Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Exekuční příkaz - moc prosím o radu!!!!! Poradíte, prosím?

endlessblue22
13. črc 2020

Zdravím moc všechny. Prosím o radu. Manželovi přišel do zaměstnání exekuční příkaz (výměr). Vůbec tomu nerozumíme. Děti z jeho předchozího manželství máme již 4 roky ve střídavé péči. Tyto 4 roky manžel poctivě platí i výživné, neb jeho bývalá žena nepracuje, dokonce si pořídila s dalším partnerem dítě. Problémy tu byly neskutečné, hrozně kolem sebe kopala (nutno podotknout, že odešla za svým milencem sama.... já se s manželem seznámila až po jeho rozvodu).
Teprve loni se majetkově vyrovnali, manžel jí vyplatil ze společného domu.... aby jí mohl vyplatit, musel si vzít hypotéku. S hypotékou začaly trošku kruté časy.... občas se s výživným zpozdil... ale ve výsledku každý měsíc měla jeho bývalá po menších částkách danou částku na účtě. Nebylo to tedy přesně k datu podle soudu. Nyní jí manžel dluží z minulého měsíce 2000,-Kč.
Do zaměstnání bez jakéhokoliv předchozího varování přišel příkaz, že má zaplatit dlužnou částku 2000,- Kč a teď to nejlepší nakonec..... a 62 000,- odměny za práci exekutora. Co to jako je???????? Prosím.... je toto vůbec možné???????

hanka_12345
13. črc 2020

Dej vedet, tohle.je nejaky podivny

tasimia
13. črc 2020

A nespletl se třeba? Že ta odměna exekutora je jiná? Sama píšeš, že to nedává smysl, třeba se špatně podíval. Není třeba se hned rozčilovat, ale 62tis za měsíc to je prostě blbost.

luciina
13. črc 2020

@endlessblue22 divný je, že hypo dostal tak to nic nemohl mít. Ex mu ničím nevyhrožovala, nezmínila se? A alimenty platí takto vysoké i když je střídavka? Snad se to vysvětlí. Manžel měl exekuce o kterých neměl tušení a přišli po 10ti letech. Hezky za sebou je exekutor tahal ze šuplíku. Dali jsme to to právníkovi a byl soud a 3 z 8 jsme vyhráli. Když pak doplatil co měl a šel si k exekutorovi pro bezdlužnost řekla paní, že ještě 5000,- to jsem ji tam málem zadupala do země, že přišel i sekuriťák. Takže všem radím co doplatí dle výměru ať si jdou pro potvrzení, že již nic nedluží, pže u nás,už nvm co to bylo za odměnu, ale kdybychom tam nešli tak stále máme dluh a narůstá a zase po 10ti letech to exekutor vytáhne ze šuplíku.

amazonkajanik
13. črc 2020

@luciina známe. Taky mělo být zaplaceno, dokonce preplaceno. A místo vrácení,si po 5letech vzpomněl pan exekutor, že je nedoplatek a i s odměnou to dal na 9tis 😣 a to ještě k tomu nebyl v podstatě náš dluh,ale nový majitel,než se prepsalo auto a převedlo pojištění na něj,tak hned způsobil nehodu. Pojišťovně jsme to několikrát dokládali, ale na 3 pokus nám to zamítli a že máme zaplatit škodu 😟

trlik
13. črc 2020

Co zkusit nějakou bezplatnou exekutorskou právní poradnu, jak se dívám, je jich na internetu dost. Tak hodně štěstí 🙂

luciina
13. črc 2020

@amazonkajanik taky hrozný. My naštěstí dostali tenkrát kontakt na "čerstvou" právničku, která šla i do nějakých archivů. U manžela to byly pokuty na černo, ale pošta mu od dp nepřišla a to díky archivu dohledala. Nyní už to tak myslím nejde. Snad se to u zakladatelky diskuze vysvětlí.

