Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dělení majetku, ani jeden nemůže druhého vyplatit

pastelka673
7. čer 2013

Holky,potřebuju radu od někoho,kdo si tím prošel..S manželem máme společný byt,oba dva jsme vlastníci.Chci se rozvést,ani jeden nemůžeme druhého vyplatit.Jak se bude postupovat?byt se prodá?nařídí to soud?

evitaa
7. čer 2013

Ne, musíte se dohodnout sami. Pokud se nedomluvíte do 3 let od rozvodu, soud vám přizná podílový vlastnictví, tzn. že každý budete mít 50% bytu.

zamilovanadonej
8. čer 2013

@pastelka673 No, raděj bych se dohodla, podílové spoluvlastnictví je za trest, a taková 1/2 bytu je takřka bezcená pro třetí osoby.

aja2004
8. čer 2013

dohoda je lepší ale někdy nemožná ,a máte tam zástavní právo?nejlepší by bylo už ted přemýšlet o prodeji ,posléze zaplatit společné dluhy vzniklé v manželství a z toho co zbyde rozdělit na půl.

aja2004
8. čer 2013

A máte děti? první musí proběhnout opatrovnický soud tobě děti ,manželovi stanoví styk a alimenty,bez toho vás nerozvedou,ani u rozvodu pokud je sporný se neřeší majetek to až u třetího soudy majetkoprávního vyrovnání a na to je nejlepší opravdu právník,tak jako na bolavý zub zubař .ty první dva soudy si obhájíš sama jde to i bez advokáta musiš mít jen pádné argumenty aby ti uvěřil i soud a lhát se může taky 😵 Samozdřejmě že je nejlepší nesporný rozvod a domluvit se na všem ale s chlapama to prostě nejde.

Sem začni psát odpověď...

Odešli