedele 🙂

sahrazad1
10. črc 2018

@duetka01 doporucuji soud i ospod v klidu vecne informovat o tom, jaky cholerik partner je. Soud to totiz nevi. Rozšířená pece neni krátký/dlouhý týden, ale par dni navic v tydnu, kolik a kdy zalezi jak se domluvite. Mela jsem ji tez asi 3 roky, uz skolou povinne deti, a uprimne je to otravovalo porad jezdit v tydnu pryc...doporucuji tez jednu skolku, skolu, detem nechat kamarady, atd...

barulina
10. črc 2018

@blahova_andrea a proc, ja mam.dcerku v peci a prave protize otec male je skvely tata nevidim.duvod proc mu.neumoznot vic casu. Na.skolku v ostrave je zvykla a tady je ji taky krasne. Samozrejme se skolou uz nebide jezdot.k.tatkovi od.ct do uterka ale od patku do nedele. Dcera je apokojena a.myslim,ze je.to.nej.reseni, v pripade, ze dva dospeli uz spolu byt nechcou

blahova_andrea
10. črc 2018

@barulina pokud je to dítě menší a nedělá mu ta změna školek a kamarádů problém, tak fajn. u dítka, které má problém i s jednou školkou by to byl ale dost stres. nemám nic proti času s tatínkem, když to jde. na 120km to ale musí být záhul, to převážení. no a jak píšeš...u školních dětí už to bude stejně pasé

barulina
10. črc 2018

@blahova_andrea no nevidim duvod proc by to bylo pase, zmebi se akorad 14 denni rozsah a ten.otci klidne nahradim jinde. A ononclovek.l vecem musi peistupovat individualne ze, namntohle vyhivuje

blahova_andrea
10. črc 2018

@barulina tak jsem asi na tom vašem systému něco nepochopila. měla jsem za to, že měl otec dítě od čtvrtka do úterý a že jsi psala, že při škole to pak nepůjde, že pak to bude už pátek až nedělej, jako jinde. něco mi uniká.
rozhodně je dobře, že vám to tak vyhovuje. jen mám pocit, že se na podobné systémy teď začalo docela tlačit a že ne všem rodinám takové nařízení soudu musí vyhovovat.

barulina
10. črc 2018

Jiste,.skolu muze mit dcera.taky.dvojmo,ale to my nechceme.. oroto se zmeni jen to.od ct do ut, na patek az nedele, vanoce, prazdniny zustanou stejne, a ty.dny bezne si.otec nide moct.kdykoliv ldyz to.pujde na.zaklade skolni.dochazky nahradit

blahova_andrea
10. črc 2018

@barulina tak vánoce a prázdniny se střídají i bez rozšířené péče, ne? teda aspoň u kamarádek ano. u nás to nefunguje. chlapovi ex oznámila, že mu děti nedá a hotovo

barulina
10. črc 2018

@blahova_andrea nerrsi, pokud otec nechce. Rozsirena pece, je jen a pouze to, ze dite bude vic dni u druheho rodice, nez je bezna praxe. Je to pouze uprava styku. Nic se sttidavkou nebo vyhradni peci zo nema spolecneho. A pokud vss muz o deti stoji, neni nic lehciho nez zsjit na soud a zazadsz o upravu styku s v dnesni dobe uz by to problem byt nemel

blahova_andrea
10. črc 2018

@barulina my už máme děti větší, tedy ty jeho a tahat se o ně s matkou nechceme. jako matka taky chápu, že chce mít na vánoce děti doma a chápe to i chlap. to samé třeba na velikonoce. u mámy mají kamarády, s kterými tyto svátky slaví. myslím, že násilím si je brát k nám by jim nic pozitivního nepřineslo 😉 řešit v lednu, kdy si děti bude moct táta vzít o prázdninách je u něj nereálné a tak se pak jen dozví, že mu je ex nedá ani na ty víkendy. to si tam má pro něj jet s policií? zřejmě by nikdo nebyl doma 😀

barulina
10. črc 2018

@blahova_andrea jsem policistka a nedidrzeni rozsudku je tc

blahova_andrea
10. črc 2018

@barulina to sice ano, ale pokud hledíme na děti a ne na sebe, tak nám přijde lepší se stáhnout. myslím, že by to pak odnesly negativně stejně hlavně děti ☹

terezapetrova
10. črc 2018

@blahova_andrea tak me osobne trochu nadzvihla veta "proc dite klasicky nedaji matce.." myslim, ze v dnesni dobe mit ustalene reseni dite matka, otec obcas stejne na kazdou rodinu (jak si asi mnozi mysli) je mimo. tedy kdyz jsou oba partneri normalni. kdyby zakladatelka uvedla hned na zacatku jaky je otec mohla diskuze vypadat trochu jinak.

duetka01
autor
10. črc 2018

@barulina jak to funguje v praxi s temi dny? Pripada mi to napul jako stridavka..a jak tvuj muz reagoval, kdyz jsi mu oznamila, ze se stehujes 120 km? Nebyl to problem, aby to neresil pres soud. Jak si maleho predavate kdo pro nej jezdi a privazi ho?

duetka01
autor
10. črc 2018

@duetka01 jak v dobe skoly miva ho pouze 1x za 14 dnu?

barulina
10. črc 2018

@duetka01 ne, neni to stridavka. Ubsoudu ebcobse tyce deti resi tri veci. Svereni do pece, styk s druhym rodicem a alimenty. Ta rozsirena pece je jen druh styku, se sverenim do pece to nema nic spolecneho. Takze ty budes mit dote v peci, otec jen nejake dny navic oproti bezne praxi. My si veci soudne poresili, asi deformace z orace..oba jsme policajti. Ale vse bylo na nasi.predchozi domluve. Malou vozim na pul cesty, alimenty jsou po.domluve staniveny, ale hlavne my se umime domlivit i na zmenach... takze my me vyhodu, ze si takto vstric vyjdeme. Jinak.jakmile bude skola, nechceme at ma skoly dve, proto bude mit skolu jen doma, tj.u me, ale ja otce o vsech fulezitych vecech vzdy ibformuji a neodstrkuji ho. Dohoda je nejdulezitejsi..to je zaklad

letadylkokane
10. črc 2018

@terezapetrova ale to tvrdi ona. A jak znamo, zensky toho hodne nakecaji, kdyz jde o porozvodova vyrovnani. Otec muze byt agresor, ale take vubec nemusi byt.
My to nevime a nezjistime.

duetka01
autor
10. črc 2018

ano je to agresor. Mam i potvrzeni od lekarky. Ale v poho to resit tady nebudu..jinak jsem druzka, nerozvadim se s nikym

letadylkokane
10. črc 2018

@duetka01 helejt a jak se chova k detem? Bije je?

terezapetrova
12. črc 2018

@letadylkokane sice jsem psala o necem jinem ale tak urcite si lide (mamy i tatove) jdou casto uz velmi po krku pri rozvodu, to uz je proste vyhrocena situace vetsinou. Vychazim jen z toho co vim a nejak lez z teto diskuze necitim. A tak kazdy je jiny|ma jinou intuici. Hezky den.