Ex partner chce dítě do své péče

duetka01
7. led 2018

Ahojte holky, jsem tu s dotazem. Ex partner chce za každou cenu dítě do své péče, vyhrožuje soudy, je nějaká šance, že mu ho dají? Prozatím spolu žijeme ve společné domácnosti než se vše vyřeší... Já pracuji o dítě se starám..on se mu umí taky věnovat, ale našel si milenku a hodně času tráví s ní a nebo na baráčku své sestry..nehledě na to, že občasně jezdí v práci na výjezdy, tak si nedovedu kdo by kolem malého fungoval (veškerou starostlivost by nechával na starších rodičích, nehledě na to, že je nervák a dokáže po malém hodně vystartovat..vůbec se nemůžeme domluvit ohledně malého, pořád si mele tu svoji..stačí, když zajdu na OSPOD a tam zažádám o svěření dítěte do vlastní péče + mi pomůžou sepsat alimenty? Nebo je potřeba zajít k nějakému právníkovi? Ptají se i dítěte ke komu tíhne víc a kde by chtělo žít? Malý má 5 let..vůbec nevím jak to chodí, příjdou i z Ospodu nás zkontrolovat jak žijeme? Střídavou péči vám někomu soud přiklepl aniž byste ji chtěli? A jak je to s dojížděním, když by ex si jezdil pro malého, druhou cestu bych si pro něj musela přijet nebo odváží a přiváží také on? Děkuji Vám za cenné rady.

lv
7. led 2018

Dítě do jeho výhradní péče = pouze u závislých, těch co se o dítě nestarají, toho se bát nemusíš, obvyklé pitomé výhrůžky "vezmu ti dítě".
Na Ospod jdi, pomohou žádat dítě do péče, s tou střídačkou moc nevím, on na něj má stejná práva jako ty. Cestu by realizo al každý jednu, jak píšeš.

dominikaromanova
7. led 2018

Zajdi si na OSPOD vše tam s paní prober a ona Ti pomůže podat návrh na předběžné opatření o svěření dětí do péče.

Mimochodem, podobná diskuse se zde vedla okolo 20.12.2017 dávám odkaz, možná tam nejdeš nějaké užitečné informace.
https://www.modrykonik.cz/forum/rodinne-problemy/manzel-mi-chce-vzit-deti-2/

ariadna12
7. led 2018

Zustan kvuli diteti/detem v klidu. At si vyhrozuje, jak chce. Btw proc nebydli u milenky? Ci je vase spolecne obydli, tvoje, jeho nebo ho vlastnite spolecne? Jestli bys ho proste nemohla vyhodit, at si tahne za tou novou. Porad se s advokatem nebo v bezplatne pravni poradne, ale podle mne, pokud nejsi (promin, jde o priklady) blazen, fetak, alkoholik, osoba tyrajici deti, bezdomovec, atd., neni duvod vyhradni pece otce. Btw uvadi vubec, proc tu vyhradni peci tak chce? Krome vyhruzek a citoveho vydirani? Nepodminuje si tim neco, co po tobe chce? Nemyslim, ze by o deti mel fakticky tak velky zajem, kdyby mel zajem o rodinu, nenasel by si milenku. A uz vidim, jak milenka touzebne hledi do budoucnosti zalite sluncem, kterym jsou deti jeho byvalky, jak jim utira nos a vari😊. Ledaze by sama deti mit nemohla. Porad se na ospodu a socialce, co dal. A ukonci s nim bydleni, at ti neotravuje zivot, pokud to jde.

lv
7. led 2018

@ariadna12 a ještě k tý milence - bude poslouchat kňourání, jak chce maminku, fáze "jsem zábavná teta, jeho dítě mě baví" nebývá moc dlouhá, nastupuje "zas přijde a vše se mu podřídí, ale co, bude to fajn víkend v ZOO, "celá jeho matka, je rozmazlenej, neuklizí"...

janablizka
7. led 2018

Ahoj taky bych byla v klidu nemůže ti vzít dítě jen tak matka je na prvním místě a pokud ti neprokáží se o dítě se nestaráš tak ti ho nikdo nevezme.Jinak aby se s dítětem vídal na to má právo.Můj syn si jezdí pro dceru každých 14 dní je to 80 km od domova acestu platí pouze sám bývalka mu řekla že pokud na to nemá at si ji nebere.

ariadna12
7. led 2018

@lv a hlavne to dite nebude jeji...a bude s nim travit vikendy.....misto sama s milackem. Maloktera milenka si dite jeho expartnerky zamiluje.

duetka01
autor
9. led 2018

@ariadna12 K tvému dotazu partnera potkala nečekaná změna, zamiloval se..odráží se i na malém, denně tu nespí, spí u rodičů někdy u ní, aby ji dokázal, že už spolu nic nemáme..je to jeho baráček, mám tu pouze trvalý pobyt, žijeme zde jako druh a družka na druhou stranu máme klid, když tu není..ale poslední dobou na něj není spolehnutí ani co se týče odvést malého do školky nebo včasné příchody..má to na háku a bude se to stupnovat ještě hůře, dělá mi naschvály..na koni je ta druhá, dělá ji pomyšlení. Momentálně jsme v situaci, kdy tu setrvávám především kvůli malému a že tu má školku, momentálně nemáme kde jít..není to tak jednoduché ze dne na den odejít, když on si tu babu ze dne našel. Když bych měla papír v ruce o svěření dítěte do péče pak můžu dítě vzít a jet s ním třebas prozatimně k našim a nevydat mu ho dokud neproběhne soud a nebude mít papír v ruce? Jde o to, že malému vymývá i mozek, začíná být proti mě a taky si začíná všímat toho, že tatínek maminku už nemá rád a že ji nepusinkuje....dost ho i navádí a ovlivnuje at je pod jeho vlivem..