endlessblue22
autor
13. črc 2020

@ckocka Tak mám papír v ruce, dlužná částka je skutečně 2000,- Kč. Jde o výživné splatné 15.6...... celkově chtějí 92000,- Omluvu slečno (či paní) nečekám.

amazonkajanik
13. črc 2020

@endlessblue22 no,tak to asi jako pan exekutor má smůlu,jelikož takovou odměnu si dát nemůže! Buď se překlep, nebo to zkouší! Dejte to když tak na exekutorskou komoru,kdyby si za tím stál ...

katkagabinka
13. črc 2020

@endlessblue22 takže odměna exekutora je 90 000? Tak to bych se šla hned někam zeptat. Tak to je síla. To musí být ex nějaký známý.

tasimia
13. črc 2020

@endlessblue22 jako nee, mi se tomu prostě nechce věřit, tohle neměl kámoš ani když dlužil 20tis. To je prostě masakr.. rozhodně bych to řešila na Exekutorské komoře, zda je taková odměna správná.

codal
13. črc 2020

Ta částka je neuvěřitelná a nesmyslná a celkově je divný, že je hned uvalena exekuce na výživné, ktere je z předchozího měsíce a ještě jen částečně nezaplacané. Znám nekolik případů, kdy otec neplatil výživné několik měsíců žádné a vůbec nic se nedělo. Měla jsem známého, který dlužil nejen na alimentech, ale na ČEZu, u různých mobilních operátorů, celkem asi na osmi místech přes půl milionu, chodily mu samé upomínky a doteď ty exekuce nejsou dořešené, tak jak to, že tady to jde tak rychle? Vždyť exekuce nějakou dobu trvá, než se to všech vyřídí, předcházeji tomu upomínky a tak. Navíc mi teda výživné 7000tisic při střídavépéči přijde zbytečné vysoké, myslela jsem si, že při střídačce alimenty nejsou pokud nejsou příliš rozdílné finanční poměry, ale to jen tak mimo téma.

ckocka
13. črc 2020

@endlessblue22 Jistě. 90 000 úroky a poplatky od 15.6. 2020 a žádné předchozí upomínky. A teď tu o Karkulce.

ivis_b
13. črc 2020

@endlessblue22 .... a exekuce se vztahuje ale i na vyzivne splatne do budoucna, ze, nejen na ty dva tisice. Coz by tak odpovidalo, pokud dlouhodobe neplati vcas. Takze odmena se pak pocita ze souctu plneni za pet let, to je dane vyhlaskou, to si exekutor neurcil sam. Pokud vam vyse vyzivneho prijde nespravna, nespravedliva, zmenily se pomery atd., pak se to musi resit pres soud a ne tak, ze zkratka nebudu vcas platit. A ze vam nic neprislo od soudu? Tak rozsudek o vyzivnem mate, nic dalsiho neni treba. Doporucuju ihned doplatit a v dohledne dobe se domahat zastaveni pro to do budoucna splatne vyzivne, i kdyz je otazkou, jaka je sance na uspech, pokud v minulosti opakovane platil pozde.

ivis_b
13. črc 2020

@codal je jen na opravnenem, kdy poda navrh. CEZ neni vyzivne, tam je nezaplacena faktura tolik neboli. A zadne vyzvy se posilat nemusi. Povereni exekutora vedenim exekuce neni zadny zdlouhavy proces.

