Exekuční příkaz - moc prosím o radu!!!!! Poradíte, prosím?

endlessblue22
13. črc 2020

Zdravím moc všechny. Prosím o radu. Manželovi přišel do zaměstnání exekuční příkaz (výměr). Vůbec tomu nerozumíme. Děti z jeho předchozího manželství máme již 4 roky ve střídavé péči. Tyto 4 roky manžel poctivě platí i výživné, neb jeho bývalá žena nepracuje, dokonce si pořídila s dalším partnerem dítě. Problémy tu byly neskutečné, hrozně kolem sebe kopala (nutno podotknout, že odešla za svým milencem sama.... já se s manželem seznámila až po jeho rozvodu).
Teprve loni se majetkově vyrovnali, manžel jí vyplatil ze společného domu.... aby jí mohl vyplatit, musel si vzít hypotéku. S hypotékou začaly trošku kruté časy.... občas se s výživným zpozdil... ale ve výsledku každý měsíc měla jeho bývalá po menších částkách danou částku na účtě. Nebylo to tedy přesně k datu podle soudu. Nyní jí manžel dluží z minulého měsíce 2000,-Kč.
Do zaměstnání bez jakéhokoliv předchozího varování přišel příkaz, že má zaplatit dlužnou částku 2000,- Kč a teď to nejlepší nakonec..... a 62 000,- odměny za práci exekutora. Co to jako je???????? Prosím.... je toto vůbec možné???????

marcicek84
13. črc 2020

@endlessblue22 kdyby platil jak ma,tak na nej exekuce neprijde...ano exekutori to zadarmo delat nebudou,takze exekuce se dost prodrazi...

katkagabinka
13. črc 2020

Nevím zda by byl exekutor tak rychlý a vydal příkaz z minulého měsíce. Nejlíp by bylo zeptat se přímo ex, co to má být. Jinak radím zaplatit, bohužel. A příště platit raději řádně a včas, aby se zase něco takového neopakovalo, pokud je ex taková rychlá.

tasimia
13. črc 2020

@endlessblue22 62tis jako za jeden měsíc? To se mi nějak nezdá, tam bude dluh už pár měsíců.

deaneira29
13. črc 2020

To bude pěkně staré a asi pěkná částka, pokud se nemýlím tak odměny exekutorů jsou do 3mil 15% plus nějaké výdaje, takže to je těžko z částky 2tis a ještě z minulého měsíce, navíc nejdřív dostává výzvu k úhradě a až potom se přistoupí k exekuci jako takové.

levandule_k
13. črc 2020

Když si bral hypotéku, tak se zkoumala jeho bonita a řešilo se jestli nemá někde dluh. Určitě bych se spojila s exekutorem, aby věděl, za co to je. Nemohl jet třeba někdy na černo?

meronym
13. črc 2020

@endlessblue22 To je nesmysl. Exekuce na vyzivne sice muze byt rychla, ale castka odmeny exekutora dle uvedenych udaju nesedi. Pokud chcete, zacernete osobni udaje a poslete mi ex. prikaz do soukrome zpravy, podivam se na to.

meronym
13. črc 2020

@levandule_k Vzdyt podle osoby opravnene uvedene na prikazu musi byt jasne, pro koho se castka vymaha. A zakladatelka pise, ze exekutor vymaha vyzivne.

adelinka89
13. črc 2020

Určitě odměna exekutora není 62tisic, když dlužná částka je jen 2000,-. Ta částka bude o dost vyšší než ty dva tisíce, když je ta odměna tak vysoka..

endlessblue22
autor
13. črc 2020

Jak jsem psala již nahoře. Není tam žádný dluh, který se táhne z minulých měsíců, natož let! Je pravda, že to manžel platil trochu podle plotu. Bohužel. K 15. v měsíci měl zaplatit 7tis. Z výplaty ale poslal třeba 3tis, pak za 14 dní 2tis. A pak doplatil ty poslední 2tis. Nikdy ten dluh nepřeběhl, že by dlužil delší dobu. To samé je nyní. Minulý měsíc měl poslat 7tis, poslal 5tis. a chybí doplatit ty příslušné 2tis.
Mě jde hlavně o to, jak je možné.... že nebyla doručena žádná výzva k zaplacení dluhu, zkrátka vůbec nic!!!! Já se omlouvám, ale někteří otcové neplatí alimenty,.... my ve střídavé péči platíme (sice se zpožděním.... ale platíme)....ona na své děti nám neplatí nic (pracuje na černo, partnera si nevzala, iPhone telefon, dovolené v zahraničí.... není to žádná chudá matka samoživitelka)...
Ta odměna exekutora mi opravdu připadá amorální!!!!!!!!!!