ladyle
9. led 2018

Já dostala střídavou péči proti své vůli. Ani ne po roce chce ex výhradní. Nemá šanci. Ano, pravděpodobně se OSPOD bude ptát i na názor dětí, čím jsou starší, tím větší roli hraje. Pokud si zažádá o střídavou, musí se o děti starat osobně a prokázat, že na to má čas. Nesmí je přehrát babičce atp.

ariadna12
9. led 2018

@duetka01 aha, no jo, mas to slozite. Kdyz nejste ani svoji, neni spolehlivy, nechapu, proc tak chce dite do vyhradni pece. Nevypadas jako problemova matka, takze se ani asi neboji, ze by dite u tebe stradalo Chapala bych, ze by ti to rikal, abys pri rozchodu nedelala problemy, ale jinak mne nic kloudneho nenapada. Hlavne vydrz a snaz si zajistit bydleni, i kdyby to bylo prechodne v azylaku. Aby se nestalo, ze te pak v zachvatu lasky k milence vypakuje. Na styk s ditetem ma pravo i otec, takze s nevydavanim ditete opatrne.

duetka01
autor
9. led 2018

ex partner nedodržuje časy, přijíždí později od milenky a nebo dnes měl malého vzít do školky, tím, že už nespí doma, přijel pozdě pač zaspal ehm a na cestě byla zácpa, měl malého vést do školky on, dojel v 7.50 a v 8 hod měl být malý ve školce, takže nadoraz, naštěstí školku máme z domu jen 100 metrů, ale na to se nemůže spoléhat..takže je nezodpovědný, začíná mi dělat pěkné naschvály..není s ním žádná kloudná domluva, mluví neustále jen o péči syna do vl. péče a nebo max ještě by bral střídavku jinak nic...takže nakonec to půjde soudně, budeme platit drahé soudy a stejně kdo ví čeho dosáhneme....chjo..jinak on je schopný v práci si zařídit jen ranní směny, ale rád často cpe malého babičce a nebo sestře, abych si odpočinula i já a on měl klid na milenku

duetka01
autor
9. led 2018

@duetka01 jinak si myslíte, že ospod se bude ptát na názor 5 letého kluka? Který se dá snadno ted ovlivnit..tatínek se mu snaží vymýt mozek.

ivular
9. led 2018

@duetka01 Leda by se dělaly znalecké posudky, jinak se dětí takto přímo nikdo neptá (to až tak od deseti let).
Pak je ještě možnost, že by ex syna zpracoval natolik, aby např. ve školce prohlašoval, že chce bydlet s tátou a školka to napsala do zprávy pro OSPOD (ten si zprávu určitě vyžádá). Ale to už by byl fakt extrém.

lv
9. led 2018

Nevydat mu ho - to nemůžeš, má na něj stejná práva jako ty, zakon se neptá, jestli se na tebe vybodl a myslí teď prirozenim.

duetka01
autor
9. led 2018

Já zase slyšela pokud je dítě v péči matky, tak otec pokud si nevyžádá přes ospod nějaký styk s dítětem tak než proběhne soud ho nemusí vidět...zatím to tak nepreferuji jen se informuji..ex partner je čím dál horší a mstí se mi všemi možnými prostředky a dělá mi naschvály, nechci, aby to zasahovalo do vývoje dítěte

duetka01
autor
9. led 2018

holky v případě, že partner dá věc svěření do péče a návštěvy k soudu, tak platí výlohy on?

dominikaromanova
9. led 2018

U Návrhu, který se týká svěření dětí do péče se soudní poplatky nehradí.

duetka01
autor
10. led 2018

a v tom případě právník mě zastupovat nemusí, pokud by se chtěl soudit on?

dominikaromanova
10. led 2018

Tak právník nemusí zastupovat ani jeho. To záleží čistě jen na vás zda se budete před soudem dohadovat, pak bych doporučila právníka, nebo zda jste schopni si spolu sednout a dohodnout se na všem, sepsat to a podat Návrh k soudu. Bohužel ve Tvém případě dohoda asi nehrozí, jen že by se něco stalo.

ladyle
10. led 2018

Advokata si plati kazdy sam, naklady na posudky platite vetsinou rovnym dilem. Jinak soudni poplatky u opatrovnickych soudu nejsou.

barulina
21. zář 2018

Nic se nwvxzadava pred ospod. Vse.musi odklepnout soud. Ospod vam pomuze jen s postupem. Zazadejte si o scereni do.oece a vysi vyzivnehi. A on byvaly si.navrhne svou variantu. Soud pak rozhodne

barulina
21. zář 2018

A rodinne soudnictvi.je zdarma, zaplatite si.max pravnoka,pokud bidete brat