ptacatko01
13. črc 2020

Je to blbost, buď se exekutor šeredně uklikl, a je tam jedna nula navíc, těch 9200 by ještě, z pohledu legálnosti, odpovídalo. Je možné že prostě chybovali. Přítel měl několik exekuci kvůli matce, které se upsal a ta pak neplatila. Některé exe naskočily po několika letech a úroky a odměny tak šílené nebyly.
Z vlastní zkušenosti: zavolat exekutorovi, na papíru budou kontaktní údaje, či jméno exekutora, kontaktovat ho. Pokud by na částce trval, vzít si právníka a podat žalobu, odvolání. A pak, ještě jsem neviděla, že by rozhodnutí přišlo tak rychle kvůli dvoum tisícům, navíc, když je jasně vidět snaha platit, v takovém případě soud dle mě exe nepovolí. Za další, je vážně divné, že vám nic nepřišlo na adresu trvalého bydliště. Něco mi na tom dost smrdí, prověřila bych si i jméno exekutora. Pokud chceš, pošli mi SZ, mohu na to mrknout.

jipe
13. črc 2020

Jak je psáno výše, pravděpodobně je exekuce i na výživné splatné v budoucnu a exekutor si napočítal odměnu za celých 5 let. Pokud bude exekuce zastavena dříve, tak se ta částka změní. Když budete pár měsíců platit včas, tak pak podejte návrh na zastavení exekuce a event. rozporujte náklady, pokud je exekutor nesníží sám. Měl by to pak vyčíslit pouze ze skutečně vymoženého plnění. Ty náklady jsou ted uvedeny vpodstatě předběžně,reálně se vyčíslí při skončení exe, podle provedených úkonů. Může se kdyžtak taky po sz mrknout

jipe
13. črc 2020

existuje na to judikatura Ústavního soudu

marcicek84
14. črc 2020

@endlessblue22 nezlob se na me,ale dlouhodobe platite jak se vam to hodi,kdybyste platili vcas,nic takoveho neresite,takze ted mate problem,ktery jste mit nemuseli a verim,ze ty alimenty uz budete platit vcas,mne by to taky nebavilo z nekoho stale tahat penize...jo a jak to je s tou odmenou to vam rekne exekutor,doporucuji doplatit ihned chybejici castku,jenom mi tedy prijde divne,ze se mohla vyhlasit exekuce pri koronakrizi,nebyly ty exekuce nahodou zastavene???a jak jiz bylo zmineno,asi ty penize od vas bude vymahat exekutor delsi obdobi,protoze jaksi neplatite vcas nikdy.Do ted to byla sranda platit pozde,ale asi se maminka ditete moc nesmala,kdyz ji porad chybelo,aby vysla,takze i tak se da naucit lidi platit vcas.

somalicats
14. črc 2020

@marcicek84 Muj ex mi posilal na nejstarsi, kterou mam ve sve peci, 7tis, a kdyby mi zavolal, ze financne nevychazi a ze mi to bude doplacet postupne, tak se lidsky domluvime. Tady jde o dite ve stridave peci, takze matka muze normalne pracovat, tak jakepak ze by nevysla? Sorry, ale to dojeni otcu na alimentech mi casto prijde dost za hranou, i ta matka se musi podilet financne. Tady vidim hlavni problem v tom, ze se s ex evidentne nedomluvili.

endlessblue22
autor
14. črc 2020

@marcicek84
@somalicats
Po emailu měla matka informaci o tom, že to nyní finančně moc nevychází. O té skutečnosti jsme jí informovali. Jde o to, že ty peníze KAŽDÝ MĚSÍC dostala. Nebylo to 7000,- tisíc nejdnou..... ale během 4 týdnů třeba 5+1+1. Myslím, že pokud jsem trochu finančně gramotná..... tak si snad utrácení dokážu rozvrhnout, ne? Přeci hned 15tého v měsíci neutratím najednou 7tis.
Navíc. Jak píše marcicek84 ..... "maminka dítěte se moc nesmála".... mno... ta je vysmátá celkem slušně. Na děti ve střídavce dostává 7000tis. Nepracuje již 5 let, do toho si pořídila s novým partnerem další dítě.... na základě toho, jí zrušili výživné směrem k nám. Dokonce na základě toho, že má dítě..... chtěla zvýšení výživného od mého manžela "aby chudák vyšla".... mno.... v současnosti je na dovolené na jachtě v Chorvatsku a posílá svým dětem fotky ze svého iphonu... takže asi tak.
Chápu vztek na notorické neplatiče, kdy matka měsíce a roky nevidí ani korunu.... ale pardon.... tohle kladivo na čarodějnice.... kdy se otec nemá nárok ani zpozdit my občas přijde příliš.