endlessblue22
autor
13. črc 2020

@meronym Až přijede manžel, mzdovka mu vše poslala do emailu, tak Vám to ráda pošlu. Díky moc.

adelinka89
13. črc 2020

@endlessblue22 Dělám na exekutorském úřadě, a taková odměna by opravdu nebyla kvůli dvěma tisícům.. Takže ten dluh bude opravdu vyšší..

endlessblue22
autor
13. črc 2020

@adelinka89 Ten dluh opravdu vyšší není!!!! Mě jen napadlo, jestli se nesečetly nějak ty částky.... o kolik se manžel vždy zpozdil. Třeba: Duben....v termínu posláno 5000,- pak 14 dní dluh 2tis...., Květen....... v termínu poslány 2000,- pak 14 dní dluh 5000,-Kč... a že takto se to nějak bez varování nasčítalo. Vážně nevím.

tasimia
13. črc 2020

@endlessblue22 je to nějaké divné, opravdu. 62tis je fakt mazec.

adelinka89
13. črc 2020

@endlessblue22 i kdyby si tyto částky sečetly, tak by odměna nebyla v takové výši

endlessblue22
autor
13. črc 2020

Jak je vůbec možné, že jsme o žádném případném soudním řízení nevěděli?

deaneira29
13. črc 2020

@endlessblue22 i kdyby to byli tyhle částky furt je ta odměna moc velká, pomáhala jsem řešit nedávno sousedce přišla ji predexekucni výzva z dluhu necelých 30tis byla odměna exekutorů cca 4 tis

marcicek84
13. črc 2020

@endlessblue22 a nedela on z tebe blbce a moc dobre vi,kolik dluzi??? 😂🤔

adelinka89
13. črc 2020

Taková odměna pro exekutora by byla při dluhu skoro 200 000,-

adelinka89
13. črc 2020

@endlessblue22 spíš si myslím, že jen ty si o ničem nevěděla

ckocka
13. črc 2020

@marcicek84 Pravdivost informací bude asi stejná jako platební morálka.

endlessblue22
autor
13. črc 2020

@marcicek84 Tak to bych se ohradila!!!! Máme společný účet...... vidím, jak platí výživné. Kvůli hypotéce má ještě vedlejší pracovní poměr, takže daně mu dokonce dělám já. Tak si myslím, že mám celkem přehled. Ten vlastní papír jsem ještě neviděla.... je to novinka, kterou vím cca 2 hodiny.

endlessblue22
autor
13. črc 2020

Jsem ráda, že bez jakýchkoliv informací.... tady všichni houfně odsuzují manžela... no nic... díky za postřehy.

adelinka89
13. črc 2020

@endlessblue22 Možná ten papír jen špatně pochopil. Sama píšeš, že jsi ještě nic nečetla, tak si to projdi a pak napiš.

deaneira29
13. črc 2020

@endlessblue22 promiň ale pouze jsme vyjádřily názor na to že je absolutní nesmysl aby z dluznych 2tis byla takto vysoká odměna na to jsou prostě tabulky.

endlessblue22
autor
13. črc 2020

@deaneira29 Právě proto, že mi to přijde jako ABSOLUTNÍ NESMYSL... tak jsem tuto otázku položila. Neuvěřitelné odměny exekutorů byly nejednou tématem různých pořadů ala (Černé ovce, Reportéři... atd). Kdy za nezaplacenou jízdenku lidi platili i 30tis. pokuty... to je vše.

endlessblue22
autor
13. črc 2020

No uvidíme.... až se mi dostane do rukou ten vlastní papír (manžel zatím není doma, má to v emailu), tak snad budu moudřejší.... co to vlastně je.

adelinka89
13. črc 2020

@endlessblue22 ano to platili pokuty i 30tisic. Protože to nechali třeba několik let být, a proto naskákali úroky apod.

endlessblue22
autor
13. črc 2020

@ckocka Rovněž agresivita některých zde diskutujících mi přijde poněkud zarážející. Toto je poradna. Pokud vím jak poradit, napíšu.... pokud vím KULOVÉ nehodnotím!!!!!

adelinka89
13. črc 2020

@endlessblue22 kdyby si potřebovala poradit nebo něco vysvětlit až budeš mít papír v ruce, klidně mi napiš

ckocka
13. črc 2020

@endlessblue22 Agresivita a svaté rozhořčení neplatičů item.