vineta
14. črc 2020

Tak řešit teď výši alimentů je mimo, to je holt na soudu, tak když to dlouhodobě nevyhovuje, podat návrh na úpravu. Jinak taky by mě asi nebavilo čekat na alimenty po kouskách a každý měsíc řešit, jestli to teda komplet dorazilo... A co se týká nákladů exekuce, zavolala bych do ex. kanceláře a nechala si to vysvětlit. Případně pak konzultovala s právníkem.

somalicats
14. črc 2020

@endlessblue22 Tak vedeli jste, ze je ex problemova, reseni z vasi strany bohuzel nebylo dobre. Vzala bych si pravnika a resila, co s tim dal, a hlavne bych si na vasem miste dala do kupy finance a platila.vcas. Sama pises, ze financne gramotny jedinec neutrati vse hned, stejne tak vy s manzelem vite, ze mate platit sedmicku kazdy mesic, tak s tim musite dopredu pocitat. To, ze ex je hyena, je druha vec, bohuzel s tim se musite naucit zit. Nepises, kolik je detem, ale dokud je budete zivit, tak budete muset vychazet i s exkou.

amazonkajanik
14. črc 2020

15% odměna exekutora v případě,že to počítá do těch 5let je 63000,ne 90

ivis_b
14. črc 2020

@amazonkajanik
no a plus DPH, plus paušál náhrada hotových výdajů... nebo už měl nějaké další výdaje, to bez znalosti konkrétní věci nejde přesně vypočíst.

ivis_b
14. črc 2020

@marcicek84 Ne, exekuce kvůli koroně rozhodně nebyly zastavené. Jen se neprováděly mobiliární exekuce - tj. to, že k tobě někdo přijde domů a oblepí ti televizi (logicky, aby nedošlo ke kontaktu). Ostatní normálně frčí dál, není důvod, proč by se nemohlo strhávat z platu, z účtu atd.

amazonkajanik
14. črc 2020

@ivis_b stejně je to svinarna od jeho staré. Obzvlášť,jestli se má tak dobře,jak zakladatelka píše. Dřív dokonce bylo, že pokud otec dítěte vyvíjí snahu a posílá třeba jen 500,- ,nelze na něj podat žalobu za neplacení. Vím, jaké měl švagr problémy s ex a z tohohle mi prostě hlava nebere 😟

zelenaesmolda
14. črc 2020

@amazonkajanik
taky to nechapu,otec plati,no boze tak nema celou castku najednou ale po castech,ona bude pekna svine ta ex

pellullinka
14. črc 2020

me spis napada, proc manzel, probuh, plati 7tis, kdyz mate deti ve stridave peci. Zazadala bych soud o upravu. Az vyresite toto samozrejme

ivis_b
14. črc 2020

@amazonkajanik ne, tak to určitě nikdy nebylo, nebo rozhodně ne v takových posledních 10 letech. Ex může být všelijaká, to je v tuto chvíli celkem jedno, zkrátka bylo tu vykonatelné rozhodnutí, které nebylo dobrovolně plněno. Už tady bylo psáno víckrát, že pokud ex neplatí nic, její majetkové poměry jsou vysoké, otec platí 7 litrů a mají střídavku, tak to může být důvod ke změně rozhodnutí o výživě. Ale není to důvod k tomu, aby otec platit po částech a opožděně. Exe je v takovém případě vedená oprávněně a s exe jsou samozřejmě spojené náklady, které jsou dány vyhláškou, nikoli nějakým svévolným rozhodnutím exekutora. Poučení pro příště.